GENUA SPACER PO PORCIE CZYLI O PIRATACH POLANA ROMAŃSKIEGO, WIELKICH STATKACH WYCIECZKOWYCH, AKWARIUM I BIOSFERZE ZAMKNIĘTEJ W KULI

Genua przywitała nas dżdżyście. Deszcz, co prawda wkrótce ustąpił, ale słońce jakoś nie mogło się przebić przez grubą warstwę chmur. Pierwsze kroki, po wyjściu z pociągu skierowaliśmy do ogromnego portu, jakim szczyci się centrum miasta. O tym co tam udało nam się zobaczyć i czy było warto, zapraszam do poczytania niniejszego postu.
Genua okolice portuGenua okolice portu co warto zobaczyć?
Palmy, woda oraz jachty. Normalna sprawa, w końcu jesteśmy we Włoszech na wybrzeżu Liguryjskim. Ale co do diabla tu robi konstrukcja ogromnego "pająka" i o co z nią chodzi? Il Bigo to ośmioramienna konstrukcja, którą zaprojektował Renzo Piano w 1992 roku z okazji okrągłej uroczystości na cześć Krzysztofa Kolumba. Na jednym ramieniu, zawieszona jest winda, która wynosi turystów na wysokość 40 metrów, skąd można podziwiać panoramę miasta.
port w Genua jak wygląda i co zobaczyć?


widok z góry na port w Genui
Bardzo nam zależało na tym, by sfotografować panoramę portu z góry, na Il Bigo się nie załapaliśmy, ale...Tuż obok mariny, kursowała przeszklona winda, która zatrzymywała się na drugim piętrze, gdzie znajdował się sklep spożywczy i kawiarnia. Szybka decyzja - jedziemy na górę, najwyżej nas pogonią... Ale nikt nikogo nie chciał łapać, a nam się udało uchwycić takie oto widoki na okolicę i to zupełnie za friko!


ogromne akwarium w Genui koło portu
Akwarium podobno największe w Europie. Szkoda, że z czasem byliśmy na styk. Strasznie żałowałam, że nie udało się odwiedzić tak niesamowitego miejsca. Podobno oprócz całej masy różnorakich gatunków ryb i stworzeń morskich, są delfiny, foki i rekiny. 
kula w porcie w Genui co tam rośnie?

Bolle w porcie w Genui ci to jest?
Egzotyczne ptaki i rośliny zamknięte w kuli, unoszącej się na morzu? Takie rzeczy tylko we Włoszech. Bolle, bo o niej mowa, jest widoczna z praktycznie każdego miejsca w porcie. Kiedy podeszliśmy do konstrukcji, zupełnie nie orientowaliśmy się co to jest, tym bardziej, że kiedy podeszliśmy bliżej, naszym oczom ukazały się palmy i papugi. Na szczęście z pomocą przyszła przeglądarka internetowa. La Biosfera to 200 metrów lasu tropikalnego zamkniętego w okrągłej konstrukcji, którą sterują komputery, dzięki czemu wewnątrz udaje się utrzymać typowy klimat dla równika.
ogromne statki wycieczkowe w Genui gdzie je można zobaczyć?


molo w Genui
Kiedy wejdzie się na molo, można przyjrzeć się wielkim statkom rejsowym, które wpływają i wypływają z portu. Są ogromne, nowoczesne, super wyposażone, a człowiek przy nich czuje się taki malutki. Zaraz obok znajduje się przystań jachtowa, a nad nią górują kolorowe domki. To jeden z bardziej rozpoznawalnych krajobrazów Genui.
statek z filmu Romana Polańskiego Piraci
Pewnie starsi czytelnicy pamiętają film Romana Polańskiego "Piraci", w porcie stoi galeon, który użyto przy produkcji. Film, choć nakręcony w 1986, a statek był najdroższym rekwizytem, jak na owe czasy, to jest świetnie zachowany. Baaa...zdarza się, że od czasu do czasu wypływa w rejs po Morzu Śródziemnym. Mnóstwo, staranie wykonanych detali budzi zachwyt. Większość nawiązuje do nazwy galeonu - króla mórz - Neptuna.
statek z filmu Romana Polańskiego Piraci gdzie jest?

Byliście może w tych okolicach? Znacie podobne atrakcje turystyczne?:)

Komentarze

 1. Nie byłam... Mam nadzieję, że dotrę. Wspaniałe wrażenia Olu, rewelacyjne fotki.
  Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. zdjecia, zachecaja ♥ cudownie, uwielbiam zwiedzac ♥
  zapraszam do siebie w wolnym czasie! ♥ http://y-gfrr.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bylam! :) Dziekuje za ta dawke wspomnien :D

  Pozdrawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl