RZYM W WEEKEND CZY TO MA SENS? STOLICA WŁOCH W JEDEN DZIEŃ CZY WARTO LECIEĆ NA TAK KRÓTKO? INTENSYWNE 24 GODZINY.

Jeśli trafiłeś/trafiłaś na tego posta to znaczy, że masz ochotę na szalony weekend w Rzymie i/lub własnie odkryłeś mega promocję na tani przelot i się zastanawiasz czy warto lecieć na tak krótko? Próbuję odnaleźć jakieś pozytywne aspekty tak krótkiego wypadu, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Dlaczego zatem nie warto lecieć w ten rejon na jeden dzień i co można zobaczyć w tak krótkim czasie, dowiecie się z niniejszego postu. Zapraszam!
co warto zobaczyć w Rzymie?


Miasto pełne antycznych zabytków, wiecznych korków, miliona odwiedzających go turystów. Czas pędzi tu jak szalony. Jeśli tylko masz okazję tu zabawić na dłużej, to koniecznie tu wpadaj, jeśli będziesz tylko przelotem, nie poczujesz prawdziwej atmosfery tego miejsca. Rzym to również niekończące się kolejki to takich miejsca jak Watykan, Koloseum, Forum Romanum czy Kaplicy Sykstyńskiej. Nawet jeśli uda się do jednego miejsca wejść z marszu, to gwarantuje, że przy kolejnej atrakcji będziesz musiał swoje odstać w kolejce.
co warto zobaczyć w stolicy Włoch
Zwiedzanie stolicy Włoch pobieżnie? Nie, to nie ma sensu. Chyba, że poza pamiątkowymi zdjęciami na Schodach Hiszpańskich czy pod Bazyliką Świętego Piotra, nie interesuje Cię nic więcej. Rzym to historia cywilizacji, miejsce kultu, siedziba kościoła, to tomy informacji, które na pewno Cię zainteresują, ale czy zdążysz się z nimi zapoznać przez weekend? Nie sądzę! Piękne ulice, urocze zaułki, dobre jedzenie, pyszna kawa na to wszystko potrzebujesz trochę więcej czasu. Zobaczyć najpiękniejsze zabytki wczesnym rankiem i pięknie podświetlone późnym wieczorem, takie widoki są tu bezcenne.
magnesy jako pamiątka z podróży
Zrobiliśmy coś na prawdę szalonego - wpadliśmy do Rzymu nie dosyć, że na jeden dzień, to jeszcze w weekend - czyli w okresie, gdzie najwięcej pojawia się turystów. Zatłoczone miasto zwiedzaliśmy z prędkością światła i nie było to przyjemne doświadczenie. Nasza poprzednia wizyta w tym miejscu, trwała zdecydowanie dłużnej i tego się trzymajmy. Jeśli Wieczne Miasto to tylko na kilka dni, zwiedzanie w sobotę i niedzielę - niekoniecznie, 24 godziny w stolicy - absolutnie nie;)

Komentarze

 1. Precious post and photographies *-*


  http://diariopelorricen.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie w jeden dzień nie ma możliwości zwiedzić całego Wiecznego Miasta, ale gdyby mnie ktoś zapytał "czy warto pojechać na jeden dzień?", to zawsze odpowiem, że "tak" :) Grunt to nie zaplanować na taki dzień zbyt wiele. Niech to będzie spacer pomiędzy Colloseum, Piazza Venezia i Panteonem, zakończony obiadem lub filiżanką cappucino w jednej w knajpek przy Piazza Navona :) oddałabym wiele, żeby tam wrócić chociaż na jeden dzień.... ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednodniowe wypady są dobre chyba tylko w przypadku polskich miast.

  OdpowiedzUsuń
 4. No super pomysł na weekend

  OdpowiedzUsuń
 5. Great post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chciałabym odwiedzić kiedyś Rzym :)
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Olu, każdy dzień, godziny spędzone w Rzymie są bezcenne.
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne zdjęcia! WIele razy widzieliśmy z ukochany korzystne ceny biletów i zastanawialiśmy się, czy może nie pojechać na taki krótki czas. Ostrzegłaś mnie ;)!

  OdpowiedzUsuń
 9. Na jeden dzień jednak bym się nie zdecydowała na tak długą podróż. Wolałabym spędzić tam więcej czasu... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dawno nie byłam w Rzymie, ale narobiłaś mi ogromnej ochoty :)
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 11. Super wpis i pomysł na weekend. Teraz tylko trzeba upolować lot w dobrej cenie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl