TOREBKA MICHAEL KORS SELMA JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINAŁ OD PODRÓBKI? NIE DAJ SIĘ WPUŚCIĆ W MALINY, NIE KUPUJ FAKE

I znowu post ku przestrodze:) kultowa marka znowu pod lupą, na co zwrócić uwagę podczas robienia zakupów na aukcjach? Jak nie dać nabić się w butelkę i nie kupić podróbki? Dziś kilka wskazówek, czym się kierować podczas zakupu popularnej Selmy od Korsa. Torebka wywoła prawdziwe trzęsienie ziemi w blogosferze. Trapezowy kuferek podbił serca wielu kobiet, a handlarze ani na chwilę nie tracą na czujności. Wykorzystują niewiedzę, przez co łatwo się nabrać i przepłacić, za dodatek, który nie jest wyceniany na więcej niż 20 dolarów:/ Zapraszam na post
Selma podbija świat. Ciekawa torebka, solidnie wykonana, ze złotymi okuciami, przykuwa uwagę. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania zdjęć, by nie nabrać się na podróbkę? Opakowanie rączek. Kors preferuje, by nowe produkty były owinięte w papier. Rączki owinięte w folię na wstępie pozwalają wyeliminować podróbkę, od których roją się portale aukcyjne.


Etykiety są koloru złotego. Pomarańczowe lub żółte kartki z firmowym logo Korsa powinny dyskwalifikować zakup. Zwróćcie również uwagę na rozmieszczenie i układ na metce. Biała ramka jest wąska, a jej grubość jest taka sama. Co innego oferuje zdjęcie z aukcji poniżej. Etykieta jest byle jak podrobiona, rączki są oklejone folią, na dodatek na torebce pojawiają się zagięcia. Skóra saffiano jest wyjątkowo odporna, odkształcenia w oryginałach nie występują.Złote napy pod rączkami przypominają gwint śrubki. Zawsze zwrócone są w tą samą stronę i pod kątem. Podziałka nigdy nie jest ani pionowa ani pozioma. Na środku torebki znajduje się logo, pisane dużymi, drukowanymi literami. Nie jest ani podkreślone, ani przekreślone. Odpadające literki powinny wzbudzić naszą czujność. Pamiętajcie o umiejscowieniu loga - górna część torebki jest w porządku, środek już niekoniecznie.Wszystkie klamry przy rączkach są prostokątne i mają wygrawerowane logo Michael Kors. W czarnej wersji są koloru złotego.


Solidny zamek koniecznie znanej firmy YKK. Zbliżenie na suwak rozwieje wątpliwości. Ząbki z zamka są solidne, dzięki czemu zapięciem można cieszyć się przez długi okres użytkowania Selmy.


Znak firmowy na zapięciu zamka pisany jest wielkimi literami, zajmuje środek suwaka. Litery wybite są równo oraz proporcjonalnie i co najważniejsze nie łączą się ze sobą. Na zdjęciu poniżej macie wskazówkę jaka czcionka powinna Was zaniepokoić. Czarna wersja Selmy, to czarna poszewka wewnątrz torebki. Zawsze. W innych wersjach kolorystycznych, poszewka jest jasno beżowa. Na materiale wyścielającym wnętrze mamy wydrukowany wzór. Delikatnie mieniące się logo MK zamknięte w podwójnym okręgu. Jakie wnętrza powinny wzbudzić Waszą czujność? W przypadku czarnej Selmy - wiadomo każdy inny kolor wnętrza. Logo, które nie jest delikatne i subtelne, też powinno zapalić czerwoną, ostrzegającą lampkę. Dobrze by było, aby przed zakupem torebki obejrzeć dany model na żywo np. w firmowym sklepie Michaela Kors. Wówczas mamy pewność jak powinien wyglądać sprzedawany produkt, wszelkie wątpliwe znaki, zdyskwalifikują potencjalny zakup.

Kod potwierdzający autentyczność. To już chyba obowiązkowy znak od Korsa. Wszyty w poszewkę każdej torebki jest potwierdzeniem autentyczności produktu. Na silikonowej etykiecie mamy nabite dwie litery i cztery cyfry. Czy adnotacja, że torebka została wyprodukowana w Chinach, oznacza że mam do czynienia z fejkiem? Nie, Kors część produkcji przeniósł w tamte rejony Azji.


Co ze spodem torebki? Na dnie nabite są cztery nity z wybitym logiem projektanta. Co jeszcze może wzbudzić nasze zaufanie? Krzywe szwy, prujący się materiał, odrywający się lak, zabezpieczający koniec skóry, krzywo wybite loga no i cena. Cena torebki waha się w granicach około 1 tys. złotych. Czy za 200 zł kupimy oryginał? Nie sądzę. Lepiej odpuścić sobie taki zakup.
Mam nadzieję, ze rozwiałam część wątpliwości i pomogłam podjąć decyzję o zakupie lub rezygnacji z aukcji. Do następnego, buziaki:*Komentarze

 1. teraz podróbki są tak podobne do oryginału że ciężko odróznic :)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie to temat za trudny:((

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, łatwo się pomylić. Bardzo przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Very interesting blog,it is nice to know all that.
  Please follow me,and than I will follow back,ly❤

  New post ---> beautyshapes3.blogspot.hr

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Bardzo przydatny port, bede o tym pamiętać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatny post. Dzięki temu będzie się łatwiej żyło, a na świecie zapanuje harmonia. No i przede wszystkim nie zawali sie świat kobiet, dla których torba za 1000zł jest podstawą istnienia.

  OdpowiedzUsuń
 7. A czym się różni FAKE od podrtóbki. Poligloci od siedmiu boleści...polskiego nie macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może chodziło o podróbkę?;) polski język trudna język?

   Usuń
 8. „Co jeszcze może wzbudzić nasze zaufanie? Krzywe szwy, prujący się materiał, odrywający się lak, zabezpieczający koniec skóry, krzywo wybite loga no i cena. ”
  Chyba WZBUDZIĆ NIEUFNOŚĆ!
  A poza tym - torebka wewnątrz ma poDszewkę, a nie „poszewkę”. Poszewki zakładamy na poduszki i jaśki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl