JAK UŁATWIĆ SOBIE ZWIEDZANIE RZYMU, CO NAM DAJE ROMA PASS? ZNIŻKI Z KARTĄ TURYSTYCZNĄ W WIECZNYM MIEŚCIE

Na chwilę oderwę Was od kosmetyków, treningów i podróbek. Dziś wracamy do  październikowej wyprawy do Rzymu. Na ogień wrzucam bardzo fajną podpowiedź jak zaoszczędzić na zwiedzaniu zabytków w Wiecznym Mieście, których tutaj przecież nie brakuje. Jeśli się dobrze zastanowimy i policzymy, to wyjdzie, że bilety wstępu zapłacimy więcej niż za bilety lotnicze i hotel razem wzięte. Będąc w Rzymie nie wypada nie wpaść z wizytą do Koloseum, Forum Romanum, Palatynu czy Zamku Świętego Anioła, a jeśli do rachunku doliczymy bilet na komunikację miejską, wyjdzie zawrotna kwota. Jak zatem można zaoszczędzić? O tym dowiecie się z postu, zapraszam:)
Co to jest Roma Pass? 
To karty turystyczne, które ułatwią nam zwiedzanie Rzymu.
Jakie mamy rodzaje Roma Pass?
Wyróżniamy rodzaje kart turystycznych: Roma Pas i Roma Pas 48 godzin. Pierwsza kosztuje 36 euro i jest ważna 3 dni, druga obowiązuje przez 48 godzin i kosztuje 28 euro.
Co nam daje Roma Pass?
Pakiet karty ROMA-PASS zawiera:
– nieodpłatny wstęp do dwóch muzeów państwowych lub stanowisk archeologicznych;
– zniżki do wszystkich muzeów państwowych w Rzymie (przez trzy dni ważności karty);
– zniżki na niektóre wystawy i spektakle w Rzymie;
– trzydniowy dostęp do środków transportu ATAC (autobusy, tramwaje, trolejbusy, metro A i B, linie metra metra naziemnego Roma-Pantano, Roma-Lido, Roma-Viterbo w obrębie miasta Rzym).
- wolny wstęp do następujących muzeów: National Academy of San Luca, Carlo Bilotti muzeum w Villa Borghese, Muzeum Republiki Rzymskiej i wspomnienie Garibaldi, Museum of the Walls, Muzeum Casal de 'Pazzi, Muzeum Starożytnego Rzeźby Barraco, Muzeum Napoleońskie, Museo Pietro Canonica w Villa Borghese, Villa Maxentius.
-wejście poza kolejką do Koloseum i Zamku Świętego Anioła.
Co nam daje Roma Pass 48 hours?
To samo co oferta wyżej, z tą różnicą, że karta jest ważna dwa dni, zapewnia nam nieodpłatny wstęp jednego z muzeum państwowego lub stanowiska archeologicznego oraz jest 8 euro droższa.
Gdzie można kupić kartę?
W internecie, we wszystkich muzeach, w Punktach Informacji Turystycznej (PIT) oraz na wybranych stacjach metra Lini A i B oraz u upoważnionych do tego touroperatorzy.
Uwaga:
Roma Pass nie obejmuje wstępu do Muzeów Watykańskich (łącznie z Kaplicą Sykstyńską).
Z jakich zniżek skorzystaliśmy?
Kupując Roma Pass warto przekalkulować kilka kwestii. Ponieważ po Rzymie poruszaliśmy się tylko komunikacją miejską i robiliśmy to dosyć często, karta szybko nam się zwróciła. Nie oszukujmy się, spacer po Wiecznym Mieście jest bardzo przyjemny, ale odległości między zabytkami są spore, warto oszczędzać nogi i postawić na metro lub autobusy. Trzydniowy bilet na komunikację miejską w Rzymie wynosi 16,5 euro, do tego trzeba doliczyć wejście do Koloseum (weszliśmy poza kolejką, co mocno zaoszczędziło nam czas) koszt 12 euro oraz Forum Romanum - bilet normalny 12 euro. Suma kosztów wynosi 40,5 euro, za Roma Pass zapłaciliśmy 36 euro, 4,5 euro zostało w kieszeni;) Oszczędność niewielka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że możemy wejść do tych dwóch atrakcji bez kolejki, to oszczędność czasu jest na prawdę spora.
O czym trzeba pamiętać po zakupie Roma Pass?
Karta jest imienna i należy na odwrocie podpisać się imieniem i nazwiskiem. Aktywacja karty następuje w momencie wejścia do wybranego muzeum lub skorzystania z transportu publicznego. Sprzedaż przez internet jest mocno ograniczona, jednorazowo można kupić nie więcej niż 4 sztuki. Po 24 godzinach można powtórzyć transakcję zakupu.


Wraz z kartą otrzymaliśmy mapę po Rzymie oraz przewodnik po atrakcjach partnerujących z kartą Roma Pass. U nas karta została wykorzystana w 100%, powiem więcej, przy następnej wizycie na pewno skusimy się ponownie na zakup Roma Pass. Pozdrawiam, buziaki:*

Komentarze

 1. Oo świetnie, że do Ciebie zajrzałam ponieważ moi rodzice wkrótce wybierają się do Rzymu. Koniecznie muszę Im powiedzieć o Roma Pass. Zdjęcia zachęcają do zwiedzania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Great post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Great post and beautiful photos!
  Hugs,
  Vesna - Home Chic Club
  http://vesna-kreativnostidrugesitnice.blogspot.rs/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post! Przyda się na wakacjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Musze powrocic do Wiecznego Miasta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. chciałabym tam pojechać :)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja do Rzymu wiebieram się już od kilku lat i dalej nie było mi dane zwiedzić stolicę Cezara. Może w tym roku w końcu spełnię swoje marzenie :)

  Sprawdź też co u mnie słychać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Que bonitas imágenes, nunca he estado en Roma, pero has hecho una entrada muy interesante!

  OdpowiedzUsuń
 11. Witem, Czy na tę kartę można dojechać do Viterb?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl