NAJLEPSZY PUNKT WIDOKOWY NA RZYM I WATYKAN - KOPUŁA BAZYLIKI ŚWIĘTEGO PIOTRA

Dziś informacja przydatna szczególnie dla tych, którzy planują i wybierają się do Rzymu. Zapraszam na bardzo ciekawy punkt widokowy na miasto i okolice, trzeba tylko spełnić dwa kryteria. Przygotować 5 euro na bilet wstępu i...mieć dobrą kondycję fizyczną;) Lekko nie będzie, do pokonania jest 551 wąskich i stromych stopni. Osoby, które mają klaustrofobię oraz lęk wysokości, uprasza się o przeskoczenie na następną stronę bloga! Zapraszam na najciekawszy punkt widokowy na Wieczne Miasto!
Wstęp do Bazyliki jest bezpłatny. Zwiedzanie wnętrza zajmuje dłuższą chwilę, dlatego wyprawę najlepiej rozpocząć wczesnym rankiem. No chyba, że mamy ochotę na wielogodzinne stanie w długim ogonku kolejki. Dzień rozpoczęliśmy o godzinie 6 rano solidnym łykiem dobrej włoskiej kawy oraz croissantem. Na miejsce przybyliśmy około godziny 9, a i tak swoje musieliśmy odstać w kolejce. Pamiętajmy, że bagaże, podręczne torebki czy plecaki są dodatkowo sprawdzane, co zwiększa ochronę osób zwiedzających wnętrze Bazyliki, a także wydłuża czas na wejście do środka.

Są dwa sposoby wejścia na szczyt kopuły, pierwszy - bardziej wymagający, za 5 euro pokonujemy 551 schodów. Drugi delikatnie droższy, za 7 euro wjeżdżamy windą i wchodzimy po 320 stopniach. Jak widać kręte i wąskie schody są nie do przeskoczenia...
No i jesteśmy! Z ogromnym trudem powstrzymuję gwałtowne bicie serca oraz zadyszkę. Schody będą mi się śniły przez długi czas. Jak by tego było mały, na następny dzień czekają solidne zakwasy nóg. Takie uroki aktywnego wypoczynku. Wszystko jednak zostanie wynagrodzone widokiem jaki rozprzestrzenia się na Watykan i Rzym ze szczytu Bazyliki Świętego Piotra.
I mój ulubiony widok. Via della Conciliazione - najbardziej rozpoznawalna ulica prowadząca do Watykanu, dalej Zamek Świętego Anioła, most ze słynnymi rzeźbami aniołów oraz leniwie płynący Tybr.
Ocho jest i kolejka turystów do Bazyliki Świętego Piotra;) Uff dobrze, że tak wcześnie się zerwaliśmy z łóżek. Czasem godzina 6 rano również ma swoje uroki.


Ogrody Watykańskie obejrzeliśmy tylko z "góry". Rzym jest ogromnym miastem, gdzie co chwilę czuje się powiew oddechu starożytnej historii. Na park najzwyczajniej w świecie zabrakło czasu. Może następnym razem...


Schodzenie po schodach również dało mocno w kość. Mam wrażenie, ze chyba bardziej niż wchodzenie. Rozluźnione mięśnie powoli przypominały o ilości stopni jaką pokonałam rano na szczyt kopuły. Na szczęście wspaniała pogoda i widoczność wszystko zrekompensowały! Dla takich chwil warto zacisnąć zęby i pokonać chwilę słabości. 
Podobała się wycieczka? A możne byliście w podobnych miejscach? Coś polecacie?

Komentarze

 1. piękne zdjęcia!!
  http://mrs-caroline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia <3 Aż chce tam być :*

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post ! :) śliczne zdjęcia
  Paulinandmee.blogspot.com miło mi bedzie jeżeli skomentujesz nowy post :D
  Obs=obs

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite widoki chyba warto było pokonać tyle schodów :D Ale ja bym chyba nie dała rady haha :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie cudowny widok, sama niestety nie zdazylam zwiedzic
  Kisses
  @Agasuitcase

  OdpowiedzUsuń
 6. wow that looks amazing! http://maybemayhemmakeup.blogspot.com.au/

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne zdjęcia! Chciałabym tam kiedyś pojechać!
  Mój blog♥
  Zaobserwujesz jeśli się spodoba? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeny! Śliczne widoczki!!! W Rzymie byłam raz jeden w życiu, ale chcę tam jeszcze raz, choćby dla tych widoczków i ogrodów watykańskich :D (dzięki twoim pościkom)
  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. przydatny post, chciałabym się tam wybrać, a zdjęcia śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładne zdjęcia. Zapraszam do siebie http://worldbyjulie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie piękne widoki ! <3

  www.patryczko.blogspot.com Zapraszam na haul zakupowy ! :*

  OdpowiedzUsuń
 12. CUdowne zdjęcia, jestem pełna zachwytu. Osobiście nie widziałam tych miejsc, jednakże niedawno czytałam inny post na temat tego miejsca na innym blogu :). Ten punkt widokowy jest cudowny!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl