Nie będę się rozpisywać o tym jak łatwo kupić podróbkę. Są wszędzie. Wystarczy wejść na popularne portale służące do sprzedaży lub zamiany rzeczy. Koszula od Ralpha za 50 zł? Nie ma problemu, nie udany rozmiar, prezent czy zakup, to tez już przerobiłam...Zatem jak rozpoznać podróbkę od oryginału i nie dać się nabrać? Zapraszam na post, dziś wrzucam na tapetę popularną koszulkę od Ralpha Laurena. Słynny jeździec z koniem na pewno nie raz się przewinął przez waszą wyszukiwarkę. Po jakich szczegółach i detalach mnożna rozpoznać podróbkę? Trochę tego jest więc, chodźcie!
Widziałam mnóstwo wersji. najczęściej pojawia się ta z granatowym tłem i złotym napisem Polo Ralph Lauren. Może być przytwierdzona za pomocą żyłki, widziałam również wersję z logowanym sznureczkiem. Uważam, że to najłatwiejszy element do podrobienia. Można porównać rozmieszenie napisów, ich układ oraz proporcje.
Krój polo - dłuższy tył , krótszy przód.
Taka specyfika koszulki. Podróbki mogą mieć tę samą długość, zarówno na przodzie jak i z tyłu. Trzeba pamiętać, że obowiązkowo na bokach są rozcięcia, a przez całą szerokość polówki leci jeden szef. Można też się przyjrzeć ściegom wewnątrz, over lock wszędzie jest taki sam, oczywiście równy, starannie wykonany i w kolorze koszulki.
Polo Logo - jeździec na koniu z kijem w ręce:
Sprawdź czy logo Ralph Lauren Polo jest naszyte idealnie równo. Czy dżokej nie jest pochylony w któraś ze stron i nie odbiega od pionu. Pamiętaj, że logo nie zlewa się w jedną całość, na firmowej naszywce wyraźnie da się odróżnić uszy konia, ogon, kij do gry w polo oraz lejce. Trzeba pamiętać również o tym, by na odwrocie nitki, z których wyszyty jest jeździec nie były pozaciągane. Logo od środka powinno być czysto wykonane, a odstająca końcówka nitki, powinna być zabezpieczona przed haczeniem. Jeśli logo od wewnętrznej strony polówki, to jedna wielka garść odstających nitek, lepiej podarować sobie zakup.
Polo Ralph Lauren polo posiadają etykietę naszytą na wewnętrznej stronie kołnierza. Najczęściej, chociaż tu również są wyjątki, na etykiecie może się znaleźć informacja z jakim modelem polo mamy do czynienia, rozmiarem, gdzie powstała koszulka, oraz jaki jest skład materiału. Wszystkie wymienione informacje są zawarte na granatowej metce, zaś napisy mienią się stalowo-szarym kolorem (widać na zdjeciu poniżej). W podróbkach kolor nitki może być biały lub szary. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić ewentualne błędy w pisowni, kształt czcionki, rozmiar, odstępy i czy rozmieszczenie jest zgodne z oficjalnym logo Polo Ralph Lauren.
Sprawdź wewnętrzne metki.
Jeśli nie ma informacji przy kołnierzyku o tym gdzie została wyprodukowana polówka oraz o zawartym składzie, to takie informacje musza być zawarte na metkach wewnątrz koszulki. Po lewej stronie mamy dane jak postępować z konserwacją ubrania, oprócz tego jakich temperatur powinniśmy używać, są dane jak prać ubranie i jaki ma skład. 100 procent bawełny jest poprawny, 5 procent elastanu również. Polówka po praniach może lekko wypłowieć, to normalne, nie ma co siać paniki. Gruba, mięsista bawełna, wyraźne, żywe kolory, to dobre wskazówki. Nie powinno również zabraknąć dodatkowy guzika na etykiecie-pamiętajcie, że jest on w kolorze perłowym, może mieć (ale nie musi!) wygrawerowane logo Ralph Lauren.
Guziki przy kołnierzyku:
w zależności od rodzaju koszulki mogą być dwa i więcej (pięć w przypadku wersji Skinny Fit Stretch Polo). Ich rozkład oraz liczbę można sprawdzić na oficjalnej stronie. Podobnie jak skład koszulek oraz dostępna game kolorów. Przezroczyste guziki lub w kolorze białym albo szarym, nie są gwarancją, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem. Jeśli dysponujemy wersją z wygrawerowanym logo na guzikach, wszystkie powinny być przyszyte tak samo, a więc z napisem widocznym w górnej części elementu. Jeśli, któryś z guzików będzie umieszczony do góry "nogami", to lepiej podarować sobie zakup. Wszystkie elementy są przymocowane skośnym szwem. Dziurki na guziki są starannie obszyte, nie są wystrzępione, a nitki się nie strzępią i nie wystają.
Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam sytuację. Ostrzegam, że na chwilę obecna ciężko jest rozróżnić na postawie dwóch trzech zdjęć, podróbkę od oryginału. Kupując na firmowej stronie lub w butiku, możemy oszczędzić sobie nerwów i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Ceny polówek nie są tajemnicą, wystarczy wejść na oficjalną stronę marki, by się przekonać, że nową koszulkę za 50 zł, można włożyć między bajki.
Pozdrawiam i przesyłam buziaki:*
Ciekawy post :)
OdpowiedzUsuńMÓJ BLOG - Zaobserwuj!
Bardzo fajny poradnik!:)
OdpowiedzUsuńhttp://diamontsfashion.blogspot.com/
oo dobrze wiedzieć :)
OdpowiedzUsuńBardzo piękne, soczyste kolory są tych polówek, może kiedyś sobie sprawię. Bardzo przydatny post :)
OdpowiedzUsuńSzczerze mowiac nigdy nie pomyslalam, ze mozna tez podrabiac ubrania, no ale interes mozna zrobic wszedzie.
OdpowiedzUsuńfajne porady.
OdpowiedzUsuńSkorzystam w przyszłości !!!
Pozdrawiam Zocha
http://www.zocha-fashion.pl/
ja bym sie kompletnie nie poznała bo nawet nie miałam z tym stycznosci :D
OdpowiedzUsuńZapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)
Nigdy nawet nie zwracam na takie detale:D
OdpowiedzUsuńdobre wskazówki ;)
OdpowiedzUsuńnowy post, zapraszam:
ewamaliszewskaoff.blogspot.com
Super rady! Zapraszam na blgaa:*!!
OdpowiedzUsuńhttp://aliceeeblog.blogspot.com/2016/06/ulubiency-maj-2016.html
Informacje na pewno przydatne :) ja akurat nie gustuję w polówkach, nie lubię tego kroju
OdpowiedzUsuńMogę liczyć na klik w linki w nowym poście? Z góry dzięki :)
https://thebalanceofmylife.blogspot.com/2016/06/a-new-wish-list-dresslink.html
Też mam takie koszulki ale kupuje w oryginalym sklepie online
OdpowiedzUsuńPowtórzę się...dobre rady
OdpowiedzUsuńFajne wskazówki
OdpowiedzUsuń