Torebka Chanel to obiekt westchnień wielu z nas. Markowa, wykonana z najwyższej jakości materiałów, śni się po nocach jako obiekt pożądania. Nic dziwnego, że na rynku pojawiają się podróbki. Jedne lepiej wykonane, inne gorzej, ale są i kuszą! Czarna, podręczna kopertówka to również wyznacznik luksusu. Cena oryginalnej torebki Chanel to dla wielu z nas kosmos. No własnie, a jeśli nagle trafimy na ogłoszenie, które oferuje w atrakcyjnej cenie oryginalny dodatek, to na co warto zwrócić uwagę aby się nie nabrać i nie dać oszukać? Zapraszam na post, na tapetę wrzucam jedną z najbardziej rozpoznawalnych torebek Chanel Classic Flap model 2.55.
Cena ma znaczenie! Zawsze znajdą się oszuści, chcący uśpić nasza czujność. Torebka Chanel wystawiona na aukcji za 1000 zł, to gwarantuję, nigdy nie będzie oryginalna. Nawet jeśli będzie mocno zniszczona. Większym problemem jest zakup używanej za kwotę np.5 tys. Owszem, jest to teoretycznie cena za oryginalne akcesorium marki Chanel, ale czy aby na pewno? Pewność mamy wówczas, kiedy kupujemy nową rzecz w firmowym butiku. Karty autentyczności, paszporty, worki, owszem mogą być cenną wskazówką, ale teraz podróbki są tak dobrze podrabiane, że można się pogubić. Jeśli mamy wątpliwości co do ceny, aktualne i obowiązujące są na stronie oficjalnej. Torebka za 3,5 tys. funtów to realna cena za Classic Flap 2.55.
Skóra cielęca najwyższej jakości: najlepiej by było osobiście, poprzez dotyk przekonać się czy mamy faktycznie do czynienia ze skórą, czy też z pseudo skóro-podobnym produktem. Przez internet jest to raczej nie możliwe, nie mniej dokładnie wykonane zdjęcia mogą wiele ukazać. Materiał, z którego wykonany jest model Flap 2.55 to skóra cielęca, miękka w dotyku, aksamitna, z delikatną teksturą. Co może nas zaniepokoić na fotografiach? Struktura ziaren, która jest niepokojąco duża oraz chropowatość. Zwróćcie uwagę, że skóra jest błyszcząca, bez zmatowień, nierówności i załamań. Romby, które tworzą teksturę torebki są "wypukłe" i idealnie wpisują się w kwadrat. Ale o tym za chwilę...
- pierwsza z nich to jak jest wykonana skóra, która jest wpleciona w łańcuszek. Zarówno po jednej jak i po drugiej stronie nie widać szwów. Co to oznacza? Że jeśli na zdjęciach rzuci się Wam fragment, na którym nachodzą na siebie brzegi skóry, to trzeba sobie odpuścić zakup. łańcuch jest na tyle precyzyjnie wykonany, że szwy są niewidoczne i nie rzucają się w oczy. Najlepiej to widać na zdjeciu poniżej.
- druga, to ścięcia na ogniwach łańcucha. Zawsze są po obu stronach. W podróbkach często można zauważyć, tylko jedno.
W sporym przybliżeniu wygląda to tak: zdjęcie z oficjalnej strony chanel.com
Zamknięcie Chanel to idealne dwa CC: prawe C powinno być pokrywać drugie C na górze, zaś lewe C powinno zachodzić na drugi znak na dole. Jeśli jest na odwrót, to mamy do czynienia z podróbką. fałszywy. Kolejna bardzo ważna wskazówka to szerokość CS i odstęp między nimi powinien być konsekwentny i zawsze wynosi 0,9 cm na 2,55 torbie. Pamiętaj, że logo Chanel ma szerokość 3,3 cm i powinien być obsadzony 1,5 centymetra poniżej pikowanej C. Jak powinien wyglądać znak dla interesującego nas modelu, zawsze można sobie podejrzeć na oficjalnej stronie Chanel. Ostatnio zauważyłam, że na lewym C, w górnej jego części, wybity jest dodatkowo napis Chanel Paris umiejscowiony w elipsie. Niemniej starsze modele mogą być go pozbawione.
Od strony wewnętrznej, zapięcie jest oznaczone logiem Chanel Paris. Ważne! Złoty kolor na prawdę ciężko wytrzeć. Co może nas zaniepokoić? Szybko wycierający się kolor, łuszczenia farby lub odpryski.
Śrubki na zapięciu są skierowane do siebie. Czego unikać? Ano takich zapięć jak na zdjęciu poniżej. Cennym wyznacznikiem jest również czcionka wykorzystana przy wybiciu loga. Literówki, nierówne litery, wycierające się znaki, takie detale powinny zapalić w naszym umyśle czerwoną lampkę ostrzegawczą.
Pikowania na wierzchniej warstwie torebki: zawsze tworzą jednolity ciąg wzoru, nawet jeśli są zamknięte, czy z tyłu znajduje się dodatkowa kieszeń. Łatwo to zauważyć na fotografii poniżej. Naszyta kieszeń nie psuje systematycznego i regularnego ciągu rombów nie został zakłócony.
Romby są idealnie wpisane w kwadrat. Wzór jest wykonany starannie i z najwyższa dokładnością, w końcu płacimy niemałe pieniądze za odrobinę luksusu. Oryginalne Chanel zawsze mają 11 oczek na cal, fałszywe zazwyczaj posiadają mniejsza liczbę przeszyć na cal. Niska liczba ściegów, które tworzą wzór na zewnętrznej stronie torebki, powoduje w efekcie końcowym słynny wzór piku. Jeśli, zamiast charakterystycznych wybrzuszonych rombów, na zdjęciach pojawią się płaskie, plaskate kwadraty, trzeba się zastanowić dwa razy nad zakupem.
Wnętrze modelu Flap 2.55: jest koloru bordowego. Ciemny kolor wpadający w bordo, bliżej mu do wytrawnego wina, niż do krwistej czerwieni. W środku wyszyte jest logo dwóch CC, które są wypukłe i nie nachodzą zapięcie. Logo Chanel z adnotacją, gdzie powstała torebka, czyli made in France, jest nadrukowane czcionką w kolorze złota. Co może nas zaniepokoić? Odkształcenia na skórze, wybrzuszyny, prujące się szwy loga lub wykończenie krawędzi, pamiętaj, że skóra w środku jest idealnie wyścielona! Nierówne, krzywo lub byle jak wyszyte logo, inny kolor czcionki, lub jego brak - lepiej sobie odpuścić zakup!
Wewnętrzna kieszeń: ma wszyty zamek. Zerknijcie na wykonanie szwów. Majstersztyk. Idealnie równo poprowadzony ścieg, który się nie pruje, nie strzępi. Ważne!!! Kolor szwów zawsze odpowiada kolorowi użytej skóry, tam, gdzie są naszyte dwa loga CC, na bordowym kawałku materiału użyto nitkę, odpowiadającej jej kolorem.
Opakowane w folię rączki-to tylko fake! Zauważyłam taką zależność, że podróbkowicze uwielbiają owijać rączki w celafon lub folię. Chanel sobie na to nie pozwala.
Dobrnęliśmy do końca:) Mam nadzieję, że jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości to udało mi się je rozwiać! Jeśli nie, to zapraszam do komentowania, w miarę wolnego czasu postaram się odpowiedzieć na nurtujące pytania.
Świetne wskazówki :) Bardzo lubię sklep Chanel :)
OdpowiedzUsuńhttps://fasionsstyle.blogspot.com/
Ja jeszcze nie mam swojej Chanelki, dlatego fajnie, że tak szczegółowo podzieliłaś się tym, jak odróżnić podróbkę od oryginału ;)
OdpowiedzUsuńMój blog - HELLO-WONDERFUL
Pozdrawiam cieplutko:*
Świetny post! :) Kosztowniejsze rzeczy zawsze kupuję, albo stacjonarnie, albo ze sprawdzonych stron.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam! ;)
Bardzo ciekawy i przydatny post :)
OdpowiedzUsuńZapraszam-Mój blog
Bardzo lubię te Twoje posty na temat podróbek i oryginałów. Można się dowiedzieć mnóstwo ciekawych i zarazem przydatnych informacji ;).
OdpowiedzUsuńwarto cię wzorować na twoich wpisach ;)
OdpowiedzUsuńPorcelainDesire
Bardzo przydatny post, niezwykle cenne wskazówki :)
OdpowiedzUsuńDzięki za ten wpis! :)
OdpowiedzUsuńPrzydatny post. :) Niektóre podróbki są naprawdę trudne do rozróżnienia.
OdpowiedzUsuńBardzo pomocny blog, dobrze mieć takie wskazówki przed kupnem! Ja jeszcze nie posiadam ale teraz już wiem jak rozpoznać żeby mnie nie oszukali! Pytałaś o wspólną obserwację jestem jak najbardziej na tak, ja już to zrobiłam:)
OdpowiedzUsuńZapraszam: ingenuity-charm.blogspot.com
Bardzo podoba mi sie ten model.
OdpowiedzUsuńtak się zastanawiam... spłacić 1/3 samochodu w banku i zejść z kredytu na 10 lat, czy kupić torebkę chanel...
OdpowiedzUsuńOd trzech miesięcy prawie każdą wolną chwilę "poświęcam" Channel...konkretniej malutkim torebeczkom vintage, gdyż w posiadaniu takowej jestem od wielu lat. -Prezent- dla (wówczas) nastoletniej dziewczyny od mega zakochanego bogatego adoratora! Zapewne pomyślicie ...- farciara! Hmmm...nic bardziej mylnego! Gdyż ówczesny Pan wielbiciel okazał się dupkiem i mega krętaczem a niewiasta pozostała z okropnymi wspomnieniami i torebką leżąca 9 lat w zakurzonym woreczku na najwyższej półce szafy.
OdpowiedzUsuńBól minął. Zapomniana przez lata Torebeczka została. Co gorsza dręczy mnie obecnie nie do wytrzymania! Oryginalna? Czy Podróbka? Tak więc każde wolne 5 min ślęcze w necie czytając, oglądając, porównując...i szczerze? Mam drogie kobietki dość! Niby jestem tak bliska odpowiedzi a jednak wciąż jej brak. ©©😟😭😥😰😱😩🆘👜🆘