KSIĄŻKA MASZA I NIEDŹWIEDŹ Z PUZZLAMI CZYLI CZYM ZAINTERESOWAĆ DWULATKA

Czym zainteresować dwulatka na dłużej? Trudne pytanie:) Wojtuś ma milion pomysłów na minutę i nie ma czasu by czym się zająć na dłuższą metę, ale żeby nie było aż tak dramatycznie....ostatnio przerabiamy niesamowitą fascynację popularną bajką "Masza i niedźwiedź". Dziecko strasznie polubiło problemy wiecznie psocącej dziewczynki i wyrozumiałego niedźwiedzia, który ratuje ją z opresji. Każda wersja bohaterów-czy to jako wyklejanki, czy jako książki są absolutnie mile widziane u Wojtusia. W związku z powyższym zakupiliśmy zestaw książki i prostych, kilkuelementowych układanek. Dziecko zwariowało!
książka puzzle Masza i niedźwiedz

Książka to zbiór czterech prostych układanek złożonych z 12 elementów puzzli. Grube kawałki dziecko układa zgodnie z tym, jaki akurat wybrało obrazek. W środku mamy aż 4 różne historyjki i każda układanka odpowiada wybranej historii. Początkowo, słabo wyrobione puzzle, ciężko było Wojtusiowi dopasować, teraz kiedy elementy się już wyrobiły cierpliwie próbuje dopasować poszczególne fragmenty. Oczywiście żeby nie było że nasze dziecko to geniusz, na początku w ogóle układanki nam nie wychodziły, dopiero po kilku podejściach zaczęło coś tam powoli kiełkować:)
bajka Masza i niedźwiedź oraz puzzle

Masza i niedźwiedz
Książka ma jedna wadę. Puzzle po jakimś czasie, gdy próbujemy przerzucić stronę, wypadają. Trzeba uważać, aby nie poginęły elementy układanki, bo bez tego nie ma zabawy. I jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa, książkę zawsze przeglądamy razem, synek w towarzystwie osoby dorosłej! By nie kusić losu albo nie daj Boże coś by się mogło stać, rodzice cierpliwie przyglądają się dziecku, albo wspólnie, pomagamy sobie na wzajem. Jest zabawa na całego!
bajka dla dwuletniego dziecka
Jestem ciekawa co u Was się sprawdziło? Jakie książki Wasze maluchy chętnie czytała, czego lubią słuchać, może macie jakieś  sprawdzone pomysły czym i j jak zainteresować dwuletnie dziecko?:)

Komentarze

 1. Widać jak bardzo go kochacie <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój kuzyn uwielbia skaładać puzzle :)

  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja wnusia uwielbia puzzle. Zdaje się, że też ma taką książeczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super, fajny prezent dla dzieciaszka :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl