ARANŻACJA NOWOCZESNEJ KUCHNI W BIAŁYM KOLORZE Z ELEMENTAMI DREWNA

Aranżacja kuchni to jedno z najtrudniejszych zadań. W końcu, to tu, zaraz po sypialni, się spędza większą część naszego wolnego czasu. Gotowanie, pieczenie, rozmieszczenie prowiantu, przypraw, układ lodówki, wszystko trzeba zaplanować! Poza tym kuchnia mu być: funkcjonalna, estetyczna i mało brudząca się;) Choć to ostatnie jest względnym pojęciem, a jak ja zaszalałam? Chcecie się przekonać, zapraszam na post!:)
aranżacja nowoczesnej kuchni

Wyspa: w kuchni spożywamy większość posiłków. Śniadanie pałaszujemy w pracy, ale już obiad czy kolacja, w domu. Skoro wyspa, to najlepiej z wbudowanym blatem-stołem. Z drugiej strony wmontowane są dodatkowe szuflady. Tu swoje miejsce mają elementy, po które sięgam najczęściej: łyżki, widelce, talerze. Wynika to również z faktu, że tutaj mamy miejsce, gdzie zajadamy się wspólnie posiłkami. Nad wyspą znajdują się lampy. Te zaaranżowałam w kolorze total black. Kuchnia jest utrzymana w białym kolorze, choć elementy typu kafle ścienne, zostały przełamane drewnem, aby nie było zbyt monotematycznie i mdło.
białe fronty w kuchni jak skomponować

wyspa w kuchni, jak zaaranżować?
Jak widzicie, blat od stołu znajduje się tylko z dwóch stron.Trzecia strona została zabudowana szufladami. Bardzo przydatny gadżet, tym bardziej, że nie mam zwyczaju trzymać jakichkolwiek rzeczy w kuchni na "zewnątrz". W nic trzymamy najpilniejsze elementy: tj talerze, sztućce, kubki. Po nie sięga się najczęściej, więc wychodząc na przeciw, umieszczone zostały w łatwo dostępnym miejscu. Popularny ostatnio hoker jest uzupełnieniem kuchennej zabudowy-wyspy. Istotne w jego wyglądzie jest to, aby umieszczony w odpowiednim miejscu i dzięki temu dodawał wnętrzu lekkości. 
oświetlenie w kuchni nad wyspą

szuflady w kuchni, aranżacja

hoker w kuchni jak go zaaranżować
Drewniane elementy to hit tego roku. Chyba najczęściej powtarzany i przerabiany element łazienek (tj. drewnopodobne kafle) oraz kuchni. Wkomponowane kafle zostały zaakcentowane na wykończeniu mebli kuchennych. Białe fronty były by zbyt nudne i monotonne, zaś dębowe wstawki nieco przełamują "sterylny" design.
płyta indukcyjna w kuchni pomysły
Uprzedzając pytanie, białe, błyszczące fronty są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości, niż ciemne, nawet jeśli są matowe. Uchwyty w kolorze srebrnym trochę zapobiegają zabrudzeniom, choć, wiadomo, jak to w kuchni, niecałkowicie.
elementy drewna w kuchni pomysły
Piekarnik na wysokości oczu, to jednak z bardziej funkcjonalnych rzeczy. Wieczne kucanie i schylanie się zawsze przyprawiło mnie o boleści;) Teraz jest po prostu wygodniej.
piekarnik w kuchni na wysokości oczu
Jestem ciekawa czy podoba się Wam taka stylizacja kuchni? Co o tym sądzicie, czy jest coś co się Wam nie podoba? Czekam na Wasze komentarze, buziole i do następnego:*

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl