JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH ZATOCZEK NA MAJORCE - PORTALS NOUS - TURKUSOWE MORZE W OBIEKTYWIE

Zapraszam Was na wycieczkę po dwóch uroczych zatoczkach jakie mieliśmy okazję odwiedzić będąc na Majorce. Obie leżą obok siebie i w bliskim sąsiedztwie stolicy Balearów - Palma de Mallorca, a dojazd do nich komunikacją podmiejską zajmie nie więcej niż 20 minut. Widoki z tego miejsca na długo pozostaną w Waszej pamięci, a takiego turkusu wody dawno nigdzie nie widziałam. Obłęd! Skaliste wybrzeże, mięciutki, drobny piasek i relaksacyjny szum morza, cóż więcej sobie można wymarzyć będąc w takim miejscu? Zapraszam na post!:)
najpiękniejsze zatoki na Majorce
Jak dojechać do Portals Nous z Palma de Mallorca? My wybraliśmy autobus podmiejski nr 104, albowiem jego przystanek znajdował się tuż pod naszym hotelem. Wysiedliśmy na przystanku 
Ma-1C - carrer Vaquer i skierowaliśmy się w kierunku morza. W kwietniu jest tu bardzo spokojnie. Hotele są pozamykane, podobnie jak restauracje i bary. Dopiero trwa przygotowywanie kompleksów pod najazd turystów, a więc pewnie czerwiec-lipiec.
Portal Nous zatoka okolice Palmy de Mallorca
Na plaży spotkaliśmy dwie pary, które się opalały. Słońce nieco zdradliwie mocno o sobie przypomniało. Bez filtra ani rusz. My o tym zupełnie zapomnieliśmy, no bo kto mógł przypuszczać, że temperatury będą sięgały 26 stopni, a nasze nosy spieką się na raki? W końcu wiosna miała nas przywitać lżejszą aurą!
turkusowa woda w zatoce na Majorce
Zatoka otoczona jest kilkoma hotelami. Te najbliżej położone plaży musza mieć niezapomniane widoki. Wystarczy spojrzeć na kolor wody. Bajka! Turkus miesza się z granatem, gdzieś przebija lazur. Morze jest tak czyste, że pod taflą wody widać dno. Zatoka, z obu stron, jest uwieńczona skalistym wybrzeżem. 
lazurowa woda na Majorce

malutka plaża na Majorce, piaszczyste wybrzeże

skaliste wybrzeże na Majorce
Chwila odpoczynku, ładujemy baterie i napawamy się pięknymi widokami. Wzdłuż nabrzeża, koniecznie musicie się przejść ścieżką, która prowadzi do ciekawego punktu widokowego na sąsiadującą zatokę oraz przystań jachtową. Widok z góry jest równie zachwycający, jak ten, który opisałam wyżej!
widok na Portal Nous, marina, jachty
Region jest popularny wśród Brytyjczyków, którzy chętnie tu kupują domy. Zatoka ma zdecydowanie charakter pagórkowaty. Nad mariną i plażą górują hotele, dalej zaś prywatne wille i apartamenty. Miejsca chyba nie muszę reklamować, zdjęcia zrobią to za mnie;) Najładniejszy kolor wody jaki widziałam w swoim życiu, a trochę już tego było...Najlepiej wdrapać się na punkt widokowy - w okolicy kościoła, skąd roztacza się panorama na Portals Nous, marinę oraz plażę.
widok z góry na Portal Nous, Majorka, Hiszpania

widok na Portal Nous, Majorka, Hiszpania, Baleary

plaża na Portal Nous, Majorka, Hiszpania, Baleary
I znowu ten kolor wody<3 Jesteśmy w raju! Szkoda, tylko, że nie mamy odwagi się zamoczyć. Plaża, choć niewielka jest szeroka i piaszczysta. Uwielbiamy tak zgrane duety!
zatoka Portal Nous, wakacje na Majorce, gdzie?

wakacje na Majorce, gdzie jechać?

zatoki na Majorce, czysta woda, piękne widoki
To jedno z miejsc na Majorce, które mnie oczarowało. Spokojna, niewielka miejscowość, która kryje takie widoki. Aż żal było wraca do Palmy. Zdecydowanie będziemy tęsknić za takimi widokami!
--------
Co powiecie na takie widoki? Byliście już na Majorce, czy wybór miejsca na wakacje dopiero przed Wami? Dajcie znać, buziaki i do następnego:)


Komentarze

 1. Wycieczka rewelacyjna. Bez zastanowienia bym pojechała!
  Pozdrawiam, Mavselina (klik)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie przepiękne miejsce! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten kolor wody mnie absolutnie zachwycil :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację ta zatoczka jest cudna <3

  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham takie miejsca... Ta woda jest nieziemska ;o Dobry post!
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. O boże ale bym chciała tam być :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/05/jeansowa-koszula-i-biae-spodnie.html

  OdpowiedzUsuń
 7. I takie miejsca też uwielbiam. Świetne zdjęcia!
  Tam Olu nie dotarliśmy podczas naszego pobytu na Majorce.
  Jeśli kiedyś tam wrócę, to tylko poza sezonem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sądzę, że gdybym tylko mogła tam pojechać to cała Majorka by mnie zachwyciła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Majorka jest jeszcze przede mną ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękne miejsce, cudowne widoki... i to słońce:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl