PUCIO MÓWI PIERWSZE SŁOWA - ĆWICZYMY MOWĘ PRZEDSZKOLAKA

Nauka mowy szło nam jak po grudzie. Wiecie, jak się jest mamą, to najlepiej, jak by dziecko wszystko chwytało w lot, a jak się słucha opowieści innych i zaczynają padać pytania, czy na pewno jest wszystko w porządku z Twoim dzieckiem, to popadasz w obłęd. Ma już prawie trzy lata i jeszcze nie mówi? No nie. A dlaczego? Hmmm, nie wiem. Z pomocą przyszła nam nauka prostych słów, jakie zawiera wnętrze książki „Pucio mówi pierwsze słowa” Marty Galewskiej-Kustry. Dzięki niej, mamy już pierwsze, drobne sukcesy w nauce mowy.
Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra

Książka jest wyjątkowo przejrzysta. Dla naszego malucha idealna. Ma twarde strony, które trudno zniszczyć ;)), zaokrąglone rogi, a jej objętość pozawala na tyle zainteresować malucha opowieścią, że nie zdąży się nią znudzić przed przełożeniem ostatniej strony. Barwna historia chłopca oraz opis jego całego dnia, okraszony jest dodatkową porcją ilustracji, które pozwalają dziecku ćwiczyć wymowę pojedynczych wyrazów. 
Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra
W książce zawarte są ilustracje ze scenkami, które towarzyszą nam każdego ranka: wstawanie, ubieranie się, wyprawa do przedszkola, zabawa z dziećmi, uczestnictwo w urodzinach oraz wieczorne zasypianie. Na każdej stronie odnajdziemy ramki z podpisanymi przedmiotami i czynnościami oraz proste zdania uwzględniające kluczowe słowa i zdania, tak, żeby maluch mógł je powtórzyć po swojemu. Samego tekstu jest niewiele, ale sugestywne ilustracje, można opowiedzieć i przeanalizować po swojemu-czytaj-okiem rodzica;) dopowiedzieć maluchowi co dzieje się na obrazkach, zadać pytania, a poprzez naukę powtarzać do zapamiętania dźwiękonaśladowcze zwroty.
Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra
"Elementarz" został napisany przez specjalistę logopedii Panią Martę Galewską-Kustra, ewidentnie pod kątem najmłodszych pociech, aby ćwiczyć z nimi pierwsze słowa, zdania oraz niejako - użyję tego sformułowania, choć go nie lubię - wymuszać nazywanie wykonywanych codziennych czynności. My już mamy pierwsze drobne sukcesy. Wojtaszek nauczył się paru słów z czytanki. Choć na początku niechęć do lektury była jawna, teraz sam pokazuje paluszkiem, że chce na nowo przeżywać historię tytułowego bohatera Pupcia i jego starszej siostry.
Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra
Polubiliśmy się z lekturą dostosowaną do wieku synka. Ćwiczymy codziennie. Jeśli mogłabym polecić książkę dla najmłodszych pociech, to tak, z gorącym sercem. I choć czasem mamy dosyć przygód Pucia i Misi, to postępy w wymowie oraz nauce, mobilizują nas do tego by po raz kolejny przeczytać historię od nowa.
Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra
Jestem ciekawa jak Wy ćwiczyliście mowę z maluchami? Czy też się posiłkowaliście książkami, czy może jakimiś innymi materiałami edukacyjnymi?  Czekam na Wasze komentarze i opinie, pozdrawiam, buziole:*

Komentarze

 1. wyślę mojej koleżance ona na pewno z tego skorzysta :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/01/szary-paszcz-kochamy-za-uniwersalnosc-i.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Super

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili.
  Miłego dnia, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna propozycja dla każdego dzieciaka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Olu, przyjdzie moment, że Wasz uroczy Wojtuś "zagada Was na Amen"... :)
  Na pewno książeczka jest pomocna.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna propozycja dla młodych mam ;)
  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój też mało mówił a potem już dużo

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam sama z Krzysiem ten problem,że był oporny na naukę mowy.Ale dziś patrząc na Niego mogę stwierdzić, że przez 4 lata swojego życia nie miał potrzeby mowić. Na wszystko przyjdzie czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja Amelka powoli zbliża się do drugich urodzin i co chwile podłapuje jakieś pojedyńcze słówko. Dużo do niej mówie, czytamy książeczki a ona sama wyłapuje to, które jej się najbardziej podoba. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój syn ma niecałe półtora roku i też bardzo niewiele mówi. Ale uwielbia Pucia. Mamy jak na razie pierwszą część tej książki, czyli Pucio uczy się mówić (z wyrazami dźwiękonaśladowczymi). Mam nadzieję, że dzięki tej książce coś się ruszy jeśli chodzi o naukę mowy u mojego dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl