Witam się z Wami dziś wieczorem. Nie mam ostatnio zupełnie weny. Na nic. Dopadło mnie przesilenie zimowe. Odliczam dni, kiedy w końcu ruszy się wiosna i będę mogła pogonić te wstrętne grube kurtki, czapki i szaliki. Już lada chwila. Dziś przychodzę do Was z rekomendacją męskich perfum od Diora- Sauvage. Otóż okazuje się, że oprócz damskiej widowni, mam też męskie grono czytelników, które chętnie czyta moje posty i czasem zada pytanie na forum. Chwali się, że jest Was więcej, mam motywację do tego by pisać o podróbkach, choć mam wrażenie, ze ich jakość za chwilę dogoni oryginał. Niemniej dziś pobawimy się rozchwytywanym zapachem, którego twarzą został sam Johnny Depp. Połączenie bergamotki z Kalabrii i ambroksany, stworzyło zapach świeży, lekko surowy, ponadczasowy. Zapraszam zatem na post:)
Niestety tekturowe pudełko gdzieś przepadło. Ale dobra wiadomość mam taką, że flakon perfum jest na tyle perfekcyjnie dopieszczany, że akurat tematu o tym jak rozpoznać podróbkę i oryginał, nie braknie. Można by zacząć od tak prozaicznej rzeczy jak:
Nakrętka: na jej wierzchu mamy wybity skrót od marki projektanta Christian Dior-czyli CD. Sama zatyczka jest raczej błyszcząca. Matowe wersje nie występują, wręcz wskazują, że coś może być nie tak z danym zapachem. Wzór CD jest wybity i pokryty biała farbą. Wersje z nadrukowanym skrótem, na pewno nie świadczą o rzetelnym źródle perfum. Korek trzyma sie pewnie, nie chybocze, nie chwieje się. Na nakrętce widzimy trzy "rowki", które okalają zatyczkę.
Źródło: www.olx.pl
Spód flakonu: tu również znajdziemy skrót od nazwy projektanta (ponownie się pojawia CD). Na obrzeżach widzimy wypiaskowane dane perfum: pojemność, gdzie zostały wyprodukowane (made in France), pełną nazwę domu handlowego Christian Dior i kod autentyczności-cztero znakowy. Dokładnie ten sam ciąg cyfr i liter musi znaleźć się na kartoniku. Co może nas zaniepokoić? Nadruki. Zwłaszcza w tak ordynarnej formie-jak na zdjeciu poniżej, a wiec w wersji biała farba. Lodo CD, które zlewa się do odbitych lustrzanie liter D, w zasadzie nie wiadomo która litera jest C, a która D. Krzywo, nierówno, koślawo bądź nieestetycznie wypiaskowane informacje na spodzie butelki. Zlewające się litery, nakładające sie znaki. Zaznaczam, że informacje znajdujące się na dnie flakonu są w zasadzie widoczne pod kątem, kiedy to promienie świetlne je ładnie eksponują. Dno perfum Dior Sauvage jest lekko wklęsłe, co na podróbce poniżej zostało wyraźnie pominięte.
Źródło: www.olx.pl
Odcień butelki: jej kolor jest wyraźnie cieniowany. Przechodzi warstwy od intensywnej czerni do grafitu. Przy dnie jest lekko prześwitujący. zauważyłam, że przeglądając portale, w podróbkach często kolory zupełnie odbiegały od rzeczywistego obrazu oryginału (patrz zdjęcie poniżej), kończyły się np. odcieniem zieleni(?!), zaś górna cześć była owszem czarna, ale przepuszczała światło.
Rurka od atomizera: w zasadzie jest ledwo widoczna. Powinna lekko dotykać dna butelki. Rurki zbyt mocno wygięte, skręcone lub (tak jak na zdjeciu poniżej) zbyt wyraźne i brzydko odcinające się na tle flakonu.
Dor czy Dior? Literówka? Nigdy w życiu;) A jednak trafiłam na taką drobnostkę jak brak literki i, niby niewiele, a jak różnica mocno bije po oczach;) Brakuje Ci adnotacji Eau de Perfum? Nie jest to wyznacznikiem, ale może warto przejrzeć przed zakupem wygląd butelki np. na rekomendowanych stronach perfumerii. Niby detal, ale robi różnicę.
Źródło: www.olx.pl
Atomizer: podobnie jak nakrętka czy dno butelki, również ma wybite inicjały Christian Dior. Ważne jest to, że cześć, która rozpyla perfumy (ten otwór, z którego bezpośrednio wydobywa się zapach) jest koloru czarnego. W podróbkach widziałam białe.
Również "wysokość" atomizera może budzić pewne wątpliwości. Im wyższy, tym większe prawdopodobieństwo, że jest to podróbka. Można by się skupić również na tym, że w oryginalnym produkcie jest on błyszczący. Na zdjeciu od góry (poniżej) widać dwa pierścienie, które utrzymują atomizer w pewnym położeniu.
Cena i miejsce zakupu: dawno się wyleczyłam z kupowania z niepewnych źródeł. Wolę mieć mniej zapachów, ale tych markowych, które całkiem nieźle się trzymają na ubraniach, niż szuflady podróbek. Nie jestem również ekspertem. Moja skrzynka po świętach w zasadzie pękała w szwach z pytaniem czy dostałem podróbkę czy tez nie, na niektóre pytania nie potrafiłam odpisać. Jakość zdjęć, albo detale, które mi wysyłacie, często potrafią i mnie zmylić. Jednak kiedy dostaje linka do strony, z której są oferowane zapachy-wszystko staje się jasne jak słońce. Cena 99 zł za oryginalny flakon 100 ml wody perfumowanej nigdy nie będzie osiągalna.
Jeśli, ktoś ma ochotę odwiedzić moje wcześniejsze posty, zapraszam:
Nie znam tego zapachu, zarówno damskiego jak i męskiego chociaż Diory z mężem lubimy :) A teraz mam fazę na Narciso Rodrigueza ;)
OdpowiedzUsuńPrawdziwa i bardzo precyzyjna specjalistka z Ciebie-)
OdpowiedzUsuńWszelkie zapachy kupujemy w sklepach za granicą. Tam nigdy nie zdarzyło sie nam nabyc podrobionych perfum.
Tego jeszcze nie testowaliśmy, jak zapach będzie nam odpowiadał, to kupimy.
Pozdrawiamy-)
Do specjalisty jeszcze mi daleko, ale miło czytać takie.slowa:)
UsuńBędę miała na to oko. Zazwyczaj kupuję perfumy w sprawdzonych e-sklepach ale zawsze zmeobrze wiedzieccna co zwracać uwagę. Będę czujna :)
OdpowiedzUsuńJa już dawno się wyleczylam z Allegro czy olx, nie kupuję tam perfum:)
UsuńWitam :D Ostatnio w second handzie kupiłam bluze hugo boss tylko nie jestem pewna czy jest ona oryginalna. Czy jest szansa skontaktowac sie przez maila bo tu zdjęcia nie moge wysłac ? Czy pomigłabys to zweryfikowac ?
OdpowiedzUsuńNapisz.fo mnie na e-mail:) pozdrawiam
UsuńTrzeba się jednak na tym znać, mimo wszystko chyba jednak cena i miejsce gdzie to kupujemy ma znaczenie.
OdpowiedzUsuńPrzydadzą mi się te uwagi na 100%, w końcu trzeba mieć oko na oszustów, baaardzo przydatny post :)
OdpowiedzUsuńLubię zapachy Diora, tego męskiego nie miałam jeszcze okazji powąchać, ale sprawdzę przy najbliższej okazji w sklepie. Również nie kupuję podróbek: z powodów etycznych (są nielegalne) jak i praktycznych (są nietrwałe w zapachu). :)
OdpowiedzUsuńSpostrzegawcze oko ;) Na pierwszy rzut zdają się identyczne...
OdpowiedzUsuńSuper, że przy okazji zwracasz uwagę na to, jak odróżnić oryginał od podróby. Niestety nadal mamy dość małą świadomość tego, a wiele osób zupełnie bezkarnie handluje w internecie fejkami. Kilka lat temu mój mąż się dał naciąć kupując mi prezent (na allegro, zamiast w drogerii stacjonarnej) i od tamtej pory oboje bardzo zwracamy uwagę, czy towar na pewno jest oryginalny. A samego zapachu nie znam, ale skoro mamy tam bergamotkę, to chyba by mnie oczarował :D
OdpowiedzUsuńJuż po samym logo można się domyślić, ale i to da się łatwo przeoczyć :)
OdpowiedzUsuńTego zapachu niestety nie znam ale uwielbiam inne zapachy Diora :)
OdpowiedzUsuńJa zawsze mam problem.z rozpoznaniem.podróbki perfum
OdpowiedzUsuńTa literówka Dor już wiele zdradza na samym początku. Ja zawsze sprawdzam napisy.
OdpowiedzUsuńLiterówka sanaw sobie powinna zwrócić uwagę. Choc teraz te podróbki są tak robione, że trudno rozpoznać
OdpowiedzUsuńWitam a co Pani myśli o tej aukcji ? https://allegro.pl/oferta/gratis-christian-dior-sauvage-100ml-edp-oryginal-7628525912?msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
OdpowiedzUsuńWszystko super tylko napisz proszę o kartoniku który jest zafoliowany i oferowany w sprzedaży na portalach typu olx allegro czy też vinted, jak rozpoznać oryginał w kartoniku i w foli pozdrawiam
OdpowiedzUsuń