SERIA KSIĄŻEK WSZYSTKO O...PSACH, WYDAWNICTWO DRAGON AUTOR MATEUSZ KĘSY

Mój smyk ostatnio przechodzi etap-chcę zwierzaka. Akurat tak się składa, że jego najbliższy kolega zaa miedzy, obłowił się w chomika, choć ma już psa i kota. My kota też mamy. Ale to na ten etap to jest za "mało". Kot, jak każdy wie, chodzi swoimi ścieżkami, nie chętnie się bawi, ma swój świat i swoje humory. Co innego pies! Młody szczeniak to wulkan energii, żywiołu, dobrej zabawy, ale również masy obowiązków. Żeby najmłodsza pociesza mogła zapoznać się ze skutkami adopcji kolejnego członka rodziny, zdecydowałam się na książkę z serii "Wszytsko o...psach" wydawnictwa Dragon. Pozycja, która uczy poprzez prosty, jasny przekaz, że zwierzak, to najwierniejszy kompan i towarzysz człowieka, ale jak również trzeba się liczyć z tym, że adoptując czy kupując psa, jesteś odpowiedzialny za byt żywej istoty. Zapraszam na post:)
wydawnictwo Dragon seria książek Wszystko o psie
Książką "Wszytsko o...psach" jest pięknie i solidnie oprawioną pozycją, którą z ogromnym entuzjazmem powitał w domowych progach mój syn. Etap czytania trwa w najlepsze, a ja wykorzystuję go na 200%, bo wiem, że za chwilę może się to zmienić w odwrotny skutek;) Wojtek, zafascynowany zwierzakami, usiadł wygodnie zaa biurkiem i kazał sobie czytać. Książka zawiera przekrój informacji, przekazanych w jasny i zrozumiały sposób dla najmłodszych, od historii udomowienia psów przez prehistorycznego człowieka, poprzez systematykę ras, chorób na jakie mogą zapaść, po zawody, jakie wykonują przeszkolone gatunki. Autor Mateusz Kęsy przelał swoją wiedzę na papier z myślą o czytelnikach w wieku przedszkolnym, a jest to nie lada wyzwanie! W moim odczuci, jako matki 4 letniego smyka, ciężko jest opisać prostymi słowami chociażby informacje jak widzi pies, tak aby dziecko się nie znudziło. Mi samej, przedłożenie tych faktów na język "przedszkolaka" jest karkołomną sztuką, dlatego, tu ukłon w stronę ilustratorki - Katarzyny Kołodziej, która rzeczowe informacje ubarwiła ciekawymi ilustracjami. Pozycja nie jest suchym zbiorem wiadomości, to liczne ciekawostki, o których często sama nie wiedziałam, a zostałam mile zaskoczona. No bo kto, tak naprawdę wie jak widzi zwierzak? Ja sie przyznaję bez bicia, że dopiero dowiedziałam się z tej serii;)

wydawnictwo Dragon seria książek Wszystko o psie
Nie od dziś wiadomo, że gatunek psów szybko się udomowił i jest bardzo pojętny. Pomaga nam ludziom na wielu płaszczyznach (tropiąc narkotyki czy szukając zaginione osoby), to również wierny kompan w życiu człowieka, ale również wielka odpowiedzialność. Pies, to nie tylko szczęśliwe momenty podczas spacerów, ale również ten czas, kiedy trzeba zadbać o jego zdrowie, pamiętać o szczepieniach, zorganizować opieką na czas wakacji czy ferii. Zresztą, jakie zwierzę byśmy nie wzięli pod swój dach (czy to będzie kot czy koń), trzeba o tym pamiętać. Książka w swojej treści o tym przypomina, dlatego tak istotne jest uzmysłowienie dziecku, jak ważną decyzję chce podjąć.
wydawnictwo Dragon seria książek Wszystko o psie
Z serii ukazały się również pozycje o: krowach (która również wpadła w nasz ręce), pszczołach, niedźwiedziach, koniach i kotach. Brakuje mi egzemplarzy o chomikach lub królikach, które również są tak chętnie kupowane przez rodziców. Jeśli wydawnictwo Dragon będzie chciało kontynuować serię, mam jeszcze kilka pomysłów w zapasie-zapraszam do kontaktu:)

Wydawnictwo Dragon seria książek o zwierzakach
Książkę polecam jako uzupełnienie wiedzy najmłodszych w ciekawostki o ewolucji i historii zwierzaków. Nawet jeśli Twoja pociecha nie zostanie w przyszłości weterynarzem czy zoologiem, to garść skrupulatnych informacji okraszonych sporą dawką ilustracji, na pewno go zainteresuje. Może temat pszczół będzie u niego numerem jeden, a może to konie go zafascynują? My własnie rozpoczynamy przygodę po świecie krów, które jak się okazało z powyższej serii, niekoniecznie musza mieć rogi, a liczba żołądków potrafi przyprawić o ból głowy:)

Komentarze

 1. Moja córka to też psiara, mamy już tą książkę i jesteśmy nią zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super są takie książeczki dla dzieci, które jednak uczą, a nie tylko są historyjką. Sama własnie takie najbardziej wspominam z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm, z tego co mi wiadomo, to krowy nie mają kilku żołądków, tylko jeden złożony z kilku komór, więc i psia książka może zawierać jakieś utrwalone mity

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście racja, ale ciężko to wytłumaczyć czterolatkowi:)

   Usuń
 4. super książka dla każdego dzieciaka. Dzieci lubia zwiarzaki a psy szczególnie. Do kotów trzeba dojrzeć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za polecenie książki :) Mój syn uwielbia książki o zwierzętach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam tytuł "Wszystko o pszczołach" i książeczka bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam je ostatnio w księgarni, są bardzo fajne. Obie moje dziewczyny lubują się zarówno w krowach, jak i psach.

  OdpowiedzUsuń
 8. My mamy książkę "Wszystko o kotach" Ola ją bardzo lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córka jak by zobaczyła tą książkę o psach to by przepadła. Uwielbia jak się jej czyta o zwierzętach, zwłaszczach psach i kotach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy byłam mała, pochłaniałam takie książki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl