JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM? HISTORIA PRAWDZIWA. PSEUDONIM GREG WYDAWNICTWO DOLNOŚLĄSKIE

Wyjazd na wakacje, jest tą chwilą, kiedy mogę bez problemu wyjąć czytnik i się delektować wertowaniem stron.Tym razem w moje ręce wpadła genialnie napisana biografia tajemniczego Grega? Kim jest? To chłopak, który wychowywał się w patologicznej rodzinie, jednocześnie trenował sztuki walki na ulicy. Tak, zaczął powoli i sukcesywnie zdobywać szacunek, najpierw w klubach-jako bramkarz, z czasem zaczął chodzić w głębsze podziemia gangsterskiego półświatka. Pojawiły się duże, konkretne pieniądze, narkotyki, pięknie kobiety, ale również rywalizacja, śmierć i brutalne pobicia. Jak zostałem Gangsterem? Historia Prawdziwa - Wydawnictwa Dolnośląskie, to lekko napisana, szczera książka, opisująca działania mafii na przełomie lat 90-tych. Jak bardzo była brutalna oraz jak łatwo można było zarobić nielegalnie pieniądze oraz je tak samo szybko stracić, dowiecie się z dzisiejszej recenzji.
Greg to pseudonim, wymyślony na potrzeby napisania niniejszej książki. Kim był? Kim jest? To informacje owiane tajemnicą, bardziej w sferze domysłów i przypuszczeń. Młody Greg, zaczynał karierę w półmrocznym świadku, poprzez organizowanie ustawionych bójek. Był w tym na prawdę dobry. Nie bał się lać, nie bał się ulicy. I zawsze wygrywał. Te uliczne ustawki, pozwoliły mu zdobyć szacunek na dzielnicy, a później wkręcić się w życie nocnych klubów, spotkań z gangsterami, ochrony burdeli czy napadów z bronią w ręku. Tak się kradło i tak się zdobywało pieniądze na przełomie lat 80 i 90. Układy z policją pomagały, nikt nikogo nie złapał za rękę, w ruch szły grube łapówki. Konkurencja, raczej się bała, a tylko najodważniejsi próbowali podebrać "biznes" Gregowi.
Wszystko układało się cukierkowo, do momentu, aż nie zaczęło zgrzytać w gangsterskim towarzystwie. Zaczynają się pojawiać młode wilki, pieniądze przestają się zgadzać, wkracza policja, która rozbija szajki i idzie na współpracę z "kablami".
Grek. Rozmowa | rude recenzuje.
Musze przyznać, że o tyle, o ile film Jak zostałem Gangsterem? udostępniony na Netflix, zupełnie mnie nie zainteresował, a tyle książka okazała się fascynującą podróżą w kolorowe gangsterskiego życia na przełomie lat komunizmu i jego upadku w Polsce. Dawno tak dobrze nie czytało mi się wspomnień, osoby wtajemniczonej w świat przestępstw, zabójstw, kradzieży. Greg-to bardzo silna postać, ale takie warunki stawiała mafia, jeśli chciałeś dla niej pracować, to musiałeś być bezwzględny i lojalny...Chociaż, jak się później okazało, prawdziwych przyjaciół, nasz bohater, nigdy tam nie spotkał. 
Polecam Jak zostałem Gangsterem? Historia Prawdziwa. Mnie książka przekonała do tego stopnia, że zakupiłam kolejne pozycje spisanych wspomnień Grega, w tym odsiadki w więzieniu, bo szybkie i łatwe pieniądze, miały również drugą stronę medalu...

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl