ODKRYWAMY OKOLICĘ WROCŁAWIA - PARK W SZCZODREM - RAJ DLA DZIECIAKÓW

To już któraś wyprawa do Parku w Szczodrem, ale dopiero teraz chciałam pokazać na zdjęciach, jak pięknie zrewitalizowano ogromne hektary zieleni w okolicy Wrocławia. I do tego pomyślał o najmłodszych pociechach. Ogromnym potencjałem, jest fakt, że miejscowość leży tuz przy granicy z Wrocławiem, dlatego dzisiejszy pomysł na wycieczkę, kieruję w stronę Wrocławian i mieszkańców okolicznych miejscowości. W tak piękny i słoneczny dzień jak dziś, aż żal było siedzieć w domu. Na spacer, przejażdżkę rowerem po okolicy, albo tak, po prostu, aby trochę pooddychać i złapać kontakt z naturą, koniecznie zajrzyjcie w ten zielony kawałek aglomeracji Wrocławskiej.
Park w Szczodre pod Wrocławiem, zabawy dla dzieci


Kiedy tylko pogoda pozwala, pakujemy się z synem do samochodu i przyjeżdżamy do Parku w Szczodrem. Atrakcji jest co niemiara. Park zyskał nowe życie i zmienił się nie do poznania. Pamiętam, jak ponad 10 lat temu, jego wygląd i stan, nie zachęcał specjalnie, żeby się zapuszczać w te okolice. Toteż przeżyłam lekki szok, kiedy mym oczom ukazały się potężne place zabaw, ścieżki dydaktyczne z informacjami, na jaką faunę i florę możemy trafić, wyprofilowane chodniki do spacerów, parking dla samochodów. I wciąż-tu czuję potencjał-zaniedbany pałac. O nim pisać nie będę, bo to dłuższa historia, ale jeśli ktoś jest ciekawy, jak wyglądała okolica w latach 1685-1945 i jaką rezydencją dysponowali książęta oleśniccy-odsyłam do Google. 
Park w Szczodre pod Wrocławiem, zabawy dla dzieci

Ścieżka dydaktyczna Park w Szczodre, Wrocław, okolice
Park to kilka placów zabaw o różnej tematyce dla dzieciaków. Są krzywe lustra, statek, mnóstwo huśtawek, trampolin, instrumentów muzycznych, rur, tuneli. Wszystko leży w bliskim sąsiedztwie, ale warto mieć pociechę na oku. Tym razem, oprócz nas, przyjechało mnóstwo innych osób z okolicy. Momentami było tłoczno i hucznie.
Trzeba pamiętać, że w pobliżu ciężko o sklep z wodą czy przekąską, najlepiej zabrać jakiś prowiant ze sobą.
atrakcje w parku w Szczodre, Wrocław, poznajemy okolicę

trampoliny w parku, atrakcje dla dzieci, Wrocław
Istne szaleństwo:) Dziecko od nadmiaru atrakcji, nie wiedziało, za co się łapać najpierw;) Trampoliny vs huśtawki i zjeżdżalnie?
małpi gaj, Wrocław, okolice, park w Szczodre

małpi gaj, Wrocław, okolice, park w Szczodre
Jeśli już będziecie mieli dosyć gwaru i dziecięcego krzyku, koniecznie przespacerujcie się wzdłuż stawów, które okalają resztki pałacowej oficyny. Tam również traficie na informacje o tym jakie ptaki zasiedlają okolicę, jakie ryby pływają w wodzie, a także na jakie rośliny czy motyle można się natknąć. Na pewno traficie na urocze rzeźby żabek, które wyglądają na większości ścieżek. 
małpi gaj, Wrocław, okolice, park w Szczodre

domki z wikliny, park w Szczodre, weekend dolny Śląsk
Chwila relaksu w niedzielę na zielonej trawie, brzmi rozsądnie. Park oferuje sporo atrakcji, nawet jeśli nie macie pod ręką dzieci, można się wybrać na spacer lub przejażdżkę po ścieżkach dydaktycznych okalających okolicę. Jeśli natomiast, Wasze pociechy maja nadmiar energii, to podpowiem, że w Szczodrem, na pewno dadzą jej upust;) Domki z wikliny (jak na ostatnim zdjęciu) na pewno będą świetną bazą do wspólnej zabawy w chowanego:)

Komentarze

  1. Ale fajne, zielone miejsce. Można miło spędzić czas w rodzinnej atmosferze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No ekstra dla dzieci, spoko miejscówka, jeszcze jedno miejsce fajne we Wrocławiu to ogród botaniczny

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl