CO ZAMIAST ENDOMONDO? STRAVA, SPORT TRACKER, JAK ZGRAĆ DANE?

To nie była miła informacja. Tydzień temu doczytałam, że Endomondo oficjalnie zawiesza działalność 31 grudnia 2020 roku, a nasze dane będą dostępne do 31 marca 2021. Szok i niedowierzanie. Tym bardziej, że z aplikacją byłam zaprzyjaźniona od 2012 roku i ciężko mi było uwierzyć w jej problemy. Moje treningi, biegi, rywalizacje-ot tak-miałby pójść na stratę? Bezsensu. Rozpoczęłam poszukiwania czegoś na zastępstwo. Oj było trudno. Okazuje się, że aplikacje unowocześniły swój interfejs, a co za tym idzie, często gęsto, zrobiły się płatne. Za darmo jest niewiele dostępnych platform, które są mocno okrojone, co ja wybrałam? Zapraszam na post.
Endomondo aplikacja na telefon
Czytając opinie w intrenecie, najczęściej podstarzało się hasło Strava. Jest to modna i popularna aplikacja dla osób czynnie uprawiających sporty, ale dla mnie zupełnie nieczytelna. Jak by tego było mało, bezpłatna subskrypcja jest mocno ograniczona. Wywalić w ciemno 250 zł za rok abonamentu, też mi się średnio uśmiechało, tym bardziej, że nie byłam przekonana co do designu Stravy.
Sport Tracker, to była miłość od pierwszego wejrzenia-czy też pierwszej aktywności;) Bardzo przejrzysta, z mnóstwem statystyk (uwielbiam je!), dzięki czemu wiem ile w miesiącu przebiegłam kilometrów, ile spaliłam kalorii. Mapy z najczęściej wybieranymi trasami przez biegaczy-to ciekawy wątek, do którego często zaglądam, ale system motywacji, którym aplikacja mnie zachęca do dalszych aktywności-to dopiero hit;)  
Oprócz tego, z automatu łączę się z Garminem - mam ich zegarek, więc dzięki mobilnej aplikacji Garmin Connect codziennie łączę się, zgrywając takie jak: liczba kroków, jakość i ilość snu, tętno, które później mi tworzą raporty codziennych aktywności. Niestety nie dalej jak trzy miesiące temu, aplikacja padła ofiarą żartownisiów, którzy zhakowali ją, żądając gigantycznego okupu. Aktywność z tego okresu wpadła w czarną dziurę i tylko ręczny eksport danych do o Endomondo, pozwolił aktywności uchować.
czeka mnie dużo żmudnej pracy, mam do zgrania tysiące treningów, które eksportuje z Endomondo do plików gpx, następnie wgrywam do Sport Trackera
Jestem ciekawa, czy korzystaliście z jakiś aplikacji do rejestracji aktywności fizycznych? Jeśli tak, to co polecacie? Czekam na Wasze opinie:) Pozdrawiam:) 
 

Komentarze

 1. Od dawna korzystałam z aplikacji Endomondo i tylko z tej. :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja korzystam z endomodo i w sumie jest bardzo zadowolona, ale przyjrzę się innym

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy udało Ci się połączyć sport tracker z garminem? Jak to zrobiłaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety nie, wygram ręcznie pliki, co mnie nieco irytuje:(

   Usuń
 4. Hej, wiesz może czy da się połączyć Sport Tracker z innymi apkami? FitnessPal, GoogleFit?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl