TACTIC, GRA EDUKACYJNA DLA DZIECI, PLANSZÓWKA KOSMICZNA PODRÓŻ

Pogoda, jaka teraz panuje za oknem, oraz fakt, że praktycznie większość "rozrywek" jest pozamykanych na głowo, niejako zmusiła nas do tego, by pokłonić się w kierunku gier planszowych. Aby urozmaicić sobie wolny czas, często siadamy w gronie dwóch osób (lub więcej:)) i spędzamy wspólnie czas nad grami edukacyjnymi. Kosmiczna podróż, to nasz strzał w 10-tkę. Syn chętnie sięga po plansze, dzięki czemu miło nam płyną wolne chwile. Gra jest bardzo prosta i łatwa do ogarnięcia. 5 letnie dziecko, bez trudu opanuje podstawy, a wszystko w zasadzie opiera się o ...łut szczęścia;) Wygrywa ten, kto pierwszy zakryje planetami trasę promu kosmicznego...
gra planszowa do grania z dziećmi kosmiczna podróż

W zestawie, mamy do wyboru, aż 6 różnych plansz i ponad 100 żetonów-planet. Niezbędną są również dwie kostki, dzięki, którym wyrzucając liczbę i kolor, zakrywamy trasę rakiety. Może się zdarzyć, że wylosowany kolor i liczba, nie pokrywa się z naszą planszą, albo dzięki szczęściu wylosujemy-dwie gwiazdki więc możemy wybierać zarówno w kolorze jak i wartości kolumny.

Wygrywa ten, kto pierwszy oznaczy całą trasę statku żetonami w kształcie planet i jako pierwszy da komendę do odpalania silników. Jak sami widzicie, treść gry jest prosta, ale bardzo wciągająca.

gra planszowa do grania z dziećmi kosmiczna podróż
Story Game Kosmiczna podróż to nasz sposób na walkę z nudą. Oprócz tego, na zimowe wieczory niezastąpione okazuje się być tradycyjne Domino czy Bierki. Jestem ciekawa jak Wy sobie radzicie z koniecznością spędzania czasu w domu? Podeślijcie pomysły, pozdrawiam cieplutko:)
gra planszowa do grania z dziećmi kosmiczna podróż

 

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl