CIEKAWY I PORYWAJĄCY KRYMIANŁ W GŁĘBI LASU HARLAN COBAN

Dziś biegnę do Was z recenzją świetniej książki, jaką udało mi się najpierw obejrzeć (Netflix zdążył już ją zekranizować), a następnie przeczytać:) Wiem, ze kolejność nie ta, ale serial "W głębi lasu" tak mnie wciągnął, że chętnie zatopiłam się w strony powieści Harlana Cobena i musze przyznać, ze była to  nadzwyczaj ciekawa czytelnicza przygoda. Jeśli ktoś jest fanem kryminałów, to na pewno nie będzie zawiedziony. Ja nie jestem, a pozycję przeczytałam od deski do deski, mimo tego, że znałam jej fabułę i zakończenie:) 432 strony to bardzo ciekawa odskocznia na chłodne wieczory, gdzie skupiamy się na wydarzeniach sprzed 20 lat, jakie miały miejsce na obozie...O tym, że tajemnicze morderstwo na grupie nastolatków, jest wciąż nie rozwiązane, dowiadujemy się z kolejnych stron książki ...
Fabuła zaczyna się od odnalezienia ciała nikomu nieznanego do tej pory Monola. Paul Copeland jest znanym i cenionym prokuratorem w mieście i to on zostaje wezwany do identyfikacji ofiary. Dziwna blizna, jaka znajduje się na ramieniu denata, przypomina bohaterowi, że podobną miał jego najbliższy kolega z obozu, który zginął 20 lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Co zatem tak na prawdę się wydarzyło ponad dwie dekady temu i czy to możliwe, że siostra Paula jednak żyje? A on uczestniczy w jakiejś niewyjaśnionej mistyfikacji morderstwa?

Empik tak zachęca w opisie do sięgnięcia po pozycję:

Co stało się w głębi lasu?

Młodzi i zakochani wybierają się do lasu na obóz młodzieżowy. Czy ta romantyczna historia musiała zakończyć się tragicznie? Harlan Coben wprowadzi Cię w historię, która jest wielowymiarowa. Młodzi stają się świadkami bestialskiego morderstwa dokonanego na czworgu nastolatków. Ale czy na pewno na czworgu? Już na tym etapie możesz mieć uzasadnione wątpliwości co do klarowności całej historii.
Jedną z ofiar, której nie udało się odnaleźć, jest Camille. Jej bratem jest z kolei prokurator Paul Copeland, który pomimo upływu lat nigdy nie pogodził się z tragedią. Łatwo to zrozumieć, zwłaszcza że sam był jednym ze świadków morderstwa.

Sprawa po latach

Po 20 latach wydaje się, że nikt nigdy nie dowie się, co się stało w głębi lasu. Jednak kiedy Paul Copeland rozpoznaje w zastrzelonym mężczyźnie jedną z ofiar, nie może przestać myśleć o tym, czy jego siostra przeżyła.
Harlan Coben jest mistrzem budowania napięcia. Skrajne emocje i uczucie gęsiej skórki nie opuszczą Cię do ostatniej strony powieści W głębi lasu. 

Książkę czytało się wybitnie przyjemnie. Przerzucałam kolejne strony i w napięciu oczekiwałam  zwrotów w akcji. Język nie jest przysadziście rozbudowany, a opisy są jasne i klarowne. Może dlatego kolejne rozdziały powieści tak szybko mi przemykały. I niech Was nie zniechęca liczba stron powieści "W głębi lasu". Pozycja trzyma w napięciu, choć mam wrażenie, że zakończenie mogło by być inne. I to mnie mocno rozczarowało. Paul Copeland też jest wystylizowany na bohatera wszechczasów, niby codziennie siedzi za biurkiem, ale użycie broni nie jest mu obce. Camila, dawna miłość, jest chodzącą zagadką i to właśnie ona buduje największe napięcie. Okazuje się, że wcale nie jest taka kryształowa, na jaką się kreuje...
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej koniecznie sięgniecie po pozycję "W głębi lasu" autorstwa Harlan Coben, a może już się udało Wam obejrzeć serial jaki oferuje Netflix na swojej platformie? Dajcie znać:) 

Komentarze

  1. Dzięki za pomoc, uwielbiam kryminały i właśnie nie miałem co obejrzeć ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl