PROSTY PRZEPIS NA SPRĘZYSTE CIASTO NA PIEROGI

Aby w końcu posiąść tajemną widzę na idealne ciasto na pierogi, przeszłam katusze;) Okazuje się, że tak prosta i banalna kwestia, może przysporzyć niemało kłopotów. Ile razy okazywało się, że ciasto, które wyrabiam, jest twarde jak kamień, a rozwałkowanie go to droga przez męki. Na szczęście udało się i mogę dzięki temu podsunąć pomysł na sprawdzony przepis, aby uzyskać sprężyste ciasto, które wyrabia się bardzo szybkie i jest banalnie poste w przyrządzeniu. Zapraszam na post.
ciasto na pierogi, prosty i szybki przepis

 Cały sekret tkwi we wrzątku, którego nigdy nie praktykowałam, a okazał się być przełomowym składnikiem. Teraz, nie wyobrażam sobie, aby móc praktykować zupełnie inny przepis na ciasto;) A oto składniki:
  • pół kilograma mąki pszennej typ 500;
  • 1/2 łyżeczki soli;
  • 4 łyżki oleju;
  • szklanka gorącej wody - wrzątku;
Na stolnicy, przesypuję przez sitko kopczyk z mąki. Robię w nim lejek i wrzucam sól, olej oraz dodaję wrzątek, jednocześnie zagarniając ciasto. Po chwili zaczyna nam się wszystko ładnie łączyć i tworzy się sprężyste ciasto na pierogi.

Kulkę rozwałkowuję i wykrawam formą okrągłe kółka. Z takiej porcji powstaje mi około 50 sztuk elementów. Można oczywiście zaszaleć z grubością, jednak im cieniej rozwałkowuję, to gorzej klei mi się końce ciasta.
Gotowe! 
Macie jakieś sekretne przepisy na ciasto? Jeśli tak, to wpisujcie w komentarzach, jestem bardzo ciekawa, jakie Wy macie składniki.

Komentarze

  1. O widzisz, a kiedy ja do ciasta na pierogi dodaję oleju, jest ono twarde. Pozostała więc przy przepisie od mojej babci. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl