Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, atrakcje w stolicy Polski,

Dziś zabieram Was do stolicy Polski-Warszawy. Ogrody Botaniczne Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego to podobno najchętniej odwiedzane miejsce w stolicy przez jej mieszkańców. Ale nie tylko, my również chętnie tu zajrzeliśmy podczas weekendowego wypadu. Zielona aranżacja jest ciekawym punktem widokowym na miasto, płynącą Wisłę, a także koi zmysły i można tu chwilę odetchnąć, od zgiełku, jakim szczyci się miasto. Zwiedzanie tego zielonego azylu jest bezpłatne, a przy dobrej pogodzie, można nacieszyć oczy pięknymi widokami, zapraszam Was na spacer po tej miejskiej oazie. 
Nowy budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie
Gdzie znajdziemy Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej? Znajduje się przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie. I jest bezpłatny do zwiedzania. Musimy się tylko dopasować do obowiązujących godzin:
  • 1 – 30 kwietnia: 8-18
  • 1 maja – 30 września: 8-20
  • 1 – 31 października: 8-18
  • 1 listopada – 31 marca (bez wstępu na dach): 8-15
Jeśli będziecie dysponować chwilą, to zajrzyjcie również do środka gmachu. Robi wrażenie!
Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie
Ogrody Botaniczne to świetny punkt widokowy na miasto. Od wschodu znajduje się taras widokowy z którego można podziwiać panoramę Starego Miasta, Pałac Kultury i Nauki, Most Świętokrzyski jak również ekstensywny ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik, od zachodu dopatrzymy sie nabrzeża płynącej Wisły oraz stadion narodowy.
Ogród przylega do budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej znajduje się przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie
Ogród został zaprojektowany przez architekta krajobrazu Panią Irenę Bajerską. Zajmuje powierzchnię ponad 1 ha, przy czym obszar porośnięty zielenią to ponad 5 tys. m2 (górnej o powierzchni 2000 m2 i dolnej o powierzchni 15000 m2). W środku traficie na ławki, na których można przysiąść i się zrelaksować, obserwując zielone "płuco" stolicy.
zwiedzanie Warszawy, co zobaczyć, ciekawe miejsca
Formacje roślinne na dachu obiektu zostały założone na warstwie podłoża o grubości 15-25 cm w której rosną małe drzewa, krzewy, byliny i pnącza w tym winorośle oraz drobna lawenda. Myślę, ze najbardziej spektakularne zdjęcia wypadają w porze wiosennej i letniej, kiedy krzewy i drzewa nabierają odcieni zieleni.
Dach Biblioteki i okoliczny Park Ulubione miejsce Warszawiaków

zwiedzanie Warszawy, co zobaczyć, ciekawe miejsca
Powyżej widok z górnego tarasu na Pałac Kultury i Nauki oraz poniżej, na bulwar nadwiślański. Dzięki zamontowanym kładkom i mostkom, można spacerować po ogrodzie jak po labiryncie bez konieczności wracania tą samą trasą. Natomiast, w weekend, może być nieco tłoczno, w końcu to ulubione miejsce na spacery wśród mieszkańców Warszawy.
Warszawa, widok na miasto, Ogrody, zwiedzanie stolicy

Kategoria: Parki, skwery, zieleń publicznaWarszawa, widok na miasto, Ogrody, zwiedzanie stolicy

 Znacie to miejsce w stolicy miasta Warszawa? A może już tu byliście? Pozdrawiam:)

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl