Bolonia w grudniu, jaka pogoda, czy warto jechać do Włoch zimą?

Włochy są kierunkiem wyjątkowo popularnym, nawet w grudniu. Wówczas możemy zwiedzać miasta bez goniących w dzikim pędzie nadmiarowych turystów. Ulice są przyozdobione licznymi świątecznymi ozdobami, na rynkach trwają jarmarki, w których zaopatrzymy się w pamiątkowe bibeloty czy regionalne przysmaki. Grudzień potrafi pozytywnie zaskoczyć pogodą, słoneczna, choć bez męczących upałów, daje tę przyjemność, że nie trzeba szukać schronienia w cieniu i martwić się o kolejną butelkę z wodą. Bolonia przygotowała dla nas niesamowitą niespodziankę. Przyjemnie się zwiedzało uliczki zlokalizowane w ścisłym centrum, kiedy w Polsce sypał gęsto śnieg, a temperatury sięgały minus 10 stopni;) Taki psikus, zapraszam na garść zdjęć.
Jaka jest pogoda dla Bolonia w grudzień?
Trzeba przyznać, że Włosi na ozdobach nie oszczędzają. Jest bogato, z przepychem, z dużą ilością świątecznych dodatków. Sklepy działają do późnych godzin, galerie są mocno oblegane, turyści mogą kupować pamiątki lub prezenty dla najbliższych, w tle pobrzmiewa muzyka utarta dla grudnia "Last Christmas"...

Pogoda w Bolonii (Włochy) na grudzień 2023
Gdybym miała napisać jaki jest najlepszy czas, aby wpaść z wizytą do Bolonii, miałabym spory problem. Na pewno  nie były by to miesiące stricte letnie. Natomiast grudzień? To też dobry czas. 
Temperatura po przylocie do miasta totalnie nas zaskoczyła. Było uwaga 16 stopni, pełne słońce i lekki wiatr. Były zapowiadane przelotne opady, ale nic z tego nie wyszło. Faktem jest, że po 17.00 robiło się już ciemno, ale miło to swój urok, bowiem wówczas rozpalały się na ulicach liczne świąteczne iluminacje, które dodatkowo przyozdabiały główne zabytki miasta.
Bolonia jest miastem, gdzie turystka trwa nawet w miesiącach trwającej zimy. Ich pogodę w jaką trafiliśmy w grudniu, porównałabym do naszego października. Drzewa dopiero zrzucają liście, które przeplatają się ze świątecznymi dekoracjami w  postaci choinek. 
To dobry czas aby na spokojnie zwiedzać główne atrakcje.
Pamiętajcie, żeby przy bookowaniu hotelu, apartamentu sprawdzić czy możecie pokój dogrzać np. klimatyzacją. Temperatury w nocy potrafią spać do minus 2 stopni.
Wyszukuj i rezerwuj najlepsze atrakcje i wycieczki.
Jaka jest Bolonia w grudniu? Mocno świąteczna. Liczne iluminacje świetlne przyozdabiają uliczne zaułki. Jest też żywa, bogato zdobiona choinka, zlokalizowana w samym centrum miasta. Największym zaskoczeniem były tłumy ludzi, które wychodziły wieczorem na miasto. Tam życie zaczyna się po 18.00.
Rynek tętnił wieczornym życiem turystów i rodzimych mieszkańców Bolonii. Licznie oblegane restauracje, bary czy kafejki były normalnym zjawiskiem.
Oczywiście, liczne świąteczne ozdoby, powieszone nad głowami w głównych ulicach, przypominały, że mamy do czynienia z grudniem, choć w wersji bez śniegu czy mrozu.
Bolonia w grudniu ma chłodne dni
Żywa choinka na Piazza Maggiore. 

Informacje pogodowe dla Bologna w grudzień
Najfajniejsze iluminacje świetlne były gęsto oblegane przez chętnych do zrobienia pamiątkowych zdjęć, renifery udało się spotkać w okolicy Galleria Cavour.

lotnisko w pobliżu Bolonia: Bolonia Guglielmo Marconi (BLQ)
Choinka na dworcu kolejowym w Bolonii.

Bolonia to świetna baza wypadowa
Kawa w centrum Ferrary, tuż obok trwał w najlepsze świąteczny jarmark, gdzie można było kupić mnóstwo pięknych pamiątek, dodatków czy smacznych, regionalnych przekąsek.


Co warto zobaczyć w okolicy?

  • obowiązkowo niezwykła Florencja KLIK
  • górzyste San Marino KLIK
  • plaże w Rimini KLIKKomentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl