Park Iluminacji na Zamku Topacz w Ślęzy pod samym Wrocławiem, Lumina Park

Zabieram Was dziś w niezwykłe miejsce na mapie zaraz koło Wrocławia, mowa o niezwykłym ogrodzie pełnym świetlnych iluminacji zlokalizowanym koło Zamku Topacz. Okazuje się, że miejsce jest niezwykle popularne i chociaż jest już po świętach, to chętnych nie brakuje. Przekonaliśmy się o tym osobiście w ten weekend. Ogromny parking był wypełniony po brzegi, a zdjęcie kompozycji, wśród tłumów turystów, było na prawdę ciężko wykonać, ale uważam, że i tak warto tu przyjechać. Zaraz się przekonacie dlaczego? Zapraszam do galerii ciekawych zdjęć. 

Park Iluminacji na Zamku Topacz w Ślęzy pod samym Wrocławiem

Na pewno nie udało się mi uchwycić wszystkich, świetlnych kompozycji. Jest ich na prawdę sporo, a takie absolutne minimum czasowe, jakie musicie sobie zagospodarować na spacer to jakieś półtorej godziny. Warto kupić bilety on-line, by zaoszczędzać czas i nie stać w kolejce. Można też pominąć weekend, bo te bywają tłoczne. Lumina Park można zacząć zwiedzać od godziny 16.00 do 21.00, ostatnie wejście jest o 20.00. Ceny biletów kształtują się następująco:
  • wtorek-czwartek
Bilet normalny 31,00 zł,
Ulgowy 27,00 zł,
Bilet rodzinny Lumina Park
Wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za okazaniem karty 105,00 zł,
  • piątek-niedziela
Bilet normalny 35,00 zł,
Ulgowy 31,00 zł,
Bilet rodzinny: 119,00 zł
Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo.
Bilety online KLIK
Lumina Park Zamek Topacz koło Wrocławia
Żeby nie było zbyt monotonnie, całość jest podzielona na kilka podtematów, pierwszy dotyczy gier, zatem trafimy tam na ogromną kostkę Rubika, domino czy scrabble. Następnie wchodzimy w świat instrumentów, zatem powitają nas gramofon, ogromna gitara czy bębny. Kolejny dział to rośliny, świetlne iluminacje różnorodnych kwiatów i drzew. Znajdziemy się też wśród gwiazdozbiorów, spadających gwiazd, a nawet strachów czy zjaw, które wydają  przy tym straszne odgłosy.
Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer

Park Iluminacji na Zamku Topacz w Ślęzy pod samym Wrocławiem

Multimedialny spacer w milionie świateł
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który efekt jest najciekawszy, każdy jest wyjątkowy i każdy wzbudza zachwyt. Na pewno warto zaopatrzyć się w dobry aparat, bo zdjęć, jakie tu wykonaliśmy, wyszło grubo ponad sto:) 
Park Iluminacji na Zamku Topacz w Ślęzy pod samym Wrocławiem
Dokładny namiar na Lumina Park Wrocław:
Zamek Topacz Resort & SPA
ul. Templariuszy 1
55-040 Ślęza

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl