Dolina Baryczy na rowerze - wieża obserwacyjna Ptaków Niebieskich przy Stawach Milickich

Kiedy mamy chwilę wytchnienia, zazwyczaj pakujemy rowery i udajemy się w stronę Doliny Baryczy. Jest to sieć stawów, gęsto poprzecinanych licznymi ścieżkami rowerowymi. Najczęściej startujemy, albo z Milicza, gdzie zostawiamy samochód, a resztę trasy przemierzamy na dwóch kółkach, albo, alternatywnie w Krośnicach. Obie miejscowości gorąco polecam do rozpoczęcia przygody z jednośladem w tej części Dolnego Śląska. Gdy po raz kolejny, udaliśmy się w rejon Grabownicy, stwierdzałam, że opiszę wieżę obserwacyjną Ptaków Niebieskich przy Stawach Milickich. Zachęcam, aby koniecznie zabrać ze sobą lornetkę, niezbędną przy obserwacji natury. Trafimy tu na liczne gatunki ptaków żyjących wśród stawów, ale...my, podczas niejednej wycieczki, natknęliśmy się również na bażanty, bociany, czaple czy też gęsi gęgawe, przelatujące tuż nad naszymi głowami:) Zapraszam na posrt.
widoki: Staw Grabownica

Trasa Krośnice-Grabownica pokonamy na jednośladzie pokonując groble między stawami, a następnie dość znaczny odcinek biegnący po lesie. To idealne miejsce na wycieczki w obecności dzieci. Panuje błoga cisza, przerywana dość ostrym śpiewem trzciniaka. Szutrowe drogi są bezpieczne i na pewno nie uświadczymy tu ruchu pojazdów spalinowych. 
Wieża obserwacyjna Ptaków Niebieskich przy Stawach Milickich
Najwyższa w Dolinie Baryczy wieża obserwacyjna, leży na południowym brzegu stawu Grabownica dokładna lokalizacja współrzędnych to współrzędne GPS: 51.52639049270526, 17.39047836177428.
Na każdy z trzech podestów, prowadzą drewniane schody. Wieża obserwacyjna wznosi się na wysokość 14 metrów. Przy dobrych warunkach pogodowych uda się nam dostrzec siedliska lęgowe ptaków o powierzchni bagatela 300 hektarów. Nie zapomnijcie o dobrym obiektywnie lub lornetce. Większość ptactwa jest trudna do dostrzeżenia, bowiem świetnie się maskuje wśród sitowia i tataraków.
 Najwyższa w Dolinie Baryczy wieża obserwacyjna

Wieża Widokowa Ptaków Niebieskich w: Milicz
Tablice informacyjne o tym na jakie gatunki ptaków ze sporą dozą prawdopodobieństwa trafimy. Tym razem królował łabędź niemy, czapla siwa i gęś gęgawa.
Wieża Widokowa Ptaków Niebieskich to najsłynniejsza czatownia w dolinie Baryczy

Wieża Widokowa Ptaków Niebieskich to najsłynniejsza czatownia w dolinie Baryczy
Kontakt z naturą w takiej formie to czysta przyjemność. Dolina Baryczy oferuje, oprócz licznych ścieżek rowerowych, możliwość spływu kajakiem po Baryczy, spacerów i noclegów w gospodarstwach Agroturystycznych, nauki jazdy na koniach. Warto rozpatrzyć okoliczne miejscowości, jako bazę wypadową po okolicy. Stąd już całkiem blisko do pięknej perełki architektonicznej - Pałacu Radziwiłłów w Antoninie KLIK.
Wieża Widokowa Ptaków Niebieskich

Wieża Widokowa Ptaków Niebieskich

Wieża Widokowa Ptaków Niebieskich
Już po burzy, ale chwilę przed zachodem słońca. Widoki, które koją - staw Grabownica z wieży obserwacyjnej Ptaków Niebieskich.
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl