Punkt widokowy Świętego Piotra z Alcantary na miasto Lizbona, zwiedzanie stolicy Portugalii

Lizbona to miasto, gdzie nie można się nudzić. Można spacerować godzinami, chłonąc klimat miasta, który jest - dla mnie wyjątkowy. Miasto wzbudza wiele pozytywnych emocji, dlatego warto przejść się po jego uliczkach wieczorową porą. Wówczas, możemy odkryć zupełnie inne oblicze południa Europy. Tym razem nie było inaczej, trochę przez przypadek trafiliśmy na miejsce, które warto odhaczyć - tras widokowy Miradouro de São Pedro de Alcântara. Roztacza się stad widok na wzgórze zamkowe Św. Jerzego i jego mury, Martim Moniz, Baixa, Mouraria, Alfama wystające zza katedry, rzekę Tag i nowe obszary miasta z szerokimi alejami. Zresztą zobaczcie sami!

Na taras widokowy Miradouro São Pedro de Alcântara trafiliśmy, kiedy próbowaliśmy dotrzeć do zabytkowej windy Gloria, która zatrzymuje się tuż obok tarasu, łączy Bairro Alto z dzielnicą Baixa (plac Restauradores). Dobrze wiedzieć, że winda kursuje do godziny 23.55 w dniach niedziela – czwartek i do godziny 00.25 w piątki oraz soboty.
WINDY W LIZBONIE – INNY SPOSÓB NA ZWIEDZANIE LIZBONY
Punkt widokowy jest otwarty przez 24 godziny na dobę i nie jest zamykany wieczorową porą, temat każda godzina jest właściwa, by tu zajrzeć z wizytą. Na najładniejszy widok z punktu widokowego Sao Pedro de Alcantara dobrze wpaść w godzinach popołudniowych, gdy słońce oświetla całą wschodnią część Lizbony, ale również wieczorową porą, taras i panorama, jaka się z niego roztacza, wygląda niezwykle efektowanie.
Do punktu widokowego dostaniemy się w następujący sposób:
 • tuż obok tarasu zatrzymuje się winda Gloria, którą łączy Bairro Alto z dzielnicą Baixa (plac Restauradores),
 • metro stacja Baixa-Chiado (wyjście “Largo do Chiado”), a następnie udać sie spacerem wzdłuż ulicy Rua da Misericórdia (ok 5 minut spaceru),
 • przy punkcie widokowym zatrzymuje się również autobus Carris numer 758 jeżdżący z Cais do Sodre.
po portugalsku Miradouro de São Pedro de Alcântara
Punkt widokowy św. Piotra z Alcantary w Lizbonie składa się z dwóch tarasów. Górny, jest mocniej zadrzewiony, zatem to doskonała odskocznia od upiornych upałów, jakie dręczą miasto w okresie letnim. Dolny taras, to miejsce do odpoczynku, liczne ławeczki które oplatają sadzonki róż, zachęcają do tego by usiąść i napawać oczy bajecznymi widokami. Miejsce to słynie również z dobrej i rustykalnej gastronomii.
Lizbona plan zwiedzania – mapa, atrakcje, zabytki

Punkt widokowy św. Piotra z Alcantary (Miradouro de São Pedro de Alcântara)

Górny taras na punkcie widokowym św. Piotra z Alcantary, współrzędne GPS:
 •            38°42’55.0″N 9°08’39.3″W
Punkt widokowy św. Piotra z Alcantary (Miradouro de São Pedro de Alcântara)

 Jeśli masz ochotę na podobne posty to zapraszam:

 • wielka atrakcja w Lizbonie winda Santa Justa KLIK
 • taras widokowy na Lizbonę KLIK
 • zwiedzanie Lizbony w styczniu KLIK

 

Komentarze

 1. Hej, planuję podróż do Lizbony w kwietniu, czy można się spodziewać słońca, jaka pogoda w kwietniu może być w Portugalii?
  Dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli styczeń to 16 stopnii na plusie, to kwiecień już powinien oferować około 20 stopni ❤️

   Usuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl