Punkt widokowy na Zalew Wiślany. Czy można zwiedzać Przekop Mierzei Wiślanej?

Przekop Mierzei Wiślanej wzbudzał wiele emocji. Słyszało się różne głosy, były te pochlebne i te odsłaniające ciemne strony inwestycji. Okazuje się, że trzy lata po otwarciu kanału, obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem - wśród turystów, ale także osób, które przyjechały w te rejony wypoczywać na rowerze. Będąc na wypoczynku w okolicy, no nie mogliśmy sobie podarować, aby nie wpaść tu z wizytą. Piękna pogoda zachęciła do spacerów, a po niespełna godzinie, parking w okolicy był już pełny, więc świadczy to o tym, że miejsce ma spory potencjał. zapraszam na garść zdjęć.
Czy można zwiedzać Przekop Mierzei Wiślanej?

Czy można zwiedzać Przekop Mierzei Wiślanej?

Polecam przyjechać w to miejsce i zostawić samochód na bezpłatnym parkingu, położonym vs, a vs kapitanatu Portu Nowy Świat. Tuż obok parkingu znajdują się schody na punkt widokowy na Zalew Wiślany, skąd roztacza się widok na okolicę. Można podziwiać, jeśli się zdarzy taka okazja, przepływające jednostki przez śluzę, ponad to koniecznie trzeba zajrzeć na przyczółki przekopu, aż zobaczyć piękną, prospektową plażę - wizytówkę Mierzei.
Widok z punktu widokowego na Zalew Wiślany oraz kapitanat Nowy Świat.
Przekop Mierzei Wiślanej. Kapitanat portu Nowy Świat

Kapitan Portu Nowy Świat: ruch na kanale przez Mierzeję
Tablice informacyjne o inwestycji budowa drogi łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.
Punkt widokowy na Zalew Wiślany

Gdzie zaparkować przy Przekopię Mierzei Wiślanej?

Kapitan Portu Nowy Świat i wypływająca jednostka w stronę Zatoki Gdańskiej - prawdziwy rarytas. 

Czy przekop mierzei już działa?
W okolicy Inwestycji, drogi techniczne są zamknięte dla ruchu kołowego. Powstały więc liczne drogi, po których jeżdżą rowerzyści, lub spacerują piesi. Tras rowerowych w okolicy nie brakuje i jest to świetne miejsce, dla osób, które praktykują taką formę ruchu, rzekłabym eldorado. Ścieżki rowerowe biegnące w lesie, po utwardzonych leśnych drogach, prowadzą od miejscowości, do kolejnych, wzdłuż cyplu. 
Lokalizacja Przekopu Mierzei Wiślanej
Niebyło nam dane zobaczyć na własne oczy fakt wpływania jednostki na wody Bałtyku. Niemniej ilości materiałów, przedsięwzięcia związanego z wycinką lasu, regulacją kanału, wykonaniem przekopu, aż na wybudowanym moście, wywołują ciarki, o jak ogromnych pokładach finansowych może być mowa. Miliardy? Myślę, że na pewno.
Przekop Mierzei Wiślanej - kanał żeglugowy Nowy Świat
Wisienką na torcie, jest plaża. Rzadko uczęszczana, wręcz bezludna. Drobny, gesty piasek, wysypany na całej szerokości, to istny raj dla plażowiczów. Część pasma jest wydzielona dla gatunków zwierząt, które tu bytują, ale miejsca wszak, jest tyle, ze każdy znajdzie dla siebie część wybrzeża.

Co warto zobaczyć w okolicy:

  • Gdynia i port KLIK
  • Latarnia Morska w Krynicy Morskiej KLIK
  • rejs na Westerplatte KLIK
  • najładniejsza starówka w Gdańsku KLIK
  • koniec Polski Hel KLIK 

 

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl