Plaża w Kątach Rybackich jest szeroka, piaszczysta i czysta - Mierzeja Wiślana

Zapraszam dziś na post, który będzie reklamą spokojnego wypoczynku nad polskim morzem razem z rekomendacja niebiańskich plaż, mowa o Kątach Rybackich, położonych na Mierzei Wiślanej. Niewielka miejscowość, a w zasadzie wieś, liczy sobie 707 mieszkańców. W sezonie, wiadomo, przybywa turystów, zatem robi się tłoczniej, nie mniej, jest to - w moim mniemaniu oaza spokoju, gdzie można się totalnie zrestartować. Wielu turystów omija Kąty Rybackie ze względu na znaczną odległość usytuowania noclegów względem plaży. Choć nasz apartament położony był przy głównej ulicy, to do nabrzeża mieliśmy ponad 1,8 km. Dużo, ale spacer leśnym traktem, wśród odgłosów natury, rekompensował nam wszelkie niedogodności. W sezonie kursują meleksy, które dowożą turystów do głównej plaży położonej przy zejściu nr 51. Jeśli macie ochotę na garść majowych kadrów znad polskiego morza, to zapraszam.
Kąty Rybackie NOCLEGI nad morzem
Uwielbiam miękki, czysty piasek, a tak dokładnie jest w Kątach Rybackich. Powiem więcej, jestem bardzo mile zaskoczona, że ta część wybrzeża oferuje tak piękne i czyste plaże. Spodziewałam się wąskiego, przybrzeżnego pasa z lichym piaskiem, który niekoniecznie będzie zachęcał, aby to miejsce wybrać na rodzinny wyjazd. Jestem mile zaskoczona.
Wszystkie atrakcje - Kąty Rybackie

Rezerwat "kąty Rybackie" / Rezerwaty Przyrody
Kolejnym atrybutem, są bezludne miejsca. Spacerując od wejścia nr 54 (nasze ulubione) w stronę Krynicy Morskiej, zdarzały się fragmenty pustej plaży. Dziś ciężko o taki luksus. Morze Bałtyckie przeżywa w sezonie prawdziwe oblężenie, a tych dzikich plaż, można szukać ze świecą. Tu, odkryliśmy oazę spokoju.
Kąty Rybackie – Pobyty wakacyjne i domy

Plaża w Kątach Rybackich Kąty Rybackie
Mierzeja Wiślana to także raj dla rowerzystów. Liczne ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż nabrzeża, zachęcają do aktywnej turystyki. Szczerze żałowaliśmy, że nie zabraliśmy ze sobą dwóch kółek. W takiej scenerii, jazda na rowerze jest prawdziwą przyjemnością. Jeśli będzie mieli okazję, albo lubicie taką formę aktywności, to zachęcam, aby pomyśleć o tym, by zabrać ze sobą jednoślad. Nie będziecie żałować!
Plaża w Kątach Rybackich Kąty Rybackie
Kąty Rybackie to także prawdziwy ptasi raj. Najczęściej obserwowaliśmy kormorany, które mają tu swój rezerwat i często goszczą w wodach Bałtyku. Po drugiej stronie wsi, znajduje się Zalew Wiślany, gdzie w tatarkach kryją się czaple, trzciniak, łabędzie, mewy srebrzyste czy cyraneczka. Ptaki można obserwować przez lornetkę i będzie to namacalna lekcja biologii. Ściągawkę z nazwami gatunków jakie odnajdziemy w tej okolicy można spotkać w okolicy Biblioteki Publicznej Gminy Sztutowo przy ulicy Rybackiej 41. 
Główne walory przyrodnicze Kątów Rybackich

Parafia Świętego Marka w Kątach Rybackich

Parafia Świętego Marka w Kątach Rybackich, położona przy ulicy Morskiej, cieszy oko swoją prostotą oraz minimalizmem.

Plaża w Kątach Rybackich jest szeroka, piaszczysta i czysta

Miękki piasek oraz szerokie plaże, to niezaprzeczalny atrybut Kątów Rybackich.

Plaża w Kątach Rybackich Kąty Rybackie

Najpiękniejsze zachody słońca są nad polskim morzem. Zgadzacie się ze mną?:)

Co warto zobaczyć w okolicy:

  • latarnia morska w Krynicy Morskiej KLIK
  • rejs na Westerplatte KLIK
  • najładniejsza starówka w Gdańsku KLIK
  • koniec Polski Hel KLIK 


 

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl