TANIE LOTY Z WROCŁAWIA DO RZYMU, POGODA W PAŹDZIERNIKU, JAK DOJECHAĆ Z LOTNISKA CIAMPINO DO CENTRUM WIECZNEGO MIASTA I GDZIE SPAĆ W STOLICY WŁOCH?

Wysyp promocji na tanie loty spowodował, że końcówkę października spędziliśmy w urokliwym Rzymie:) Już drugi raz odwiedzamy "Wieczne Miasto" i za każdym razem czujemy niedosyt. Przy każdej wizycie odkrywamy coś nowego, dla nas nieznanego, ale to wciąż za mało. Tydzień w stolicy Włoch to bezwzględne minimum, tym razem musieliśmy się zadowolić weekendem, który minął szybko i był bardzo wyczerpujący. Czuję, że przeszłam pierwszy w życiu maraton i to po jakim cudownym mieście... Zapraszam na post:)

Kolosseum i Vittorio Emanuele co warto zobaczyć w Rzymie?

Vittorio Emanuele co warto zobaczyć w Rzymie?
Zacznijmy od pogody w październiku jaką mogą się spodziewać turyści w Rzymie. Wrocław żegnaliśmy z temperaturą ledwo przekraczającą 10 stopni, stolicę Włoch witaliśmy z 25-sto stopniowym upałem i pełnym słońcem. Warto zatem rozważyć wycieczkę w ten rejon późną jesienią. Odrobina ciepła będzie przyjemną odmianą od pochmurnej i deszczowej pogody panującej w tym czasie w Polsce. Przed podróżą koniecznie musicie sprawdzić pogodę! Dobrze, że nie spakowałam grubszych spodni i kurtki, bo bym zwyczajnie się w nich ugotowała. Hitem okazał się krótki rękawek i wygodne buty. 
Bazylika Świętego Pawła co warto zobaczyć w Rzymie?
Jak dojechać z lotniska Campino do centrum Rzymu? Dobrą wiadomością jest fakt, że lotnisko leży bardzo blisko obrzeży miasta, tą złą, że mimo wszystko trzeba poświęcić 40 minut na podroż. Opcji mamy kilka. Co chwilę spod terminala odjeżdżają autobusy Terravision, które za 6 euro dowiozą nas spod lotniska do dworca Termini. My sie zdecydowaliśmy na dużo tańsze połączenie. Wystarczy przed halą przylotów poszukać podmiejskiego autobusu (koszt biletu 1,2 euro) dojechać nim do stacji końcowej, która mieści się przy terminalu Anagnina metra linii "A". Stąd możemy podziemną kolejką bezpośrednio dojechać do ścisłego centrum miasta. Jednorazowy bilet na metro kosztuje 1,5 euro i jest ważny przez 100 minut od momentu skasowania. Czas przejazdu około 40 minut. Całkowity koszt 2,7 euro;) Myślę, że taniej się nie da, a mamy ta pewność, że nie utkniemy w korku, który znacząco wydłuży nasz dojazd do miasta.
Czym się poruszać po Rzymie? Do wyboru mamy dwie linie metra A i B, które łączą najważniejsze atrakcje turystyczne. Podziemny system kolei działa szybko i sprawnie, jedynym minusem jest ciągłe przemieszczanie się po niezbyt estetycznych tunelach. My wybraliśmy opcję kupna biletu który jest ważny przez 24 godziny na wszystkie linie autobusowe jeżdżące po centrum Rzymu. Koszt karty to 7 euro i obowiązuje od momentu skasowania. Oprócz komunikacji miejskiej, sporo nadrabialiśmy spacerem po okolicy. Większość zabytków w Rzymie sąsiaduje ze sobą, równocześnie zwiedzić Koloseum, Forum Romanum, Plac Wenecki oraz Kapitol. Koniecznie pamiętajcie o wygodnym obuwiu, chociaż na mapie odległości między atrakcjami wydawały się niewielkie, na koniec dnia czuliśmy w stopach wszystkie przebyte kilometry.
Watykan co warto zobaczyć w Rzymie?

Nocleg w Rzymie. Tym razem postawiliśmy na ścisłe centrum i to był strzał w 10-tkę! Hotel Washington Resi położony jest tuż przy głównej stacji Termini KLIK, dzięki czemu mogliśmy zaoszczędzić odrobinę czasu na dotarcie na dotarcie do przystanków komunikacji miejskiej. Budynek położony zaledwie przecznice od dworca głównego jest wbrew czysty, zadbany i ma całkiem sensowne ceny. Z lotniska mieliśmy bezpośredni i bardzo wygodny dojazd metrem linii A. Po całodziennym spacerze, do pokoju wracaliśmy dopiero późnym wieczorem. Większość miejskich autobusów kończyła swój kurs pod dworcem Termini co ułatwiało niejako sprawę z późnym powrotem do kwatery.
co warto zobaczyć w Rzymie?
Macie jakieś wspomnienia z Wiecznego Miasta? Podzielicie się:)

Komentarze

 1. NIE MA CO KOMENTOWAĆ TYLKO WSIADAĆ I JECHAĆ ZWIEDZAĆ ,ZA GROSZE:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Rzym! ogólnie Włochy, byłam tam 4 razy w życiu i chętnie tam wracam! :-) Buziaki

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Precious photographs and post!!


  http://diariopelorricen.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bylam raz, a byc moze w przyszlym roku odwiedze drugi :) Zawsze jest cos ciekawego do zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl