NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA FAKE, JAK ROZPOZNAĆ ORYGINALNY PASEK OD LOUIS VUITTON OD PODRÓBKI

Serie dotyczące rozpoznawania oryginałów od podróbek cieszą sie ogromnym powodzeniem. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona, że jednak temat wciąż jest gorący i wcale się temu nie dziwię. Wysyp podróbek, replik czy nieudanych kopii jest szeroki jak rzeka. Dziś wrzucam na tapetę paski od słynnego projektanta Louis Vuitton. Jakie są? Przede wszystkim precyzyjnie wykonane. Cena zobowiązuje do tego, by szwy, przeszycia czy cięcia były dokładne i staranne. Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę podczas zakupu tego typu akcesorium? A tego sie dowiecie z poniższego postu, zapraszam:)

pasek Louis Vuitton
Co mówi nam wewnętrzna strona paska? Całkiem sporo. W oryginalnych produktach, pasek jest wykonany z cielęcej skóry, która pod wpływem czasu i użytkowania ma prawo zmienić swój odcień na ciemniejszy - normalna sprawa. Skóra jest wyjątkowo trwała i odporna na warunki. Nowy pasek, na którym widoczne są pęknięcia, załamania lub odgniecenia, to nie będzie rozsądny i udany zakup. Zwracajcie uwagę na wszystko. Podróbki są coraz "lepszej jakości", a zdjęcia na niektórych aukcjach, są tak zrobione, aby uspic czujność kupującego. Masz wątpliwości? Poproś o kolejne ujęcia!

monogram na pasku Louis Vuitton


Logo na klamrze: akurat rozpatruję model Ellipse, który ma znaczek LV umieszczony w okręgu. Jest on wygrawerowany, nie ściera się i wypada dokładnie w centralnej części klamry. Przed zakupem, warto przyjrzeć się szczegółowym zdjęciom na oficjalnej stronie projektanta. Akcesoria można powiększać, pomieszać, dzięki czemu odnajdziemy wiele charakterystycznych szczegółów, które warto porównać ze zdjęciami umieszczonymi przez sprzedającego. Krzywa dziurka, a może nierówno wybite logo Louis Vuitton? To powinno wzbudzić naszą czujność, takie podejrzane aukcje lepiej sobie odpuścić, tym bardziej, że często w grę nie wchodzą to "drobne" kwoty.
znaczek i skrót LV na akcesoriach
Szwy na pasku: to właśnie z nich można najwięcej wywnioskować. Po pierwsze są wykonane w sposób niezwykle staranny i precyzyjny. Nie nachodzą na siebie, nie wychodzą poza krawędzie, po obu stronach ścieg jest symetryczny względem dwóch skrajnych brzegów paska. Ścieg jest poprowadzony tą sama grubością i długością.
skóra louis vuitton jak wygląda

Louis Vuitton Made in France? Jak najbardziej tak. Znalazłam na gdzieś stronie  informację, że tylko paski wyprodukowane w Hiszpanii są oryginalne, otóż nie. Już jakiś czas temu produkcja przeniosła sie do Francji. Made in Spain ok, France ok, China - tu na pewno nie jest ok. Informację o tym gdzie pasek został wyprodukowany znajdziecie na wewnętrznej części, wypadającej w połowie paska. Tłoczenie to ważny punkt zaczepienia, z niego również można wiele wywnioskować. Po pierwsze tłoczenie daje wiele wskazówek co do autentyczności produktu. Po drugie jakość: proste, równe litery. Tłoczenie jest wyraźnie wyczuwalne opuszkami palców, litery nie są rozmyte, nie nachodzą na siebie, są ostre i wyraźne i powinny układać się wg poniższego wzoru. Pamiętajcie również, że wybite logo projektanta nie jest niczym wypełnione, wszelkie zabarwienia, zmieniający się kolor czcionki, powinny odwlec zakup.

Ucięte logo na szalówce paska oznacza problem! Majstersztyk produkowanych przez Louisa Vuittona akcesoriów polega na tym, że producenci dbają o każdy szczegół. Regularne szwy to jedno, ale obcięte logo na początku czy końcu paska, albo na szalówce to już znak, ze coś jest nie tak. Skrót LV, który na pasku krzywo sie układa? O nie, nie takim szczegółom mówimy stanowcze nie! Monogram, który ma obcięte końcówki, podobnie jak skrót LV, to też cenna wskazówka, która pomoże nam uniknąć zakupu repliki.
Numer modelu paska i rozmiar: tłoczenie pieczęci to numer modelu oznaczony jako M6919 czyli odnosi się konkretnie do modelu Ellipce, zaś rozmiar oznaczony jest poniżej i jest to odniesienie wielkości. Liczba górna dotyczy rozmiaru pasa w centymetrach, a także mniejsza liczba odnosi się do wielkości w calach. Tłoczenie jest wyraźnie wyczuwalne opuszkami palców.
woreczek antykurzowy louis vuitton jak wygląda?
Worek przeciwkurzowy: wykonany z przyjemnej bawełny w kolorze jasno-bezowym. W dolnej, środkowej części znajduje się logo pisane dużymi, drukowymi literami, w kolorze ciemnego brązu. Pamiętaj, nie są one ani tłoczone ani wyszywane. Worek z solidnymi ściągaczami, w tym samym kolorze co logo - ciemny brąz.
Do paska dołączane są oczywiście firmowe pudełka i karty, poświadczające o autentyczności produktu, ale pisałam już o tym w poprzednich postach i chyba nie ma sensu ich powielać.
Jak ustrzec się przed zakupem podróbki? Kupować w firmowych sklepach, na oficjalnej stronie producenta, w sygnowanych butikach. Ceny, które mocno kuszą, bo okazja, bo nieudany prezent, bo ciocia wysłała z Ameryki pasek zamiast torebki, trzeba włożyć między bajki. Nie wierzcie w takie cuda. Cena za oryginalny pasek  LV - 100 zł? Nigdy w życiu! Szkoda wydawać pieniądze na coś, co nie jest warte kilku złotych. W tej kwocie można kupić porządny niemarkowy pasek, zamiast tandetnej podróbki.

Mam nadzieje, że nieco rozjaśniłam sytuację. Jeśli macie jakieś wątpliwości to lepiej odpuścić zakup. Szkoda pieniędzy, zmarnowanego czasu i przepychanek. Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam, pozdrawiam i ślę buziaki:*

Komentarze

 1. Teraz strach w ogóle coś kupować, wszędzie są podróby :( Fajnie, że dodajesz takie wpisy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze twoje porady są bardzo przydatne.
  Zasadę mam taką, że zamawiam ze sprawdzonych sklepów :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. teraz aż roi się od tych podróbek, replik itd..
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz oko do podróbek :) Wątpię, żebym miała kiedykolwiek taki pasek, ale warto wiedzieć takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hahahh masakra różnice widac bardzo :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moglabys na granicach i lotniskach wylapywac falszywki ;) Jak zawsze swietny post!

  OdpowiedzUsuń
 7. Amazing post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl