KLIMATYCZNA I SPOKOJNA MIEJSCOWOŚĆ REWA W OKOLICY GDYNI I ZATOKI PUCKIEJ

Jeśli szukacie spokoju i ciszy, a akurat tak się składa, ze przebywacie w pobliżu Trójmiasta, lub w nim aktualnie przebywacie i chcecie uciec od tego miejskiego zgiełku, to warto wybrać się do Rewy. Ta niewielka, klimatyczna wieś leży pomiędzy Puckiem a Gdynią, ale można tu łatwo dojechać m.in. dzięki lokalnym połączeniom autobusami miejskimi. My wybraliśmy sie akurat samochodem z Władysławowa,  w przeciągu niespełna 40-stu minut znaleźliśmy sie na miejscu. Akurat trafiła się nam wspaniała pogoda: słońce i brak wiatru. Morze w zatoce było spokojne, przy brzegu pływały łabędzie i mewy, a piasek-łagodnie łaskotał w stopy.
plaża w Rewie, piasek, morze, miejscowość
Rewa to niewielka miejscowość, świetna opcja dla rodzin z maluchami. Weekend majowy, choć miał być mocno oblegany przez turystów, to ten kawałek Kaszub, jak by został zapomniany przez Pana Boga:) Można odetchnąć, nacieszyć się spokojem. Bajka.
Wieś słynie przede wszystkim z piaszczystej mierzei, która w zależności od pogody, bardziej lub mniej się odsłania i w zasadzie można by się nią przespacerować, aż do Kuźnicy, nie zanurzając się głębiej niż do pasa. W zasadzie. Niestety, z racji potrzeb żeglugi między zatoką wewnętrzną, nad którą leży port morski w Pucku, a zatoką zewnętrzną i otwartym morzem, mielizna jest sztucznie przekopana. Co roku, dla odważnych, organizowany jest Marsz Śledzia, w którym śmiałkowie tą trasą pieszo przechodzą z Kuźnicy do Rewy, przegłębienia zaś przepływają w pław lub łodziami.
Podobno, mierzeja lubią sobie spacerować dziki, a już na pewno wygrzewają się foki, które uwielbiają ten płytki rejon Zatoki Puckiej. Wówczas stado grzeje pysie w promieniach słońca, do póki nie pojawi się na horyzoncie człowiek. Latem, niestety, rejon jest mocno oblegany przez fanów sportów z okolic Chałup i Kuźnicy. 

mierzeja piasku w Rewie, jak wygląda plaża
Rybitwia Mielizna, Mewia Rewa, Rewa Mew, Ryf Mew -  to ten cypelek na zdjeciu powyżej- widać ładny kawałek mierzei. 
zatoka Pucka widok na morze z Rewy
Lokalny kuter oraz fan sportów wodnych. W okresie mocnych wiatrów, tuż na brzegu w Rewie, działa kilka szkółek uczących kite i windsurfingu. 
sporty wodne w Rewie, co można uprawiać

krzyż poświęcony ofiarom morza Rewa
Krzyż poświęcony ofiarom morza oraz aleję zasłużonych Ludzi Morza, ciężko przeoczyć. Ten pierwszy monument, wznosi się wysoko i widać go praktycznie z każdego zakątka miejscowości.
aleja zasłużonych Ludzi Morza Rewa
Miniaturowe zejście na plażę numer 5:) Tak krótkie, że o mało co bym nie przeoczyła tabliczki informacyjnej;)
wejście na plaże w Rewie numer 5,

szkoła wind&kite w Rewie, Hotel Skipper
Szkoła wind&kite tuz przy Hotelu Skipper. Jeszcze nieczynna, ale w sezonie to musi się mocno dziać! Trafiłam gdzieś na zdjęcie obrazujące, jak wygląda okolica, kiedy mocniej wieje, jest mega kolorowo od latawców. To dopiero musza być widoki!
zejście na plaże Rewa, pocztówkowy widok

Rzut okiem jeszcze na nabrzeże:) Jeśli chodzi o plaże, to byłam bardzo miło i pozytywnie zaskoczona. Piasek jest mięciutki, przyjemny, drobny, zaś nabrzeże czyste, no aż chce się odpoczywać na tej plaży. Dziecko  zadowolone, bo ma co robić z wiaderkiem, rodzice też, bo mają chwilę spokoju. 
plaża w Rewie od strony zatoki Puckiej
Serio polecam Rewę, pod warunkiem, że jesteś maniakiem ciszy i spokoju. Na próżno tu szukać dyskotekowych barów, czy automatów do gry, które tak mnie denerwują rozłożone przy deptakach wzdłuż miejscowości nadmorskich. Jeśli jednak do Was ten argument nie przemawia, to warto się wybrać z pobliskiej Gdyni choćby na klika godzin, by po obcować w tym miejscu z naturą, wsłuchać się w szum morza i wód zatoki puckiej. Byliście tu kiedykolwiek? Jakie są Wasze odczucia? Pozdrawiam:)

Komentarze

 1. Ale piękna plaża, wydaje się taka spokojna, czysta i szeroka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak spokojnie i pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Olu, plaża piękna, miejsce istotnie urocze. Warto je sobie zapisać w notesiku...
  Moc pozdrowień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam kiedyś, ale od kilku lat wybieram nieco inne kierunki - niestety polskie wybrzeże jest dość nudne, no i ta pogoda...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki tym zdjęciom jeszcze bardziej nie mogę się doczekać wakacji ❤️ gdzieś się wybiorę z rodzinką ale nie wiem czy w te rejony 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam te rejony! Pięknie tam jest!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie :) musimy się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie urzekła Karwia , chciała bym tam jeszcze wrócić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na tej plaży spędziłam cudowne chwile, zanim wyjechaliśmy z PL. Piękne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 10. wygląda tak pięknie i spokojnie, jakby w ogóle nie było turystów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. własnie wróciłam z Trójmiasta i nawet zastanawiałam się czy gdzies dalej nie wybrać, ale ostatecznie świetnie się odnalazłam na tutejszych plażach

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie spokojne miejsca :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Widzę, że udało się nawet uchwycić Pana na desce sup:) Fajne miejsce trzeba przyznać, idealne na spokojny wypoczynek, a także i jak widać na uprawianie sportów wodnych.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl