RZECZKA NARTY W OKOLICY WROCŁAWIA, OŚRODEK WYPOCZYNKOWY NA STOKU

Post miał powstać w lutym, jednak wciąż coś odwlekało decyzję o publikacji zdjęć z rejonu Rzeczki w okolicy Gór Sowich. To tam udało sie wyskoczyć na weekend na narty. Rejon, to ciekawa alternatywa dla "zatłoczonej"nartostrady w Zieleńcu czy Czarnej Górze. W tym roku wyjątkowo, bowiem, brak utrzymującej się pokrywy śnieżnej, spowodował, że ośrodki narciarskie drastycznie ograniczyły liczbę stoków, a ich jakość pozostawiała wiele do życzenia;) Takim oto sposobem aktywną niedzielę udało się spędzić w Ośrodku Wypoczynkowym "Na Stoku". Zapraszam na post.
Rzeczka narty, okolice Gór Sowich, wycieczka, dolnyśląsk
Ośrodek Wypoczynkowy "Na Stoku" w Rzeczce, to nic innego jak pensjonat zlokalizowany tuż przy stoku narciarskim. Stok, jak zapewniają właściciele, jest zawsze odpowiednio przygotowany przez ratrak oraz dośnieżany przez armatki śnieżne. Trasa o długości 500 metrów wzdłuż wyciągu jest przeznaczona dla wymagających narciarzy. Przewyższenie wynosi około 180 metrów, a trasa jest dość wymagająca i intensywna. Niemniej dla doświadczanych narciarzy, po kilku zjazdach, może okazać się nudna i monotonna.

Ośrodek Wypoczynkowy Na Stoku, Rzeczka, Walim, narty
Widoki z samego "szczytu" na malowniczą okolicę, skąd wywozi nas orczyk. Ruch odbywa się bardzo płynnie i nie zauważyłam zastojów czy dłuższego oczekiwania w kolejce do wyciągu.
Ośrodek Wypoczynkowy Na Stoku, Rzeczka, Walim, Góry Sowie

nauka jazdy na nartach Góry Sowie, Rzeczka, narty,
Przy samym ośrodku działa szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu. Jeśli ktoś jeszcze nie potrafi szusować na desce czy chce się w końcu nauczyć, to miejsce godne rozważenia do rozpoczęcia lekcji. Ceny nie są aż tak porażające jak w sąsiednich, większych ośrodkach zimowych, cena za 4 godziny jazdy to wydatek z rzędu 40 złotych, co jest bardzo kusząca propozycją. Jeśli znudzi się nam ośrodek, odrobinę dalej są kolejne wyciągi narciarskie "Górnik" i "Rymarz" (ten ostatni jest sygnowany czarną trasa FIS).
narty w pobliżu Wrocławia, Rzeczka, stok narciarski, szkółka,

ośla łączka w Rzeczce, Góry Sowie, narty, zima
Rejon to także aktywny wypoczynek na łonie natury. Można spacerować i zwiedzać okolice, wybrać się na zdobycie wierzchołka Gór Sowich-Wielką Sowę lub odwiedzić i napić sie ciepłej herbaty w pięknie położonym schronisku "Zygmuntówka". Krajobrazy nie są tymi jakie znajdziemy w Tatrach, ale nie zapominajmy, że pogórze sudeckie, to zdecydowanie niższa partia gór.
przełęcz Jugowska, Wielka Sowa zimą, spacer okolice Wrocławia
Rzeczka leży 70 kilometrów na południe od Wrocławia, należy się kierować trasa krajową nr 8 na Łagiewniki, następnie odbić na Dzierżoniów, lub kierować się trasą przez Świdnicę w kierunku Walimia. Obie odległości są do siebie zbliżone i zajmują mniej więcej tyle samo czasu.

Komentarze

 1. Znamy te okolice, fajnie powspominać :) Też się tam często wybieramy, zwłaszcza zimą w poszukiwaniu śniegu (którego u nas przeważnie nie ma).

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło jest popatrzeć na śnieg nawet w czerwcu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie miałam nart na nogach.
  Ale widoczki są przepiękne ♥

  Pozdrawiam,
  Karolina z TAMczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam, jeździłam, polecam. W ogóle polecam narty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak bardzo tęsknię za Polską. Teraz bym miala ogrom czasu żeby odwiedzić różne zakątki kraju.

  OdpowiedzUsuń
 6. jak pięknie! uwielbiam zimowe zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam w tym roku jechać na narty, ale COVID pokrzyżował moje plany :( piękne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie jeździłam na nartach i nie byłam na żadnym stoku. Może nie jest za późno, żeby jeszcze to zmienić? :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspomnieniami wracam do tegorocznych nart ;) Uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne widoki, ale z postem to lepiej pozno niz wcale ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten śnieg wszędzie zachwyca. Tak mało go było w tym roku. :(

  OdpowiedzUsuń
 12. żałuję że przy stoku jest tak mało ośrodków, a też działki pod własny domek całoroczny mobilny kupić nie można, to jednak byłaby dobra inwestycja (jednorazowa), bo wypoczynek w górach (szczególnie w dużych, znanych miejscowościach) jest coraz droższy :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl