SELCE - TURKUSOWE MORZE PRZEMIESZANE Z BIAŁYM ŻWIRKIEM, RAJSKIE WIDOKI W PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI CHORWACJI

Gdybym miała tą wiedzę, którą mam po powrocie z północnej części Chorwacji, Selce, były brane w pierwszej kolejności, jako baza noclegowa. Zastanowiłabym się jeszcze nad sąsiednią Crikvenicą, albo Jadranovem, ale na pewno były by wysoko w czołówce. Selce, to urocza wioska, spokojna, mocno klimatyczna, oferująca przepiękne widoki oraz bielusieńki żwirek z turkusową wodą Adriatyku. Robiąc zdjęcia i wysyłając je do znajomych, często w odpowiedzi otrzymywałam zapytanie, czy aby na pewno jestem w Chorwacji? Ano, tak. Fotografie przypomniały plaże z rajskich Seszele czy Kajmanów;) No dobra, lekko nagięłam fakty, ale miejscowość jest przepiękna i polecam gorąco, zapraszam na porcje zdjęć. 

port w Selcach, łodzie, jachty, Chorwacja, wakacje 2020, Covid-19

W Chorwacji zatrzęsło się od pamiątkowych serduszek z napisem Kiss and Tell...i tu wstawić odpowiednią miejscowość. Muszę napisać, że cieszyły się sporym zainteresowaniem, choć ze względu na pandemię, turystów było mniej.
Selce to niewielka miejscowość, gdzie rządzą się swoimi prawami głównie rybacy. Port, to ogromne zagłębie łodzi, jachtów czy motorówek, zacumowanych bezpośrednio przy nabrzeżu. I właśnie ten rejon miasteczka, zwiedziliśmy w pierwszej kolejności. Po chwili zaczęło się gorączkowe poszukiwanie kawałka plaży...
Kiss and tell Selce, serce, zdjęcie, północna cześć Chorwacji

port Selce, malutka miejscowość w okolicy Crikvenica, wakacje w Chorwacji
Deptak ciągnący się wzdłuż nabrzeża jest niezwykle urokliwy i przyciąga turystów. Ciągną się tu bary, kafejki, place zabaw. Kawałek dalej znalazł się nawet fragment kąpieliska - z którego ochoczo dzieci skakały bezpośrednio do wody. Poniżej zdjęcie kościoła świętej Katarzyny. Jeśli wierzyć w to co piszą Interenty, to tu trafimy na szczątki tej świętej. 
Selce, kościół świętej Katarzyny, widok na zabytek, Chorwacja

widok na wioskę Selce, port, łodzie, jachty, wakacje w Chorwacji

widok na wioskę Selce, port, łodzie, jachty, wakacje w Chorwacji
Miasteczko położone jest na zboczu gór, toteż łagodnie opada ku morzu. Ale takimi klimatami rządzi się większość nadmorskich miejscowości położonych w Chorwacji. Te góry ze zdjęcia, jeszcze nie były najwyższe w okolicy, ale imponująco się prezentują.
żwirowa plaża w Selcach, turkusowe morze, Adriatyk
Plaże w Selcach, można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza, kamienisto - betonowa, w zasadzie ciągnie się przez całą długość miejscowości. Żwirowo - piaskowa, to niewielki sztucznie usypany fragment nabrzeża, położony w rejonie Poli Mora. Polecam zajrzeć w tej rejon, bowiem zdjęcia wychodzą fenomenalnie;) Bielusieńki żwir, odbija się na tle turkusowych fal Adriatyku, no i mamy gotowe kadry-niczym na okładkę pisma podróżniczego. Drugą stroną medalu jest, to, że cała plaża jest wypełniona leżakami, które są odpłatne, wiec w szczycie jest tu bardzo ciasno i można się poczuć niczym "sardynka" w puszce. My mieliśmy to szczęście, ze trafiliśmy na borę. Fakt, że głowę chciało urwać, a słone morze szczypało w oczy, ale nabrzeże było puste, a my delektowaliśmy rajskimi widokami:)
żwirowa plaża w Selcach, turkusowe morze, Adriatyk

place wodne w Chorwacji, okolice Selce, widok na miasto

plaża w Selcach, widok na nabrzeże, urocze miasteczka w Chorwacji
Jeśli planujecie wypoczynek w północnej części Chorwacji, to Selce mogą się okazać strzałem w 10-tkę. Nie zabraknie Wam tu niczego, a bliskie sąsiedztwo, większych miejscowości, spowoduje, że nawet jeśli poczujecie nudę, można zajrzeć do pobliskiej Crikvenicy czy Novi Vinodolski.

Na więcej postów o okolicy zapraszam tu:
  • Novi Vinodolski - baza do zwiedzania Chorwacji KLIK
  • Rijeka - portowe miasto KLIK
  • Crikvenica tu warto zajrzeć  KLIK
  • Baska - koniecznie zobacz KLIK

Komentarze

  1. Aż zachciało mi się plaży i morza, jak obejrzałam Twoje zdjęcia. :-) Pięknie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl