BASKA NAJPOPULARNIEJSZA MIEJSCOWOŚĆ NA WYSPIE KRK, PLAŻA, GÓRY I MORZE

Baška to jedna z popularniejszych i ładniejszych miejscowości na wyspie Krk. Położona na wschodnim krańcu wyspy, niewiele dzieli ją od Sveti Juraj czy Rab. Z Baški roztacza się widok na sąsiedni Otok Prvić, a morze schodzi się z górami, tworząc niezapomniane widoki. Turkusowe morze, zatoki, tworzą niepowtarzalny klimat, który zachęca do tego by zostać tu chwilę dłużej. Jeśli będzie gdzieś w okolicy przejazdem, koniecznie zajrzyjcie w ten rejon wyspy Krk, a nie pożałujecie:)
widok na plażę w Baska na wyspie Krk w Chorwacji

Baška to popularny kierunek obierany przez Polaków. Nasz ojczysty język było słychać na każdym kroku. A skoro to popularna destynacja, to i o większy kawałek plaży może być ciężko. Po godzinie 11, ciężko było o rozłożenie ręcznika tuż przy samej linii brzegowej. Wąska, ułożona z grubych kamieni plaża, to enklawa turystów, którzy szukają tu także rozrywek wodnych-takich jak loty widokowe na spadochronie ciągniętego przez motorówkę. Podobno to tu, znajduje się najdłuższa żwirowa plaża położona przy Adriatyku.
wyspa Krk co warto zobaczyć? Baska-popularna miejscowość

pamiątki z Chorwacji, co kupić? home made, muszle, wisiorki
Liczne pamiątki-w tym muszle we wszelakiej konfiguracji. Widok na sąsiadującą wyspę Privić.
plaża w Baska, jak wygląda, zatoki, przejrzysta i turkusowa woda

nabrzeże portowe w Baśce, Chorwacja na wakacje, wyspa Krk
Baška to raczej spokojna miejscowość. Jeśli ktoś ucieka od zgiełku, nie szuka dyskotek i tzw. jarmarków, to wybór tej miejscowości będzie jak najbardziej zasadny. Covid-19 mocno ograniczył wypożyczających łodzie i skutery. W zatokach woda mieniła się turkusem i była przyjemnie przejrzysta. Nie było widać szalejących maniaków sportów wodnych, a korzystających ze sprzętu wodnego, można było policzyć na palcach jednej ręki. 
góry przy morzu, plaże w Chorwacji, piękne miejscowości, Krk

sporty wodne w Chorwacji,co można robić oprócz plażowania?
Góry łączą się z morzem, a woda mieni się wieloma kolorami-od szmaragdu, po głębokie odcienie granatu. Cudo<3 Niech Was nie przerażają kamienista linia nabrzeżna. Owszem, sama plaża, wymaga konieczności noszenia karimaty, ale po wejściu do wody,na dnie znajdował się miękki piasek. No i obowiązkowo buty do kapania i maska do nurkowania-wrażenia gwarantowane!
zatoka w Baśce, Chorwacja, wyspa Krk, widok na miasto

zatoka w Baśce, Chorwacja, wyspa Krk, widok na miasto

Baska na Krk, widok na centrum miasta, zabytkowe centrum
Kościół Świętej Trójcy ciężko przeoczyć, spacerując wąskimi uliczkami, trafiliśmy na taki zabytkowy budynek. W środku znajduje się cmentarz oraz doskonały punkt widokowy na okolicę-zatokę wraz z okalającym ją morzem.
Baska na Krk, widok na centrum miasta, zabytkowy kościół

uliczki w Chorwacji, urokliwe zaułki, miasto na wyspie Krk

uliczki w Chorwacji, urokliwe zaułki, miasto na wyspie Krk
Wyspa Krk kryje wiele uroczych zakątków. Miasteczek, z typowym charakterem i klimatem, nie brakuje. Jeśli miałbym wskazać to jedno-wyjątkowe-to miałabym spory dylemat. Nie mniej, warto zajrzeć do Baški, ta sympatyczna miejscowość, wzbudza zachwyt-klimatem starówki, jak i nadmorskimi plażami. Położone przy samym nabrzeżu apartamenty, zachęcają do odpoczynku w tej miejscowości. A możliwość dojechania, bez konieczności przeprawy promem, tym bardziej kusi, by ponownie tu zawitać za jakiś czas, na dłużej.

Na więcej postów o okolicy zapraszam tu:
  • Selce - turkusowe morze KLIK
  • Novi Vinodolski - baza do zwiedzania Chorwacji KLIK
  • Rijeka - portowe miasto KLIK
  • Crikvenica tu warto zajrzeć  KLIK

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl