SANKI W OKOLICY WROCŁAWIA, GDZIE BLISKO POJECHAĆ I MÓC NAUCZYC SIĘ JEŻDZIĆ NA NARTACH

Na próżno szukać śniegu we Wrocławiu. Nawet w pobliskiej okolicy, biały puch, jest na wagę złota. Gdzie zatem pojechać, w najbliższą okolicę, aby nacieszyć oczy górskim krajobrazem, a dzieci mogły wyszaleć się na sankach. Odpowiedź jest prosta-Rzeczka. To niewielka miejscowość położona tuż za Świdnicą, w stronę Walimia. Tylko godzina jazdy drogi dzieli nas od tego, by przez chwilę poobcować z Górami Sowimi i najwyższym ich szczytem czyli Wielką Sową. Jeśli tylko, sytuacja  z pandemią się nieco unormuje, w okolicy, można podłapać podstawy jazdy na nartach lub desce. Dostępne są wyciągi orczykowe, a ośla łączka, pozwoli amatorom, podłapać sztukę stania na dwóch deskach. Zapraszam na post. 
Rzeczka, okolice Wałbrzycha, narty, sanki, zima, śnieg

Sokolec, okolice Wrocławia, narty, sanki, zima, śnieg

płot z nart, Rzeczka, narty, okolice Wrocławia, zima
W zasadzie do samej Rzeczki, po drodze, nie udało się uświadczyć ani grama śniegu, ale zaraz po minięciu pierwszych zabudowań, zrobiło się biało...Czasy mamy takie, a nie inne, że drugi rok z rzędu, z zimą krucho, a dziecko chciało by pojeździć na sankach...Kompleks Wyciągów Narciarskich Górnik, daje możliwość pozjeżdżania w bezpiecznych warunkach. Stoki są łagodne nachylone, a korzystając z tego, że w tym roku wyciągi orczykowe nie wystartowały, mamy do dyspozycji szerokie pasmo delikatnych wzniesień:)
gdzie nauczyć się jeździć na nartach, okolice Wrocławia,

Góry Sowie, okolice Wrocławia, gdzie na spacer, sanki
Na miejscu istnieje możliwość skorzystania  z pomocy instruktora, wypożyczenia sprzętu do jazdy, albo samodzielnego szlifowania pierwszych kroków. Dla osób o większych wymaganiach, Rzeczka, będzie zbyt monotonna. Różnice wzniesień, jakie podaje kompleks, mówią same za siebie - 74 metry, to nie jest wyzwanie dla profesjonalistów :)

Góry Sowie, okolice Wrocławia, gdzie na spacer, sanki
Okolica zachęca do wybrania się na spacer w kierunku Schroniska Orzeł, który jest położony  na terenie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Stąd można wybrać wiele tras spacerowych, które prowadzą w tak urokliwe miejsca jak: Przełęcz Jugowską, schroniska Sowa, czy do Kamionek, gdzie swojego czasu odbywały się wymagające górskie rajdy.
widok na Wielką Sowę, wyciągi narciarskie w Rzeczce

dziecko, śnieg, dolny Śląsk, Rzeczka, okolice Wałbrzycha
Dajcie znać czy u Was w tym roku pojawił się śnieg, albo czy udało się Wam wyskoczyć gdzieś, gdzie spadła odrobina białego puchu:) Czekam na Wasze komentarze:*
 

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl