RAJ NA ZIEMI, PIASZCZYSTA PLAŻA W CHORWACJI, CIEPŁA ZATOKA I TURKUSOWA WODA LJUBAC

Szukanie i znalezienie piaszczystej plaży w Chorwacji, to jak wygrana w lotto:) Nam się to udało:) Totalnie, na spontanie pojechaliśmy z samego rana do Ljubač. Wczesne przedpołudnie okazało się mocno upalne, toteż wybierając się w ten rejon na wypoczynek, koniecznie zaopatrzcie się w namiot chroniący przed słońcem. Na plaży w zasadzie nie ma drzew, więc nie ma gdzie się schować przed palącym słońcem. To tyle z negatywnych aspektów miejscowości. Pozytywnymi są piaszczysta i szeroka plaża. Piasek, wbrew obawom, jest mięciutki i można chodzić tu na boso. Również w zatoce, ciągnie się długim pasmem, toteż jest to miejsce, w którym nie musicie wkładać butów do kąpieli. Zapraszam na post.

Ljubač to mała miejscowość turystyczna w Zadaru w Chorwacji

wieś w Chorwacji , w żupanii dubrownicko-neretwiańskiej , w mieście Dubrownik Ljubač
Ljubač położony jest w bliskim sąsiedztwie Zadaru, 15 km na północny wschód od miasta, niedaleko położony jest też Nin czy Rażanac. To bardzo spokojna, niewielka wioska, którą zamieszkuje na stałe ok. 500 mieszkańców. Miasteczko utrzymuje się w głównej mierze z rybołówstwa, uprawy oliwek oraz turystyki.
Ljubač, mała, niegdyś wioska rybacka, znajduje się w południowej części gminy Ražanac

Ljubač – wieś w Chorwacji, w żupanii zadarskiej
W Ljubač trafimy na przystań, w której w głównej mierze stacjonują motorówki i niewielkie łodzie. To też mekka dla osób, które aktywnie uprawiają kitesurfing. Silne prądy wiatru, jakie spływają do zatoki, powodują, że często można tu spotkać barwne czasze latawców.
Zatok jest płytka, a woda w niej jest ciepła, toteż to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. 
Port w Ljubač to mała miejscowość turystyczna w Zadaru w Chorwacji

piaszczysta plaża w Chorwacji, okolice Zadaru

piasek na plaży w Chorwacji, Zadar i okolice
Piasek, wbrew pozorom jest miękki i przyjemny w dotyku. Nie jest to ten, typowy dla polskich plaż, ale stanowi miłą alternatywę dla kamienistych lub betonowych nabrzeży, których pełno jest w pobliskiej okolicy.
piaszczysta zatoka w Chorwacji

płytka woda, idealne miejsce dla dzieci w Chorwacji
Płytka zatoka, powoduje, ze możemy tu zaobserwować bogate życie morskie. Wszechobecne kraby, ryby czy małże, można spotkać co chwilę. Woda jest mocno zasolona, ale też bardzo ciepła, bowiem jej płytkie tonie szybko się nagrzewają. Jeśli ktoś lubi pływać, może się mocno zdziwić, aby dojść do głębszych toni, trzeba przejść kilkadziesiąt metrów;)
płytka woda, idealne miejsce dla dzieci w Chorwacji

Ljubač, mała, niegdyś wioska rybacka, znajduje się w południowej części gminy Ražanac

Morze jest ciepłe i płytkie, co jest idealne dla rodzin z małymi dziećmi.
Drewniane podesty ciągną się wydłuż plaży, co pomaga przy przemieszczaniu się po okolicy. Tuż przy plaży są obecne płatne prysznice, gdzie można się opłukać z mocno zasolonej wody. Parkingi dla aut są wszechobecne i bezpłatne.
Sama miejscowość to kumulacja ciszy i spokoju. Jeśli ktoś lubi tak wypoczywać, to oczywiście tu się w pełni zrelaksuje. Nawet ruch samochodów jest tu niewielki.
Ljubač jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów

Ljubač jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów

Ljubač jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów
Czy lubicie klimat Chorwacji? Czy wolicie miasta, gdzie tętni życie, a nocą można wyjść na miasto? Czy Ljubač to miejsce w którym byście odpoczęli?


Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl