Nietypowy nocleg stara fabryka Fiata w Turynie

Fiat i Turyn to dwa słowa, które od wielu lat są nierozdzielne. Jedno kojarzy się z drugim i vice versa. W końcu Skrót FIAT to Fabbrica Italiana Automobili Torino. Będąc w dawnej stolicy Włoch, aż szkoda było nie zanocować w dawnej fabryce samochodów. Dziś ten ogromny kompleks, przebudowany na sieć prestiżowych hoteli, centrum kongresowe oraz pasaż handlowy. Całość zlokalizowana jest w Lingotto, dzielnicy Turynu, świetnie skomunikowaną za pomocą linii metra. Jeśli natomiast nie wybierzecie tego miejsca, jako bazę hotelową, to koniecznie wpadnijcie z wizytą. Można się załapać na zwiedzanie ciekawego miejsca jakim jest Narodowe Muzeum Motoryzacji ze sporą kolekcją zabytkowych aut.
Zapraszam na post.
Niesamowita fabryka Fiata Lingotto

Jednym z hoteli jakie oferują noclegi w starej fabryce fiata jest NH Hotels i właśnie z ich oferty skorzystaliśmy. Hotel znajduje się tuż przy stacji metra Lingotto, które jest punktualnie oraz sprytnie i szybko łączy centrum miasta z tą dzielnicą Turynu.

Lingotto – dzielnica miasta Turyn (Włochy)
Pasaż handlowy to ogromna przestrzeń wypełniona sklepami od Zary po Mc Donald's. Te przestrzenie robią wrażenie i uzmysłowiają jak potężne hale produkcyjne zajmował Fiat.Stara fabryka została przebudowana na nowoczesny kompleks
W środku hotelu, założono zielone ogrody, które są ostoją wielu gatunków roślin, a nawet palm:) Rano, urzędujące tam ptaki, zaserwowały przyjemną pobudkę.


Turyn - dawna fabryka Fiata przekształcona na hotel
Zabytkowy Fiat z 1952 roku zlokalizowany przy recepcji hotelu na wyciągnięcie ręki.

Turyn - dawna fabryka Fiata przekształcona na hotel

Fabryka Fiata Lingotto została zbudowana w 1916 roku i została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy etap procesu produkcji samochodów był zorganizowany w jednym budynku, począwszy od dostarczania surowców bezpośrednio do drzwi po testy na torze, który znajdował się na dachu budynku. 

Lingotto - fantastyczna fabryka Fiata

Lingotto - fantastyczna fabryka Fiata
Ciekawostką jest fakt, że w poniedziałki można się umówić na torze testowym, aby móc wypróbować w jeździe po licznych zakrętach nowego, elektrycznego Fiata 500. Ktoś reflektuje? 

  •  Koniecznie poczytaj o Festiwalu czekolady KLIK

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl