Zalew w Starej Morawie - najwyżej położony sztuczny zbiornik w Polsce

Zapraszam Was dziś w miejsce, gdzie warto poszukać ochłodzenia w te upalne dni zalew w Starej Morawie jest jednym z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Leży tylko rzut beretem od Stronia Śląskiego! Ponadto jest to kąpielisko z widokiem na pobliskie góry Masywu Śnieżnika, tak dokładnie! Wyobraźcie sobie, że w upalnym dniu znajdujemy się w miejscu, gdzie na plaży leży mięciutki piaseczek, nad Waszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR, a to wszystko w otoczeniu pięknych wzniesień na pograniczu Polski i Czech. Czego chcieć więcej? Zapraszam na post:)

Kąpielisko nad zalewem w Starej Morawie

Zalew w Starej Morawie to akwen zlokalizowany w dolinie rzeki Morawka, wbudowany z dotacji otrzymanych z funduszy europejskich i oddany do użytku w 2007 roku . Należy podkreślić, że zbiornik jest sztucznym elementem krajobrazu, mającym urozmaicić letni wypoczynek nad wodą. Południowo-zachodni brzeg zalewu posiada naturalne ukształtowanie z bezpośrednim dostępem do wody. To stąd rozpościera się najładniejszy widok na szczyty pobliskich wzniesień: Krzyżnik 710 m.n.p.m oraz Janowiec 884 m.n.p.m., ten drugi należy do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Zbiornik rekreacyjny posiada powierzchnię 5,5 hektara, na pobliskim terenie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz boiska do gier wraz z placem zabaw. Pozostałe brzegi otacza betonowe obwałowanie. 

Zalew w Starej Morawie to jeden z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce, na wysokości około 525 m n.p.m., u stóp Masywu Śnieżnika, który znad jeziora ładnie widać.

Molo z wieżą widokową oraz w tle widok na wzniesienie o wysokości ponad 1000 m.n.p.m - Suszyca.

Piaszczysta plaża, która okala brzeg zalewu, to tutaj skupiają się plażowicze z pobliskich miejscowości.
Najbliższe większe miasta i atrakcje to: ok. 3 km od centrum Stronia Śląskiego, 6 km od Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, 4 km od Ośrodka Narciarskiego Kamienica, 8 km od Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra.

W pobliżu polecam zajrzeć na TROJAK KLIK

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl