Browar Landskron w Görlitz (po drugiej stronie Zgorzelca)

Post miał powstać w czerwcu 2023 roku, ale gdzieś mi umknął. Wróciłam do zdjęć w lutym i postanowiłam, że napiszę parę słów zachęcających do tego, żeby przekroczyć granicę Polsko-Niemiecką i udać się do browaru Landskron. Położony w spokojnej dzielnicy Gorlitz, cechuje się pięknie odrestaurowaną elewacją oraz wnętrzem budynków. To pokaźnych rozmiarów obszar, na którym, jeśli będziemy zainteresowani, możemy wykupić wycieczkę z przewodnikiem, z degustacją złocistego trunku włącznie.  
Browar Landskron w Görlitz
  • Browar Landskron w Görlitz (po drugiej stronie Zgorzelca) lokalizacja An der Landskronbrauerei 116
  • 02826 Görlitz, Sachsen.
  • Samochód można pozostawiać przy samym ogrodzeniu obiektu, wzdłuż ulicy. 
  • Byliśmy tam w niedzielę i nie było tam wielu turystów, natomiast sam obiekt, wydaje się być pięknie odrestaurowaną perełką w okolicy.
  • Otwarty codziennie od 10.00 do 18.00.
  • Bilety można kupić na stronie, koszt dla osoby dorosłej 14 euro, 8 euro dla dziecka;
Landskron BrauManufaktur: Jedno z najlepszych piw Niemiec

Browar jest czynny i odrestaurowany stanowi jedną z wizytówek Görlitz
Ceglany budynek, z niezwykle starannie odrestaurowaną elewacją, położony nad Nysą jest jednym z najstarszych zabytków przemysłowych w Niemczech, w którym nadal produkuje się piwo, sam proces produkcyjny trwa nieprzerwanie od 1869 roku, według tradycyjnych metod - w otwartych kadziach. Kompleks cieszy się zainteresowaniem jako miejsce organizacji eventów.
Browar jest czynny i odrestaurowany stanowi jedną z wizytówek Görlitz

Browar Landskron, ul. An der Landskronbrauerei, Görlitz
W środku możemy zwiedzać wystawę (opisana nawet w języku polskim:)), wskazującą na poszczególne etapy ważenia piwa marki Landskron. Estetyczne wnętrza są utrzymane w klimacie przemysłu dedykowanego właśnie piwowarstwu. Dla koneserów złocistego trunku, można na miejscu spróbować regionalnego wyrobu, lub zakupić w zasadzie każdy możliwy rodzaj w zlokalizowanym na miejscu firmowym sklepiku. Od czasu do czasu wypuszczana jest limitowana seria piw o ciekawym posmaku np. drożdży porter lub z dodatkiem słodu whisky. Oprócz piwa, można się również zaopatrzyć w firmowe szlafroki, ręczniki koszulki czy breloczki.
Landskron – piwo warzone naturalnie

Browar Landskron w Görlitz (po drugiej stronie Zgorzelca
Ekipy filmowe również gościły na trenie kompleksu. Browar pojawił się na przykład na dużym ekranie jako port Nowego Jorku w „W 80 dni dookoła świata” z Jackie Chanem oraz jako fabryka czekolady w filmie adaptacja popularnego szwajcarskiego komiksu „Papa Moll”
Browar Landskron (Landskron Brau-Museum - Landskron Brauerei Görlitz GmbH)

Browar Landskron w Görlitz (po drugiej stronie Zgorzelca
Jeśli będziecie w okolicy Zgorzelca, to warto zajrzeć w to miejsce. Obiekt przyciąga uwagę, jest wykonany z niezwykłą starannością i kunsztem, zaś piwo, jakie jest tu produkowane, cieszy się opinią najlepszego produktu w Niemczech. 
  • Jeśli nie macie dość piwa, zapraszam do postu o browarze w  Żywcu KLIK

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl