BEZPŁATNE ATRAKCJE W LONDYNIE, BRITISH MUSEUM - MIEJSCE KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ

Londyn rozpieszcza pod względem ilości bezpłatnych atrakcji. Największe galerie czy muzea są bezpłatne. Tak, tak dobrze czytacie, wejście jest za friko. Dziś, informacja przydatna dla tych, którzy planują się wybrać do stolicy Wielkiej Brytanii i nie powinni przegapić jednego z najciekawszych punktów w Londynie - British Museum. Ogromna powierzchnia, na której znajdują się eksponaty ze starożytnego Egiptu, Grecji oraz Bliskiego Wschodu. Sama liczba około 6 milionów osób odwiedzających to miejsce, świadczy o radze i fakcie że tu po prostu trzeba się pojawić. Zapraszam!
Londyn zabytki co warto zobaczyć?


British museum w londynie
Samo wejście do British Museum wzbudza respekt. Ogromne filary, jeszcze większy budynek i bagatela jakieś 13 milionów eksponatów, które można obejrzeć zupełnie za darmo, aż żal nie skorzystać!
Muzeum otwarto w 1759 roku, w tym samym miejscu, w którym stoi dziś. Pomysłodawcą był
lekarz i naukowiec Hans Sloane, który odsprzedał królowi Jerzemu II swoje zbiory ("skromne" 71 tysięcy sztuk egzemplarzy), chcąc je w ten sposób zabezpieczyć i przekazać na rzecz dziedzictwa nauki. Tak się narodziły zaczątki jednego z najpopularniejszych muzeum w Londynie. Dzięki podbojom oraz wpływom kolonialnym Wielkiej Brytanii kolekcje zaczęły się wzbogacać o kolejne niezwykle cenne zbiory. Wiele obiektów trafiło tu w wyniku zapisów testamentowych, ale również z rozbojów lub wypraw geograficznych odkrywców na Morza Południowe.
Do najbardziej znanych obiektów, które można obejrzeć za darmo, należą mumia Kleopatry z Teb, posągi z Wysp Wielkanocnych, freski z Partenonu, kamień z Rosetty, posągi Ramzesa II i skrzydlate asyryjskie byki. Starożytna historia na wyciągnięcie ręki.
Trzeba pamiętać, że rocznie, to miejsce odwiedza 6 milionów turystów. Choć początki były bardzo skromne, zaledwie 5 tysięcy odwiedzających w ciągu roku, fenomen muzeum przerósł chyba najśmielsze oczekiwania. Nic dziwnego, w końcu zamkniętej jest tu 2 miliony lat dziejów ludzkości.
Ciekawostka? Ekspozycje można było odwiedzać od początku istnienia budynku, zamknięto je tylko na okres trwania wojen światowych.


Pamiętajmy, że zbiory liczą ponad 13 milionów egzemplarzy. Wystawy to nie tylko eksponaty z antycznej epoki. Znajdzie się również coś dla fanów kolekcji numizmatycznych. Historia obejmująca blisko milion egzemplarzy ilustruje historię mennictwa od jego początków w VII w p.n.e. do czasów współczesnych.
British museum w Londynie w środku zbiory

Ważne informacje:

Wstęp do Muzeum Brytyjskiego jest darmowy, wyłączając ekspozycje specjalne.

Godziny otwarcia
 • codziennie: 10-17.30
 •  w piątki: 10-20.30

Najbliższe stacje londyńskiego metra:
 • Tottenham Court Road (linie Central Line oraz Northern Line)
 • Holborn (linie Central Line i Piccadily Line)
 • Russell Square (Piccadilly Line)
British museum w Londynie w środku jak wygląda?
Kojarzycie szklany dach, który na okrągło się przewija w przewodnikach po Londynie? To dziedziniec Królowej Elżbiety II, został wzniesiony dopiero w 2000 roku i jest jednym z chętniej fotografowanych elementów tego miejsca.

ZAPRASZAM TEŻ:

Komentarze

 1. Wow świetnie miejsca!:)

  Zapraszam do obserwacji naszego bloga!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietne miejsce, do tego za darmo. Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawy wpis:) już wiem co na pewno warto zobaczyć będąc tam na miejscu:)
  swiatwkolorzeblond.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba wszystkie muzea w Wielkiej Brytanii mają darmowy wstęp, wyjątkiem są tylko jakieś specjalne wystawy. Polecam narodowe muzeum w Edynburgu, sporo wystaw, historycznych, przyrodniczych, geologicznych itp. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. oo jaa mega !


  www.patryczko.blogspot.com u mnie stylizacja ! Bluzka z frędzlami :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie fajne muzeum, pomimo, że nienawidzę historii, to jednak kocham chodzić do muzeów, chociaż czasem jestem znużona :D
  Jak będę w Anglii na pewno zobaczę :)
  Mi tata ostatnio obiecał, że jak następnym razem przyjadę do niego, do Warszawy, to zabierze mnie do muzeum, w końcu wszyscy wiedzą że ja kocham muzea :P
  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Smutek bo nigdy tam nie bede :(

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda warto odwiedzić to muzeum :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dach robi wrażenie :) świetne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudowne miejsce!! Zdjęcia mega! *.*
  Warto odwiedzić to muzeum, na pewno jak będę miała szansę to skorzystam ^.^
  Obserwuję <3

  Pozdrawiam ♥
  http://princessdooomiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl