DZIEŃ DRUGI PORTY SZATANA SETIAN LIMANIA ORAZ PLAŻA I ZATOKA W SOUDZIE

Porty szatana lub Setian Limania to jedna z najciekawszych miejscówek, do jakich udało się nam trafić na zachodniej części Krety. Sama nazwa absolutnie nic mi nie mówiła, trafiłam na to miejsce zupełnie przypadkiem, przeglądając Instagram. Zdjęcia, kolory morza i silnie kontrastujące skały wywarły na mnie tak duże wrażenie, że nie potrafiłam sobie wyobrazić, że nie dojedziemy w to miejsce. A kiedy okazało się, że dzieli nas raptem pół godziny jazdy autem, sprawa była przesadzona! Drugiego dnia pobytu, jedziemy do zatoki samego diabła!

Widok z góry na Zatokę Szatana Setian Limania


Położenie zatoki nieco zaskakuje, plaża  sąsiaduje z portem lotniczym w Chanii. Myślę, że przy dobrym wytężeniu wzorku, można wypatrzyć miejsce podczas startu lub lądowania. No chyba że lecicie tak jak my, późnym wieczorem, to sprawa jest przesądzona;).
Jak dojechać do Setian Limaga? Droga do samego parkingu jest asfaltowa i gładka jak stół. Za to ostatnie 800 metrów trasy, to trening dla kierowców o mocnych nerwach. Droga schodzi ostro w dół, a zakręty, oczywiście nie zabezpieczone barierkami, powodują zawirowania żołądkowe. Trzeba pamiętać, że parking w sezonie bardzo szybko się zapełnia, a najlepsze widoki są do południa, kiedy słońce pada bezpośrednio na zatokę. Poza tym dobrze też jest sobie zająć miejsce przy brzegu. Plaża jest wąska, a amatorów kąpieli nie brakuje. Już po godzinie 11.00 zrobiło się ciasno.

Jak dojechać na Setian Limania na Krecie?

Parking przy Setian Limania, Porty Szatana, Kreta


Zatoka na Krecie, gdzie warto pojechać?
Pamiętajmy również o tym,że w pobliżu nie ma sklepów, także dobrze się zaopatrzyć w większą ilość prowiantu. Druga istotna sprawa, to zejście do zatoki, jest strome, kamieniste i wymaga mocnej koncentracji. Turyści, którzy schodzili przed nami, podpierali się skał i drzew, aby nie odsunąć się w dół. Niema czemu się dziwić, brak ingerencji człowiek, powoduje że to miejsce jest tak wyjątkowe, czyste i nieskalane, a kolory morza z sąsiadującymi skałami, wzbudzają zachwyt. Finalnie szybko zrezygnowaliśmy z plażowania, zejście na dół z dzieckiem na rękach było by bardzo nieodpowiedzialne. Nie zmienia to faktu, że nacieszyliśmy się widokami na zatokę z parkingu. Zerknijcie na zdjęcia,czy to miejsce nie robi furory?
Widok na Setian Limania na Krecie, widok z góry na zatokę

Setian Limania Crete

Plaża Porty Szatana Setian Limania na Krecie

Najpiękniejsze plaże na Krecie Zatoka Szatana

Turkusowe morze i piaszczysta plaża na Krecie, gdzie jechać?
Miejsce jest słabo znane i rozpropagowanie, nawet wśród mieszkańców. Kiedy podpytaliśmy właścicielkę hotelu o Porty Szatana, była zdziwiona że w pobliżu znajduje się tak piękna zatoka. No chyba że nas wkręciła albo bała się że to nie najlepsze miejsc na podróż z małym dzieckiem. W każdym razie, po zrezygnowaniu z bajkowej miejscówki, zdecydowaliśmy się spędzić popołudnie w pobliskiej Soudzie. Sprawa z plażami, zejściem i wyjątkowo przejrzystą zatoka, przesadziła sprawę. Sama miejscowość jest polecana szczególnie fanom nurkowania. 
Souda widok na zatokę i na plażę, turkusowe morze

Souda to również drugi co do wielkości port na Krecie. Codziennie stąd wypływają promy do Pireusu w Atenach, oprócz tego zawijają tu ogromne statki wycieczkowe. Jeden z nich właśnie złapał się na zdjęciu. 
Zatoka do pływania Souda na Krecie
Woda w zatoce była wyjątkowo przyjemna. Nagrzana, czysta i bez przybrzeżnych fal. Dla naszego malucha sprawdziła się wyśmienicie. łagodne zejście, niewielu plażowiczów i mnóstwo, mnóstwo plaży tylko dla nas. W bliskim sąsiedztwie położony jest Cmentarz Wojenny. Pochowani tu żołnierze polegli w czasie walk obronnych na Krecie w maju 1941 r. Większość pomników poświęcona jest brytyjskim, australijskim i nowozelandzkim żołnierzom. Wśród obcojęzycznych nazwisk, jest jedno polskie: Porucznika Zbyszyńskiego Janusza, którego samolot rozbił się w Heriaklionie.
Zatoka do nurkowania na Krecie

Ciekawe miejsca na wakacje Souda na Krecie

Cmentarz wojenny w Souda na Krecie

ZAPRASZAM TEŻ:
Komentarze

 1. jak tam pieknie... zazdroszczę!!!
  http://dyed-blonde.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne widoki.
  W przyszłym roku muszę się wybrać do Grecji.

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. ale pięknie tam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne miejsce, w zeszłym roku byliśmy na krecie, w tym roku na zakynthos i powiem, że zdecydowanie piękniej było na zahynthos ;)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne miejsce <3 ^^

  Zapraszam do mnie :)
  http://it-was-coolfern.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale cudowne widoki!!:)

  http://diamontsfashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie widoki, boże zakochałam się! <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. relaks od samego patrzenia 💚

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowne zdjęcia:) Nigdy nie miałam okazji zwiedzić takiego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Beautiful pictures

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nazwa zaskakująca :) A zdjęcia rewelka, pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
 12. Zatoka naprawdę wyjątkowa. Byłam dawno temu na Krecie, ale jak zwykle za mało czasu na wszystko. Cudownie, że znalezliscie coś takiego sami, tez bym się wybrala:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta zatoka wygląda niesamowicie :)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Faktycznie piękne miejsce. Zdjęcia robią duże wrażenie i te cudne widoki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten Port Szatana wygląda niesamowicie. Z perspektywy parkingu pewnie nawet lepiej się prezentuje, niż z samej plaży. Coś pięknego. Uwielbiam takie miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 16. To chyba z tego gorąca, ale pierwsze co przyszło mi na myśl widząc "Porty szatana" były... krótkie spodenki diabła :D Widok prześmieszny, ale chyba widok zatoki piękniejszy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nigdy jeszcze Krety nie odwiedziłam. A widoki widzę niesamowite. Na razie Grecja nie jest na mojej liście, ale nigdy nie wiadomo kiedy to się zmieni :) Albo przypadek zdecyduje inaczej...

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem oczarowana tymi widokami! ♥.♥

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com/2018/11/kamca-1-cyngiel-niebios.html

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne miejsce, nie pasujące do nazwy Porty Szatana 😀

  OdpowiedzUsuń
 20. Plażę znaleźliście boską, wygląda świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Intensywność kolorów natury robi wrażenie, pozornie wiemy, czego się spodziewać, ale w realu jesteśmy bardzo przyjemnie zaskoczeni krajobrazami. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Uwielbiam czytać o tak wspaniałych miejscach

  OdpowiedzUsuń
 23. kolejne piękne miejsce na mapie świata

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl