UZDOWISKOWE MIĘDZYWODZIE W MAJU, NIEWIELKA MIEJSCOWOSĆ POZA SEZONEM Z PIĘKNĄ PLAŻĄ

O Międzywodziu nie można zaszaleć z opisami. Owszem, niewątpliwym atutem miejscowości, jest to, że ma bardzo szeroką plażę, z czystym i miękkim piaskiem. Ale ta niewielka miejscowość, poza sezonem, przestaje tętnić życiem. Pustoszeją hotele i pensjonaty, stoiska z pamiątkami szczelnie się zmykają, może być problem, z tym, żeby zjeść coś w restauracji. Osobiście, dla mnie Międzywodzie ma tą pozytywną cechę, że jest położony najbliżej Wrocławia, i tylko 4,5 godziny jazdy samochodem, dzielą nas od weekendu nad Bałtykiem:) Zapraszam na garść zdjęć, może ktoś akurat będzie chciał osobiście zapoznać się z ofertą nadmorskiego kurortu?:)
Miejscowość położona we wschodniej części wyspy Wolin
Plaże są naprawdę czyste, a piasek mięciutki, taki do przesypywania i budowania z niego zamków. Będąc na nabrzeżu, dostrzeżemy klify Kawczej Góry, a z drugiej strony port w Dziwnowie. Międzywodzie położone jest na wschodniej części wyspy Wolin i docelowo zamieszkuje je ok. 630 mieszkańców, co czyni miasteczko niewielkim kurortem o statusie uzdrowiskowym. Jeśli macie problemy z chorobami narządów ruchu lub górnych dróg oddechowych, możecie się zapoznać z ofertami kilku dużych ośrodków rehabilitacyjnych, które działają również poza sezonem.
W Międzywodziu nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 600 m linii brzegowej

Park w Międzywodziu, klimat, uzdrowisko
Niewielki park w sercu miasta, z charakterystyczną rzeźbą z drewna przedstawiającą postać rybaka.
Park w Międzywodziu, klimat, uzdrowisko
Najpiękniejsze zachody słońca są na pewno nad morzem...Ten w Międzywodziu był również wyjątkowy i spektakularny.
Część plaży w Międzywodziu jest strzeżona przez ratowników WOPR
Promenada, która ciągnie się wzdłuż plaży, oddzielona niewielkim szpalerem drzew. Liczne ławeczki zachęcają do odpoczynku i dawkowania jodu poprzez mikrocząsteczki płynące wprost z Bałtyku.
Promenada wzdłuż morza w Międzywodziu

Międzywodzie, wioska nad morzem bałtyckim
Jedna z bocznych uliczek, prowadząca wprost na plażę, usłana gęsto domkami, apartamentami oraz mieszkaniami gotowymi do wynajęcia. Rozpiętość cenowa od 40 złotych za osobę, do 200-300 złotych. Na szczęście, hasło blisko do morza, ma tu pełne uzasadnienie, serio z każdego zakątka było blisko nad morze:)
pensjonaty w Międzywodziu, domki, hotele, apartamenty
Jestem ciekawa czy byliście w Międzywodziu? Jeśli tak, to jakie macie wspomnienia z ta miejscowością? Dajcie znać:)
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl