Nadmorski kurort Ustronie Morskie, weekend nad morzem, plaże oraz główne atrakcje wybrzeża

Dziś zapraszam Was na garść wspomnień po spokojnym, majowym weekendzie w Ustroniu Morskim. Jest to niewielka wieś, położona pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem o charakterze letniskowym. Poza sezonem, pusta, ale za to z szeroką i piaszczystą plażą. Ponad to, blisko stąd do pobliskich atrakcji jakimi są niewątpliwie latarnia morska w Gąskach czy Kołobrzegu, ale również to świetne zaplecze do zwiedzania okolicy na rowerze. Przez Ustronie Morskie  przebiega międzynarodowa trasa rowerowa nr 10 - malowniczy szlak idealny na całoroczne, rowerowe wycieczki. Zapraszam na garść zdjęć.
Polska, morze,widok na plażę w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie – wieś letniskowa w Polsce

Miejscowość z letnim kąpieliskiem morskim
Jedną z głównych atrakcji miejscowości, jakie ciężko przeoczyć jest kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Został wybudowany w 1885 roku, natomiast w latach 1983-1986 przebudowano go i rozbudowano. To typowy reprezentant stylu neogotyckiego. Na uwagę zasługuje tu drewniane sklepienie oraz ołtarz główny. 
Ustronie Morskie położone jest na Pomorzu Zachodnim
W samym sercu miasta trafimy na herb Ustronia Morskiego w otoczeniu ławek. Mam wrażenie, ze to właśnie wzdłuż ulicy Chrobrego tętni życia miasteczka. Znajdziemy tu liczne stragany, sklepy, lokalne restauracje. 
Plaża w Ustroniu Morskim Wybrzeże w Ustroniu Morskim
Kurty rybackie to obowiązkowy punkt zwiedzania miejscowości, koło którego przejdziecie niezliczoną ilość razy, spacerując wzdłuż nabrzeża. Tuż obok znajduje się smażalnia ryby, serwująca wędzone dorsze, flądry czy smażonego okonia w pysznej panierce.
Najciekawsze atrakcje Ustronie Morskie i okolica
Jak wybierać plaże, to tylko te w kierunku Gąsek. Są szerokie i wypełnione aksamitnym piaskiem. Te w centrum miasta, są mocno obetonowane falochronami oraz umocnieniami z kamieni, więc w sezonie może być ciężko o kawałek miejsca pod ręcznik. Na górze zdjęcie z zejścia na plaże nr 11, poniżej punkt widokowy w okolicy zejścia na plaże nr 12.
Najciekawsze atrakcje Ustronie Morskie i okolica

Nadmorski kurort Ustronie Morskie leży na trasie Kołobrzeg-Koszalin

Nadmorski kurort Ustronie Morskie leży na trasie Kołobrzeg-Koszalin

Atrakcje w Ustroniu Morskim i okolicy
Prywatne molo w Ustroniu Morskim zlokalizowane jest w centralnej części ustrońskiej plaży, obok ulicy Nadbrzeżnej. Ma długość 87 metrów i kończy się tarasem o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych. Na końcu konstrukcji znajduje się kawiarnia, która oferuje kawę i pyszne ciastka z morzem bałtyckim na wyciagnięcie ręki, ale jak by tego było mało, można wyjąć tu pokój, na samym końcu drewnianej konstrukcji. Tu możecie poczytać więcej o pokojach na molo Busola KLIK.
Znajdź najlepsze oferty na pobyt w Ustroniu Morskim. Ustroniu
Uspakajający szum morza i jak, zawsze niecodzienne widoki, których brakuje we Wrocławiu:)
Zarezerwuj Hotel w Ustroniu Morskim
Pomnik sarny, definiuje jedno z tych wspomnień, które budzi grozę i lęk. Otóż, dwie sarny w okresie zimy weszły na krę, która oderwała się od brzegu i podryfowały w kierunku Szwecji, oddalając się od nabrzeża. Strażacy, dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu, uratowali oba zwierzęta i to na upamiętnienie tej bohaterskiej pomocy, które odbiło się szerokim echem po całym kraju, został ustawiony pomnik na skwerku obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim.
Na wschód od Ustronia do morza uchodzi rzeka Czerwona

O okolicznych atrakcjach więcej poczytacie tutaj:
  • LATARNIA MORSKA W GĄSKACH KLIK
  • LATARNIA MORSKA W DARŁOWIE KLIK
  • LATARNIA MORSKA  W KOŁOBRZEGU KLIK

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl