Wieża widokowa na Górze Świętej Anny - Wzgórza Włodzickie

Wieża widokowa na Górze Świętej Anny to okazała budowla wzniesiona na Wzgórzach Włodzickich. Wyraźnie odcinana się od odtaczającego ją krajobrazu, bowiem został zbudowana z czerwonego piaskowca. Z samego szczytu rozpościera się widok na  Góry Sowie, Wzgórza Ścinawskie, Wzgórza Włodzickie i Góry Stołowe. Obiekt został wzniesiony do 1911 i nieprzerwanie, do dnia dzisiejszego cieszy oczy turystów, którzy eksplorują rejon Nowej Rudy. Przy dobrej pogodzie można nacieszyć oczy licznymi panoramami pobliskich wzniesień, a nawet pokusić się i przyjechać tu na rowerze. Kotlina Kłocka to idealny region do uprawiania pieszej oraz rowerowej turystyki. Zobaczycie sami!
Wieża widokowa na Górze Świętej Anny

Najszybszy, możliwy szlak do pokonania, aby zdobyć wieżę na Górze Świętej Anny to pozostawienie samochodu na Przełęczy pod Krępcem. I tu uwaga, jesteśmy bagatela 612 m.n.p.m. Obok znajduje się urokliwy kościół pod wezwaniem św.Anny.
Góra św. Anny to szczyt wznoszący się na wysokość 647 m n.p.m.

Budowla na Górze Świętej Anny jest jedną z kilku wież widokowych w Sudetach Środkowych
Przełęcz pod Krępcem, skąd  rozpoczynamy wędrówkę i kierujemy się w stronę wieży widokowej.

"Dolnośląski szlak wież i tarasów widokowych"

Wieża na Górze Świętej Anny to jeden z najbardziej okazałych punktów widokowych Ziemi Kłodzkiej
Obiekt zbudowany z lokalnego i mocno charakterystycznego - czerwonego piaskowca, wyraźnie góruje ponad okoliczne wzniesienia. Stąd dopatrzymy się wieży, położonej na sąsiednim wzniesieniu tj. Górze Wszystkich Świętych. Obie budowle można pokonać pieszo, czas wędrówki według znaków wynosi około 1.5 godziny. Szybciej jest oczywiście samochodem.
Wieża widokowa na Górze Świętej Anny.
Panorama gór, jaka rozpościera się z punktu widokowego, to przede wszystkim charakterystyczne Góry Stołowe i Szczeliniec, przy dobrej pogodzie wypatrzymy wszystkie okoliczne góry całe pasmo Gór Sowich od przełęczy Sokolej aż do przełęczy Srebrnej. Góry Orlickie,Bystrzyckie obydwa Śnieżniki i oczywiście Karkonosze.

Jak dojść do wieży widokowej na Górze Świętej Anny?

Góry Sowie, Wzgórza Ścinawskie, Wzgórza Włodzickie i Góry Stołowe
Tak jak pisałam wcześniej, Nowa Ruda to rowerowy region połączony szlakami z Czechami. Warto rozważyć ewentualność zabrania dwóch kółek, aby tak zwiedzać pobliskie atrakcje.
Góry Sowie, Wzgórza Ścinawskie, Wzgórza Włodzickie i Góry Stołowe

Co jeszcze w o okolicy można zwiedzić?
Zapraszam:
  • WIEŻA WIDKOWA NA WŁODZICKIEJ GÓRZE KLIK
  • WIELKA SOWA KLIK
  • SZCZELINIEC WIELKI KLIK
  • WIEŻA NA GÓRZE BOROWEJ  KLIK

 

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl