Powody dla których warto zwiedzić Umag - Północna Istria w lipcu

Zwiedzanie Umagu, nieco pokrzyżował nam deszcz. Lekka mżawka, dawała co prawda przyjemne ochłodzenie, ale też rozpędziła turystów. Dzięki temu, ulice wydawały się być puste, choć to lipiec, wiec pełnia sezonu! Samo miasteczko, na tle okolicznych, pobliskich miejscowości, specjalnie mnie nie oczarowało. Niemniej Umag warto zwiedzić. Powodów okazało się być kilka. Znajdzie się też gratka dla fanów tenisa. Akurat, w momencie, kiedy przyjechaliśmy, odbywały się zawody ATP Croatia Open, zaś witryny okolicznych sklepów były wyłożone licznie piłkami tenisowymi. Ale o tym za chwilę, zapraszam na post!

mag jest blisko granicy i ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową

 • Umag to raj dla fanów murali oraz sztuki malowania na przyległych do domów murach. Można się zgubić w wąskich uliczkach i podziwiać dzieła lokalnych artystów.

Umag w Chorwacji - przewodnik po istryjskim miasteczku

Zwiedzamy Chorwację - najpiękniejsze miejsca, plaże i atrakcje turystyczne
 • Umag (z włoskiego Umago) został zbudowany na fundamentach rzymskiej osady Humagum lub Umacus. Dziś więcej ma wspólnego z klimatem pobliskich Włoch, niż Chorwacją. Kolorowe domki budują klimat starego miasta. Urokliwe zaułki, gdzie latem suszy się pranie na sznurkach pomiędzy okiennicami, przywołuje na myśl wspomnienia z Wenecji czy Neapolu.
#umag #model #sexymen #hairymen #hairy #umago #istria #istra #croatiafulloflife

Umag w północnej Istrii
 • Umag to kolorowe zagłębie kwitnących kwiatów. Lipiec pod tym względem jest wyjątkowo obfity. Można przepaść wśród kolorowych oleandrów,  żółtej brnistry, fioletowej lawendy czy purpurowego dziwaczka. wszystkie te naturalne kompozycje, budują "klimat" Istrii.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Peregryna

Umag – miasto tenisa ziemnego, pomidorów i relaksu

 • Kamienna elewacja domków, położonych tuż przy nabrzeżu. Pierwszy, ten na górze, to regionalne muzeum dziedzictwa ze znaleziskami archeologicznym, poniżej apartament do wynajęcia z pokojami dla przyjezdnych turystów. 

Croatia Open – wspominany już tenisowy turniej z cyklu ATP
Umag pełen resortów
 • Zabytkowe kościoły, powyżej  zlokalizowany przy wejściu do historycznego centrum kościół św. Rocha zbudowany po epidemii dżumy w 1507 roku. Poniżej, Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Peregryna, z charakterystyczną przylegającą dzwonnicą, górującą nad panoramą miasta. Za dzwonnicą znajduje się publiczna studnia zbudowana aż w 1677 r.!

Dni pomidora w Umagu

Dni pomidora w Umagu
 • Przystań rybacka, wokół której w sezonie są czynne liczne stragany z pamiątkami, lodami oraz bibelotami.
Umag – miejsce nieoczywiste

Umag. Szeroki wybór tanich kwater na wczasy
 • Gratka dla fanów tenisa, a więc organizowany w lipcu turniej ATP Croatia Open. Bez problemu można nabyć bilety na rozgrywki i uczestniczyć wydarzeniu na żywo. Po raz pierwszy turniej został zorganizowany w 1990 roku i jest jednym z najatrakcyjniejszych turniejów ATP International Series dla mężczyzn. Aby turyści nie ominęli tak ważnego wydarzenia, witryny sklepów są przyozdobione piłkami tenisowymi, w tym, takimi, które są odręcznie podpisane przez największe gwiazdy imprezy.
Umag – miejsce nieoczywiste
Umag to dobra odskocznia, aby obejrzeć miasto, wysunięte najbliżej granicy ze Słowenią, poznać jego nieco odmienny charakter, pospacerować wąskimi uliczkami starego miasta, poczuć włoski klimat. Umag słynie również okolicznych , świetnie rozwiniętych baz kampingowych, które można dojrzeć, kierując się na południe. Liczne kampery zjeżdżają tu, aby tym samym mieć bazę noclegową do zwiedzania okolicy. To również eldorado dla fanów rowerów. W okolicy znajdują się kilometry ścieżek, pokrytych asfaltem, gdzie można realizować swoje pasje zwiedzania historycznych miejsc na dwóch kółkach. 

Co warto zobaczyć w okolicy?
 • na wieżę widokową na Kanale Limskim KLIK
 • Rzymskie miasto PULA  KLIK
 • Novigrad w Chorwacji KLIK
 • Piran i mury obronne KLIK 
 • Rovinji i urokliwe miasto KLIK

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl