Najkrótsza trasa na Trójgarb w Górach Wałbrzyskich - Trójgarb i wieża widokowa – szlak z Lubomina

Góry Wałbrzyskie są bardzo popularnym kierunkiem, a wszystko dzięki inwestycji w rozwój infrastruktury. Sporo zyskały dzięki połączeniom Kolei Dolnośląskich, dzięki czemu, udało się rozpromować rejon. Kolejnym atutem są liczne wieże widokowe, które wyrastają tu jak przysłowiowe "grzyby po deszczu". Jedna z nich, o futurystycznym wyglądzie, zdobi wierzchołek Trójgarbu. Zbudowana w 2018 roku, na upamiętnienie okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zdobyła uznanie wśród turystów z  Polski oraz blisko leżących Czech. Konstrukcja, faktycznie robi wrażenie, a i wierzchołek jest chętnie odwiedzany, zwłaszcza w trakcie trwania-ładnych, ciepłych weekendów. Zobaczycie stąd Śnieżkę, Chełmiec, Góry Sowie, Góry Kamienne oraz Rudawy Janowickie, a wszystko wręcz na wyciagnięcie ręki. Zapraszam na post.

Wieża widokowa na Trójgarbie

Z najważniejszych informacji przed zdobyciem wierzchołka Trójgarbu:

– Trójgarb to szczyt o trzech wierzchołkach (778 m n.p.m., 757 m n.p.m. i 738 m n.p.m.)
– Najszybszy szlak na Trójgarb prowadzi z Lubomina
– Na wierzchołku znajduje się przepiękna wieża widokowa o wysokości 27 metrów.

szlaki w Górach Wałbrzyskich
Najszybsza trasa prowadzi z Lubomina. Z dzieckiem polecam wybrać się żółtym szlakiem, biegnącym z parkingu przez Lubomińskie Siodło. Trasa wynosi w jedną stronę 2 kilometry i wiedzie głownie przez las. Nachylenie trasy jest względne i łatwe do pokonania, najbardziej wymagająca jest końcówka, tuż przy wieży.
Alternatywnie z parkingu można wybrać trasę zieloną, biegnącą wąską dróżką przez las, niemniej, dla osób z lękiem wysokości nie polecam;) Pokonując początkowy odcinek - od parkingu, w stronę Lubomińskiego Siodła, traficie na ekspozycję terenu z dość stromo opadającą skarpą w dół. Takie atrakcje nie są dla mnie, ale oczywiście kto co lubi.
Parking w Lubominie, w sezonie może być dodatkowo płatny, w kwietniu, było mnóstwo miejsca, wiec bez problemu zostawiliśmy auto, nie było również nikogo kto by pobierał opłatę.
Trójgarb – wzniesienie o trzech wierzchołkach
Po drodze, na trasie, nieśmiało przez wierzchołki drzew przebija się Chełmiec i ogromny krzyż - również wizytówka Gór Wałbrzyskich.
Trójgarb to szczyt w Górach Wałbrzyskich

Trójgarb – szczyt, wieża widokowa
Trójgarb –  został mocno spopularyzowany w okolicy dolnego śląska za pomocą  spektakularnej wieży widokowej, która powstała na koniec 2018 roku. Metalowa konstrukcja ma 27 metrów wysokości i posiada pięć tarasów widokowych, które wyeksponowane są na różnych wysokościach.
Wstęp na wieże jest bezpłatny, na dole, turyści mają do dyspozycji wiatę oraz możliwość rozpalenia ogniska, gdzie można piec kiełbaski. Miejsce cieszy się sporą popularnością, choć był kwiecień, szczyt był masowo odwiedzany.

Trójgarb i wieża widokowa – szlak z Lubomina

Trójgarb i oryginalna wieża widokowa – szlak z Lubomina

Najkrótsza trasa na Trójgarb w Górach Wałbrzyskich

Trójgarb w Górach Wałbrzyskich: łatwe szlaki na szczyt

Przy dobrej pogodzie, będziecie podziwiać piękne widoki na panoramę sąsiednich gór: Na pierwszym planie poniżej Chełmiec, w całej okazałości, za nim wyłaniają się kolejno: od lewej Góry Kamienne, Góry Wałbrzyskie i Góry Sowie.

Trójgarb w Górach Wałbrzyskich: łatwe szlaki na szczyt

Poniżej niewyraźna i pokryta jeszcze śniegiem Śnieżka, brakuje tylko porządnej lornetki i można cieszyć się pięknymi chwilami z naturą.W okolicy nie brakuje atrakcji, jeśli macie chwilę to koniecznie wpadnijcie na:

  • Borowa i jej niezwykła wieża widokowa KLIK
  • Szczawno Zdrój oraz Wzgórze Gedymina KLIK
  • Zamek książęcy w Ząbkowicach Śląskich KLIK
  • Zamek Książ KLIK
  • Wycieczka na Wielką Sowę KLIK
  • Szczeliniec Wielki Korona Gór Polskich KLIK

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl