Wieża widokowa w Mieroszowie na Górze Parkowej - Góry Kamienne

Wieża widokowa w Mieroszowie jest to charakterystyczny punkt, który mijaliśmy za każdym razem, kiedy przejeżdżaliśmy z Wałbrzycha w stronę Brumova, lub w drugą stronę. Drewniana konstrukcja góruje nad miastem na Górze Parkowej, toteż ciężko ją przeoczyć. Została zbudowana w 2015 roku, a dopiero niedawno udało się ją zdobyć. Choć nie jest tak popularna jak sąsiadujące w okolicy na wierzchołku Borowej czy Trójgarbie, to widoki z niej są wielce przyjemne dla oka turysty. Na pierwszy plan wysuwają się Góry Stołowe oraz przy lepszej widoczności - Jawornik i Borówkowa w Górach Złotych, czy nawet szczyty Masywu Śnieżnika. Zapraszam porcję pięknych, czerwcowych zdjęć jakie zrobiłam podczas ostatniego wyjazdu w ten rejon Dolnego Ślaska.
Wieża widokowa w Mieroszowie - Atrakcje turystyczne

Lokalizacja wieży widokowej w Mieroszowie:
samochód zostawiliśmy w centrum miasta na ulicy Stefana Żeromskiego, gdzie znajdują się liczne parkingi. Stąd, kierując się w stronę Ośrodka Kultury, przejście na punkt widokowy zajęło nam bez mała 10-15 minut, ostre podejście szutrową drogą pod samą wieżą i gotowe - jesteśmy na miejscu! 

Wieża widokowa w Mieroszowie

Mieroszów, niegdyś pełnił funkcję miasta, które było "sypialnią" dla ludzi pracujących w kopalni w Wałbrzychu. Dziś miej się dzieje, toteż władze miasta stawiają na promocję aktywnej turystyki- szlaki rowerowe, turystyczne. I tak, możemy stąd obrać kierunek  Ruprechtický Śpičák czy popularny Dzikowiec.

Mieroszów – z wieży widokowej też ładny pejzaż
Przed wieżą widokową znajduje się polana na której znajdują się ogromne krzesła, przy których widnieje dokładny opis historii zaślubin czeskiej księżnej Dobrawy z księciem Polan, Mieszkiem oraz mapa, na której znajdują lokalizacje pobliskich atrakcji. Można chwilę odsapnąć na drewnianych leżakach i stąd również podziwiać panoramę pobliskich gór, jaka się roztacza z trochę niższej perspektywy.
Wieże widokowe z okolic Wałbrzycha. Zobaczcie

Wieża ma 16 metrów wysokości. Drewniana konstrukcja jest solidna i wchodzenie po niej nie napawa lękiem:) Polecam, bo widoki są boskie, a o to w takich atrakcjach chodzi!

Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie - zdjęcia

Wieża widokowa w Mieroszowie to drewniana konstrukcja

Wieża widokowa w Mieroszowie pod Wałbrzychem

Piękna czerwcowa pogoda rozpościera przed turystami widok na zielone wzgórza pobliskich szczytów. Najładniej prezentują się Góry Stołowe, Borumowskie Ściany - czyli m.in. Adrspach i Teplickie, w drugą zaś stronę mamy widok na park miejski oraz cały Mieroszów.
Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie

Widok na Mieroszów i Góry Stołowe

Widok na Mieroszów i Góry Stołowe

Zdjęcie w kierunku pasma granicznego położonego na południu.

Góra Parkowa (Kościelna), Mieroszów

Mieroszów w całej okazałości.

Wieża widokowa na Górze Parkowej w Mieroszowie - zdjęcia

W okolicy nie brakuje atrakcji, jeśli macie chwilę to koniecznie wpadnijcie na:

  • Borowa i jej niezwykła wieża widokowa KLIK
  • Szczawno Zdrój oraz Wzgórze Gedymina KLIK
  • Zamek książęcy w Ząbkowicach Śląskich KLIK
  • Zamek Książ KLIK
  • Wycieczka na Wielką Sowę KLIK
  • Szczeliniec Wielki Korona Gór Polskich KLIK

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl