Wieża widokowa w Polanicy-Zdrój... z której nic nie widać

Zabieram Was dziś na wycieczkę do Polanicy-Zdrój, miejsca kultowego, wszak jest to uzdrowisko, popularne na całą Polskę. Kuracjusze ściągają tu z całego kraju, aby podreperować wątłe zdrowie. Miasto tętni życiem, uliczki są wypełnione po brzegi turystami, którzy chętnie spacerują po okolicy, ta jest wyjątkowo reprezentatywna i przyjemna dla oka. Niedawno, bo w 2023, została otwarta kolejna atrakcja w okolicy. Na Wzgórzu Magdaleny, została ukończona budowa wieży obserwacyjno-dydaktycznej, skąd - w domyśle miał się rozpościerać widok na pobliską panoramę gór, no ale...wyszło tak sobie. Zapraszam na recenzję wycieczki na wieże widokową z której nic nie widać;) Zapraszam na post.
W Polanicy-Zdroju na Wzgórzu Marii wieża widokowa
Samochód zostawiliśmy na pobliskiej ulicy Mariańskiej w Polanicy-Zdrój, skąd dzieli nas tylko kilka kroków do niedawno otwartej atrakcji. 
Parkowanie wzdłuż ulicy jest bezpłatne.
wieża widokowo - obserwacyjna na Wzgórzu Marii

Polanica - Zdrój, wieża widokowo - obserwacyjna
Wzgórze Magdaleny położone na wysokości 428 m n.p.m. i na jego szczycie powstała drewniana konstrukcja o na prawdę ciekawym kształcie i walorach architektonicznych. Idealnie się stapia w otoczenie drzew iglastych, których w tej okolicy nie brakuje. 
Obiekt zbudowany z myślą o obserwacji ptaków, została zbudowana na potrzeby adaptacji miasta do zmian klimatu finansowanego w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków”. Jej koszt to bagatela 1,3 mln zł.
O ile walory estetyczne oceniłabym na mocna piątkę, to widoki z jej szczytu, pozostawiają wiele do życzenia. Choć znaki na szczycie konstrukcji informują, że w pobliżu znajdują się 3 szczyty (Wolarz, Garncarz i Kamienna Góra), to ich nie zobaczymy, gdyż drzewa przesłaniają wizję.
atrakcje Polanicy Zdrój Polska

ścieżka dydaktyczno naukowa Polanica Zdrój
I można by się jeszcze łudzić, że skoro opadnie zieleń to i widoki się przed nami obnażą, niestety nic bardziej mylnego. Igliwo sosen, zasłania widoki przez cały rok, ogromna szkoda, bo widoki na pobliską panoramę Polanicy-Zdrój ma na prawdę wiele do zaoferowania.
Nawet jeśli próbować się posiłkować sugestią, że wieża ma wartości obserwacyjno-dydatktyczno, to nie oszukujmy się, w parku ciężko będzie spotkać ptaki oraz zwierzęta, które nie są obecne w naszym  życiu na codzień. 
ścieżka dydaktyczno naukowa Polanica Zdrój

atrakcje dolnego śląska co zobaczyć?

atrakcje dolnego śląska co zobaczyć?

Zadziwia fakt, że taka inwestycja otrzymała tak wielki grat finansowy. Jeśli by pomyśleć o podniesieniu kondygnacji konstrukcji, miałby to sens, jako atrakcja i promocja regionu. Na tę chwilę, dla mnie jest to obiekt, który nie spełnia swojej funkcji, a szkoda, bo ogromny potencjał w nim drzemie;)

W okolicy nie brakuje atrakcji, jeśli macie chwilę to koniecznie wpadnijcie na:

  • Borowa i jej niezwykła wieża widokowa KLIK
  • Szczawno Zdrój oraz Wzgórze Gedymina KLIK
  • Zamek książęcy w Ząbkowicach Śląskich KLIK
  • Zamek Książ KLIK
  • Wycieczka na Wielką Sowę KLIK

 

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl