PANORAMA TATR Z GUBAŁÓWKI, WIDOK NA ZAKOPANE ZIMĄ, KRAJOBRAZ NA OKOLICĘ

Zakopane zimą, miód na oczy. Pięknie ośnieżone lasy, szczyty Tatr, które górują nad okolicą. Skąd możemy podziwiać tak fantastyczny i niezapomniany widok? Na pewno z Gubałówki, na którą wjedziemy koleją linowo-terenową. Początek trasy zaczyna się przy samych Krupówkach, a na 1123 m.n.p.m. wjedziemy bezpiecznie i wygodnie wagonami kolejki. Będzie to niezapomniana chwila, na to by nasycić się pięknymi górskimi krajobrazami. Najważniejsze to, żeby trafić z pogodą. Siarczysty mróz i słońce, spowodowało, że wzrokiem można było objąć całe Zakopane wraz z górującymi w tle Nosalem, Giewontem i Świnicą.
widok na Tatry zimową porą, wjazd na Gubałówkę

Gubałówka zimą, widok na góry i okolicę, Tatry
Gubałówka to reklama Zakopanego. Myślę, ze to obowiązkowy punkt atrakcji w okolicy. Nawet jeśli nie jesteście fanami gór, to widok na okolice jakie rozciągają się ze szczytu, zachwyci niejednego amatora pieszych wędrówek. Ja totalnie przepadłam, choć wiem, ze takich miejsc nie brakuje i gdyby tylko czas pozwolił na to by zdobywać kolejne wierzchołki, zareklamowałabym jaką alternatywę. Niestety czas był mocno ograniczony, a  tu takie pejzaże:)
panorama Tatr, widok na szczyty,  śnieg, las, Gubałówka
Mankamentem okolicy szczytu na Gubałówce, który pominęłam, jest wszechobecne starganiarstwo. Tuż za tarasami widokowymi, zaczyna się kicz magnesów, poduszek, kubków czy breloczków przywiezionych z dalekiego wschodu. Nie ma to nic wspólnego z ręcznymi wyrobami czy manufakturą. Mocno psuje to klimat miejsca. Zdecydowałam się, że poza panoramą Tatr, tak drażniących detali nie będę wrzucać.
widok na szczyty Tatr, Gubałówka, mapa, lokalizacja

stoki narciarskie na Gubałówce, wjazd na szczyt
Wieczorem widok miasta, umilają świetlne iluminacje, które nawiązują do Podhala. Biały niedźwiedź, kozica górska czy para-gazda z gaździną w tradycyjnych góralskich strojach. Na Gubałówce działają również wyciągi orczykowe - a więc są dostępne trasy narciarskie oraz zjeżdżalnia grawitacyjna, umieszczona w rynnie śniegowej.
panorama Tatr zimą, widok na szczyty, Zakopane zimą

panorama Tatr zimą, widok na szczyty, Zakopane zimą

Widok na Zakopane zimą, szczyty Tatr
Miód dla serca i oczu<3 Pokryte śniegiem wierzchołki gór, królują nad okolicą. Jesteście fanami tak surowych pejzaży? Czy wolicie Zakopane w wydaniu wiosenno-letnim?
Widok na Zakopane zimą, szczyty Tatr


Komentarze

  1. Ależ piękne widoki :) Marzy mi się już jakiś wyjazd w góry, no ale na razie trzeba jeszcze poczekać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gubałówka jest prze piękna, polecam http://www.pajakowka.pl/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl