RAZANAC TURKUSOWA WODA Z WIDOKIEM NA GÓRY VELEBIT, CUDOWNA CHORWACJA

Razanac to niewielka miejscowość w Chorwacji, położona na trasie pomiędzy Zadarem, a Pagiem, pod warunkiem ze zboczymy z głównej drogi i udamy się nad samo morze. Co oferuje ta niewielka wioska? Na pewno mnóstwo spokoju, ponieważ położona jest z dala od głównych arterii. Jest tu także mnóstwo turkusowej wody, absolutnie zachwycającej kolorem turkusu, no i widok na góry Velebit. Stąd też blisko na Pag czy do okolicznych miejscowości, które wato zobaczyć takich jak Zadar czy Nin. Razanac to następna miejscowość po Vinjerac więc planując wypoczynek w tym rejonie, pamiętajcie o tych niewielkich, ale niezwykle malowniczych miasteczkach.
Ražanac Chorwacja, okolice Pag, co zobaczyć?
Jeśli szukacie wrażeń, dyskotek czy barów, to w Razanec ich niestety nie znajdziecie. Jest za to kojący spokój, hałas cykad oraz słońce z ciepłą wodą w zatoce. Woda, która była krystalicznie czysta, to idealny kierunek, aby w niej nurkować. Miejscowość jest na tyle urokliwa, że nam do szczęścia nie było potrzebne nic więcej. 
pomnik osiołka w Chorwacji, urokliwe miejsca
Pomnik osiołka, to częsty moty w Chorwacji. 
Idealny duet: ławka i widok na zachwycający krajobraz gór Velebit.
widok na góry Velebit, morze, Chorwacja,

kaplica w Razanac, co zobaczyć? Chorwacja zwiedzanie
Piękna kapliczka i widok na port z ruinami zamku, który został zbudowany na potrzeby obrony miasta przed najazdem Turków. Zaczątki powstały w 1507 roku, a inwestorami byli Wenecjanie. To właśnie zaczęło przyciągać kolejnych osadników, którzy zainicjowali kolebkę dzisiejszego miasteczka. Z obronnej fortyfikacji pozostało niewiele, bowiem Turcy Razanac  najeżdżali wielokrotnie, zmuszając ludność do ucieczki na pobliskie wyspy. Dziś mieszka tu ok. 900 mieszkańców.
widok na zamek Razanac, zatok, port, morze, Velebit

ruiny zamku w Razanac, Chorwacja, zabytki

plaża w Razanac, morze, góry, turkusowa woda
Jeśli chodzi o plaże, to Razanac ma żwirowe o łagodnym zejściu. Nas urzekła, woda była w tu wyjątkowo ciepła i krystalicznie czysta. Polecam.
malutki porcik w Razanac, Chorwacja w stronę Pagu


ZAPRASZAM TEŻ:

Komentarze

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl