Dąbki – wieś uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce, morze Bałtyckie i plaże

Będąc w Ustroniu Morskim, aż żal było nie skorzystać z okazji aby zwiedzić pobliską okolicę.  Wybór padł na Dąbki koło Koszalina, niewielką, acz bardzo malowniczą wioskę o walorach uzdrowiskowych. Znajduje się tu, aż 7 uzdrowisk, do których mogą przyjechać chorzy cierpiący na choroby układu oddechowego i krążenia, nerwice, reumatyzm i wiele innych schorzeń. Oprócz walorów zdrowotnych, można napawać oczy pięknymi widokami na okolicę. Dąbki mają ten niewątpliwy atut, że posiadają dostęp do dwóch plaż. Jedna, ta leżąca nad morze Bałtyckim, to oczywiście wizytówka miasteczka, druga okala jezioro Bukowo, zatem jest to alternatywa w sztormowe dni. Zapraszam na garść zdjęć.
wakacje w Polsce, gdzie piękne plaże nas morzem

Uzdrowisko Dąbki to sposób na wypoczynek i powrót do zdrowia
Wejścia na plażę są wyjątkowo komfortowe. To długi, szeroki deptak, najczęściej wyłożony puzzlami. Część posiada plenerowe siłownie, jako dodatkową atrakcję i alternatywę dla odpoczynku nad samym brzegiem morza.
Dąbki to wieś znajdująca się w gminie Darłowo,
Nabrzeże jest szerokie i piaszczyste. Miejsce godne rozważenia na zbliżające się wakacje. To opcja również, dla osób które uciekają od tłumów w czasie lipca i sierpnia. Plaże spokojnie pomieszczą nadmiar turystów, bez zbędnego ciskania się między parawany.
Dąbki – wieś uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce

Dąbki to największa miejscowość wczasowo - kąpieliskowa w gminie Darłowo
Kutry, którym zrobiłam niezliczoną ilość zdjęć, to jedna z głównych atrakcji Dąbek koło Koszalina.  Kolorowe, barwnie się komponują z biało-żółtym piaskiem nad brzegiem morza.
Dąbki to nadmorska miejscowość uzdrowiskowa w województwie zachodniopomorskim

W Dąbkach znajduje się 7 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego

Dąbki - długoterminowa pogoda na 45 dni.

Należy pamiętać, że kąpielisko Dąbki Zachód k. Koszalina zdobyło po raz kolejny błękitną flagę - zatem woda w tym rejonie wybrzeża cieszy się niezmiennie krystaliczną tonią. Nawet nie pamiętam, abym doczytała się kiedykolwiek, o zakwitniętych algach w tej części Polski. Jeśli szukać idealnych plaż i kąpielisk, to tu w tym rejonie!
Znajdź Miejscowość dąbki nad morzem

Z drugiej strony miejscowości trafimy na przystań żeglarską na jeziorze Bukowo, gdzie można uprawiać liczne sporty wodne. Są tu do wypożyczenia rowerki wodne, żaglówki, sezonowa szkółka windsurfingu. Plaża stanowi alternatywę na wyjątkowo niesprzyjające dni nad morzem Bałtyckim.
Tu też znajdziemy plenerową siłownię, plac zabaw a także hamaki, na których można się relaksować, beztrosko korzystając z promieni słonecznych  oczywiście w ramach rozsądku:)
Miejscowość: Dąbki Przystań żeglarska  Przystań żeglarska na jeziorze Bukowo

Noclegi Dąbki - Noclegi z własnym wyżywieniem, na krótko- i długoterminowy wynajem

Noclegi Dąbki - Noclegi z własnym wyżywieniem, na krótko- i długoterminowy wynajem


O okolicznych atrakcjach więcej poczytacie tutaj:
  • LATARNIA MORSKA W GĄSKACH KLIK
  • LATARNIA MORSKA W DARŁOWIE KLIK
  • LATARNIA MORSKA  W KOŁOBRZEGU KLIK
  • USTRONIE MORSKIE KLIK

Komentarze

  1. Jeździłam tam kiedyś na wczasy. W tym roku nie wolno mi korzystać z kąpieli, więc kolejne lato w domu :/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl