Żółty szlak na Kukułcze Skały ze Szklarskiej Poręby, widok na Szrenicę

Zabieram Was dziś w rejon formacji skalnych, które warto zobaczyć, będąc w rejonie Szklarskiej Poręby i wybierając się na jeden z wielu szlaków. Na Kukułcze Skały bez trudu traficie wybierając się w kierunku Schroniska Pod Łabskim Szczytem -  kierujemy się na żółty szlak z centrum miasta i po około 2 godzinach, docieramy do miejsca, skąd rozpościera się przepiękny widok na górującą w okolicy Szrenicę. Pamiętajmy, że wchodząc do Karkonoskiego Parku Narodowego, należy uiścić opłatę za wstęp, można to zrobić online. Jesień oraz wiosna to najlepsze pory roku na zwiedzanie okolicy.
Zdjęcia pochodzą z jesieni, a więc w moim odczuciu, najpiękniejszej pory na odkrywanie "perełek" w Karkonoszach:)
 Zapraszam na post.
Kukułcze Skały to formacja skalna zbudowana z granitów

Żółty szlak biegnie w głównej mierze przez las. Dystans 5,6 km pokonamy w około 2 godziny.
Należy się przygotować na różne warianty szlaku, od nieutwardzonej leśnej drogi, po kamieniste wyboje i szuter. Najbardziej wymagający fragment znajduje się mniej więcej w  połowie, kiedy mamy do pokonania największe przewyższenie, prowadzące po skalnym rumorze. 

Czym są Kukułcze Skały? To formacja skalna, przypominająca wieże, zbudowane z granitów, na wysokości około 1053-1125 m n.p.m., niecały kilometr od Schroniska pod Łabskim Szczytem.

Kukułcze Skały i Wahadło w Karkonoszach

Zdjęcia bezpośrednio ze szlaku. Trzeba uważać i wziąć pod uwagę fakt, że kiedy pada, rumor skalny może być śliski i niebezpieczny.

Kukułcze Skały i Wahadło w Karkonoszach

Kukułcze Skały i Wahadło w Karkonoszach

Z okolicy formacji skalnych Kukułcze Skały widać Szrenicę i górujące schronisko. Znajduje się tu miejsce na odpoczynek, są ławki, gdzie można na chwilę przysiąść i nacieszyć oczy widokami na naturę i jej rzeźbę.

Kukułcze Skały i Wahadło w Karkonoszach

Szklarska Poręba  Atrakcje  Kukułcze Skały

Jesień w górach to wyjątkowo piękny czas. Złoto-czerwone jarzębiny dodają uroku, a  pogoda sprzyja wędrówkom. Stad już tylko niewielki dystans do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, warto o tym pamiętać, widoki z tego miejsca są cudowne.


Malownicza grupa głazów, uformowana z granitów

niecały kilometr od Schroniska pod Łabskim Szczytem

Jeśli chodzi o okolicę to warto zobaczyć:

  • Czarcia góra w Harrachovie KLIK
  • Wodospad Panczawy KLIK
  • Wodospad Mumlavy KLIK
  • Cieplice i piękny rynek KLIK

Komentarze

Masz jakieś pytanie? Zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem (niezależnie od tematyki wpisu).
Jeśli nie uzyskałaś odpowiedzi, to ponów swoje zapytanie.
-----
Kontakt e-mail 1985ab@wp.pl